Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Poso u london ic nema crnci
Epten nevoobicaeno navistina :D

@Vladimir1984 bez vregjane. Mislam mene ne mi bese nesto premnogu ama mi otvaras rabota. Biraj si publika koja ne se vregja za takov recnik. :D

thanks
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Poso u london ic nema crnci
Epten nevoobicaeno navistina :D

@Vladimir1984 bez vregjane. Mislam mene ne mi bese nesto premnogu ama mi otvaras rabota. Biraj si publika koja ne se vregja za takov recnik. :D

thanks
Ни на крај памет не ми беше да навредувам, ама види ја дискусијата. Јас му велам не ми сметаат црнците, ми смета Џејмс Бонд да е црнец оти не е, тој ми реплицита што ти смета што Идрис Елба е роден црн?????

Те молам, како да го наречам, Кант, Ајнштајн? Не е способен да процесира наједноставна аргументација.

Нема врска, ионака не пишувам во овие форуми, премногу уметнички души има овде, ќе се навреди некој.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Се сеќавате на Your Name. анимето од 2016, на Макото Шинкаи? Е па, Парамаунт спрема американска live-action верзија на приказната. Обично ваквите вести ги скокам зашто не ме засегаат многу (најчесто излегуваат срање), ама во случајов сум ептен хајпнат, зашто анимето беше извонредно и оригинално. А уште повеќе што Џеј Џеј Абрамс ќе биде еден од продуцентите на римејкот. :vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.342
Се сеќавате на Your Name. анимето од 2016, на Макото Шинкаи? Е па, Парамаунт спрема американска live-action верзија на приказната. Обично ваквите вести ги скокам зашто не ме засегаат многу (најчесто излегуваат срање), ама во случајов сум ептен хајпнат, зашто анимето беше извонредно и оригинално. А уште повеќе што Џеј Џеј Абрамс ќе биде еден од продуцентите на римејкот. :vozbud:
Елџибити ако е може да пројде иначе cancel ќе му направиме пред да искочи, исто така мора да има барем 50 посто црнци и 20 посто хиспаноси за да се прослави hispanic heritage
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Елџибити ако е може да пројде иначе cancel ќе му направиме пред да искочи, исто така мора да има барем 50 посто црнци и 20 посто хиспаноси за да се прослави hispanic heritage
Би било чудно ако има било што друго освен Јапонци (или Азијати of any kind).

До душа, ко ќе ми текне, римејкот на Драгонбол беше со Џимистив и Фиона од Шејмлес... Ама сепак ова е друго. :cautious:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
пред некој ден го гледав новиот Гоустбастерс со тие од ЕсЕлЕн

после толку многу лоши рецензии морав да го гледам

и тоа екстендед!

мора некој тоа да го праи, за другите да не мораат

Нетфликс во Америка да ти имал повеќе жанрови:

Прегледај го приврзокот 267190
Прилично машко-шовинистички ми личи ова без категории како Strong Women или Its a Female World или едноставно можеле како наслов од категорија да го стават новото мото на SW - The Force is Female!
 
Последно уредено:

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
За тие шо ги интересира зошто Гудфелас е толку епик филм и реалистичниот начин на кој е прикажан.

Видување од екс мафијаш шо се знаел со таа екипа тоа време а сеа е јутубер и бизнисмен и има интересен канал ако ве занимаат такви ствари.


 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Не ми се допадна I'm Thinking of Ending Things. Мислам дека филмот е збрка. Ова е дефинитивно: hate it or love it филм, а јас сум дефинитивно во првата група. Сфатив што е поентата, сфатив што се случува, ама сепак, ми беше досадно и обично мразам филмови кои се претенциозно збркани, зашто сметам дека се така направени за да изгледаат поелоквентно и да привлечат дел од хипстерската публика која ќе вика: ,,WOW, ништо не разбрав, затоа мора да е јако, и вистинска уметност". (Ова ме потсетува на онаа анегдотата за човек кој си ги заборавил очилата на под во уметничка галерија. Набрзо потоа се собрала маса народ и фоторепортери кои мислеле дека се уметничка инсталација, арт пар екселанс, па ги фотографирале и се воодушевувале). Don't get me wrong, не велам дека на тие од тука на кои им се допаднал се дел од таквата публика, спомната погоре, сигурен сум дека тука нема такви, и сигурно секој од вас си има причина зошто ова го смета за ремек дело. Мене, едноставно, ми беше претенциозно, досадно филмче со добра глума, ОК кинематографија и еден куп сивило.

Не препорачувам!
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Околу карантинот излезе Се мислам да ставам крај во издание на Или-или, и затоа што чув дека Кауфман веќе прави филм според книгата, се решив да ја земам. Ја прочитав за нецели два дена и стоејќи. Одамна не се случило книга да ме напне до тој степен да морам да ја читам исправен, но за жал се до последниот чин. Крајот е тотално безврска и да не сум тип што повеќе ја цени авантурата отколку крајната дестинација, ќе ја фрлев книгата преку тераса. Се надевам дека филмот има подобри решенија за крајот и расплетот воопшто, ама од друга страна Кауфман е во прашање и очекувам style over substance филм.
Ќе го гледам деновиве ако можам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom