Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
http://www.imdb.com/title/tt0243133/ - The Man Who Wasn't There
Вреди ли 700 мб да се потрошат за филмов или не....ја прв пут слушам за филмов.
А у принцип не сакам да гледам никакви детали од филмот пред време, на слепо идам увек.
Ако го гледал некој уствари :)
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
http://www.imdb.com/title/tt0243133/ - The Man Who Wasn't There
Вреди ли 700 мб да се потрошат за филмов или не....ја прв пут слушам за филмов.
А у принцип не сакам да гледам никакви детали од филмот пред време, на слепо идам увек.
Ако го гледал некој уствари :)
Мој најкаток коментар за филмот....Црно-бел мастерпис. Одлично сценарио, режија, глума, музика...A work of art (не претерувам) вреди секој мегабајт :)

 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Луѓе The King's Speech снимка асална се наоѓа ли. Ајде уште тој остана после Фајтеров :)
Не дека очекувам којзнае колку ама ајде:)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.343
Поени од реакции
57.959
Frozen



Две машки и едно женско заглавуваат на жичара, односно никој не знае дека се таму а жичарата отвора по 5 дена. Очајно се обидуваат да направат се што можат за да се спасат (оти му смета да носат мобилни при скијање), а ликојте се кој од кој попаметен. Патетичен обид да се внеси некоја подлабока димензија во филмот со излитени дијалози шо го прави повеќе досаден од insightful и не доволно тензичен, две-три одвратни сцени и моментни соживувања со нивните страдањата. На пат да те направи да се двоумиш дали во блиска иднина да одиш на планина, но не доволно реален за да го изведи тоа.

4/10
Гледај го Into the Wild, тој ако не те убеди да не одиш, не знам кој... :)
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Го гледав баш после овај и во моменти ко се "справуваше" со животните помислив на оваj филм. Некоја спротивност ми се, во Frozen волците ги распарталија сите а во Into the wild баш тој лагано си оди да си лови ич гајле нема, ко дома си се осеќаше пустиот :) Добро, освен последната сцена со мечката, ама и то го напраја ко ништо да не е. Во тој поглед и тој ми е нереален баш :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
The American, го гледал некој? Вреди или не вреди?
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Има тема некаде за европски филмови, барав не можев да најдам..
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Зборите што саката за било кој филм, дали е добар или лош ок прифаќам, ама ако некој каже нешто позитивно за Piranha (2010) ќе биде толку многу исткритикуван што нема да знае главата кај му е :pos: значи оликотворение на ужасот и идиотизмот!!

само ме чуди како режисерот од калибарот на Алексндре Аја се нафатил да резлизира ваков филм...

Ја у рецензија му дадов 5/10 ама нагласив дека и тоа му е превисока оцена. :icon_mrgr
За тепање време добар ми беше, ништо друго и не очекував, за вакви филмови знам дека се лоши ама пак ме влечат да ги гледам како хорор фан.
Плус му дадов за 3Д цицките у крупен план :icon_mrgr, некои добри хорор сцени, Кристофер ЛОјд, Ричард Драјфус... :)

Не знам што те чуди за Аја, типот им се наврте на римејци (The Hills Have Eyes , Mirrors) :)

За 8 месеци го чекаме продолжението - Piranha 3DD :pos2:

Го гледаше ли некој кога го даваа, на А1 или Сител беше, пред некое време
Piranha II: The Spawning
дебито на Џејмс Камерон,
со тие летечките пирани :pos2:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
The Hills Have Eyes, e римејк можеби и подобар од оргиналот..добар филм, со исклучок на рамбо моментите.

Други за иснтакнување му се P2 (сценарист) & Haute Тension
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
да не се кара иосоно , овде ќе постирам :)

Можеше да ме спомнеш барем, лопов еден! :)
ајде ,да ја искористам приликата да упатам специјален поздрав до Влатко Ѓорче(в),како единствениот тука кој го имаше виѓено мини серијалот :).
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
А што му фали на The Hills Have Eyes?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom