Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Џ

Џонтра Волта

Гостин
На Scarface римејк ќе му правеле.
Па Scarface на Де Палма е римејк на Scarface 1932.
Aма овој ќе биде на Коеновци, така да очекувам малце лабав крими-трилер комедија, со Стив Бушеми најверојатно. :D

wowo00woww American Psycho, што, истата прича со друг актер што никад нема да го повтори Кристијан Бејл. Аплауз.
Птиците на Хичкок, во 2018та година, му предвидувам Pshyco remake сценарио, со други зборови под просек или една огромна нула.
Angel Heart, зошто римејк на ова? :cautious:
Jacobs Ladder, нека не си играат.

Едино мислам дека Ребека би бил добар.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.509
Па Scarface на Де Палма е римејк на Scarface 1932.
Aма овој ќе биде на Коеновци, така да очекувам малце лабав крими-трилер комедија, со Стив Бушеми најверојатно. :D

wowo00woww American Psycho, што, истата прича со друг актер што никад нема да го повтори Кристијан Бејл. Аплауз.
Птиците на Хичкок, во 2018та година, му предвидувам Pshyco remake сценарио, со други зборови под просек или една огромна нула.
Angel Heart, зошто римејк на ова? :cautious:
Jacobs Ladder, нека не си играат.

Едино мислам дека Ребека би бил добар.
Ама Scarface со Ал Пачино е подобар од оригиналот. Тука треба да остават како што е, бидејќи нема да може никој да го повтори тоа. Глупост ќе биде ќе видиш.
На Birds не 0 во минус ќе отиде оценката.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.400
Поени од реакции
14.571
толку станаа неинвентивни што ќе не утепаат со римејкови, ретко некој саглам филм да искочи
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.383
Поени од реакции
7.740
Мене ми се свиѓаше Miss Sloane, не знам @wicked_1 што се мршти.
Може да е до тоа што јас сакам филмови со/за професионално реализирани личности, Слоун излезе by the book лик којшто јас би го идеализирала и ги има сите вредности да ми биде идол.
Не знам како изведбава на Џесика Честеин остана незабележана од Академијата, тажно for reals.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.078
Поени од реакции
13.460
Фала богу погодија еден соло волверин филм со Логан. Уште еден доказ дека немора суперхеројските филмови да имаат епски карактер со битки, со апокалипса итн. имаш една приказна со веќе познати ликови, со интересен развој на настаните, ништо спектакуларно ама супер скоцкано.
R-rated беше супер за акцијата и за насилството но сепак мислам претераа со fuck this ,fuck that дијалозите, ова ко мало дете кога ќе му дозволиш да зборува срамно :D
Ми е криво шо некако се гледа крајот на Фокс со Х-мен Франшизата :(
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.069
Поени од реакции
17.359
Фала богу погодија еден соло волверин филм со Логан. Уште еден доказ дека немора суперхеројските филмови да имаат епски карактер со битки, со апокалипса итн. имаш една приказна со веќе познати ликови, со интересен развој на настаните, ништо спектакуларно ама супер скоцкано.
R-rated беше супер за акцијата и за насилството но сепак мислам претераа со fuck this ,fuck that дијалозите, ова ко мало дете кога ќе му дозволиш да зборува срамно :D
Ми е криво шо некако се гледа крајот на Фокс со Х-мен Франшизата :(
Скринер FTW?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.270
Поени од реакции
3.486
Дечки Get out кога ќе се дава во кинава во Скопје?

Sent from my E2105 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom