Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Џабе се здебелил не му чини филмот :icon_lol:Исто ко другар му Џарет пролет се направи 200 кг ама тиња филм:icon_lol:


пс:icon_lol:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Не е лош Vice be. Али да не вреди толку малтретирање за таа улога.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.715
Поени од реакции
33.358
Годинава малце порано, пред Оскарите, ама сметам дека скоро сѐ значајно од 2018 е веќе излезено и изгледано, па зошто да не ја убрзаме работата. Ова се четвртите по ред (неофицијално петти) Kajgana Movie Awards, за 2018.

Ви го спремив формуларот, секој член може да предложува кои да бидат номинирани во 15-те категории кои традиционално ги имаме. Малку ја олеснив работата, исто како лани, со тоа што ви дадов насоки што би можеле да предложувате за номинација, но тоа не значи дека не можете да одберете нешто што не сум ставил како избор. Во секое прашање имате Other опција на крајот од прашањето, каде наместо било кој филм од листата можете да одберете друг, кој го нема на листата. Доколку било што не ви е јасно, слободно можете да ме прашате.

Може да го поплните формуларот најдоцна до 28.02.2019, 00:00 часот, по што истиот ќе биде заклучен, а набрзо потоа објавени номинациите во посебна тема, традиционално, а отпосле ќе се гласа кој е најдобриот во секоја категорија.

Повелете ФОРМУЛАРОТ. Ве чекам!

ping @wot , @џимеј , @Zarniwoop , @zmej gorjanin , @devilko , @faraon , @Anon , @dragonsky , @Freddy Krueger , @Хефест , @БоЏек , @Beric Dondarrion , @grande-juve , @Krk1 , @MyloXyloto , @Corvus , @Io Sono Interista , @Хоуп , @moongoses , @Vlatko_Gjorce , @Goodfella ...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.805
Ја ќе гласам врз основа на тие што ми се гледани, а тоа не е многу. Не е ни 50% од списокот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.259
Падингтон 2 како 2018 го сметаме? Не беше 2017 тој филм?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.715
Поени од реакции
33.358
Падингтон 2 како 2018 го сметаме? Не беше 2017 тој филм?
И First Reformed, Lean on Pete, Papillon и други се од 2017, но не беа во конкуренција тогаш, секој од различна причина. Некои немале кино премиери во 2017 туку само фестивалски проекции, па така, не сме можеле никако да ги гледаме. Ете, најсвеж пример - Papillon, кој иако е од 2017, кај нас имаше кино премиера пред неполн месец, во јануари 2019, во Синеплекс (торентот излезе есента 2018). Ова се се филмови кои конкурираа за овогодинешните Academy Awards, а и Paddington 2 беше еден од нив, затоа, да, ќе го сметаме како да е од 2018.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom