Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
Ај кажете некој хорор филм за глеање со друштво( под просечно интелегентни од различни краеви на Македонија)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
So e fintata so Johnny Deep i Helena Carter , kako pretplateni se vo sekoj film na Tim Burton.

Scenata so vozot na pocetokot na Dark Shadows , vo pozadina so Nights in white Satin. :place::place::drk::drk:

Маж и жена беа а со Depp соработува долго време и му е прв избор за неговите weirdo филмови.[DOUBLEPOST=1451850025][/DOUBLEPOST]
Ај кажете некој хорор филм за глеање со друштво( под просечно интелегентни од различни краеви на Македонија)
За тоа друштво само Drag me to Hell.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Knight of Caps starring: Christian Bale, Cate Blanchett, Natalie Portman, Wes Bentley, Antonio Banderas, Freida Pinto, Teresa Palmer...

Како, како по ѓаволите им се глуми во вакви филмови?!
Ова е можеби еден од најлошите филмови што ги имам изгледано и еден од малкуте кои ги догледувам со мотање.
Типичен пример за како не треба да изгледа еден филм.
Кога режисерот е еден од оние несфатени уметници.
Нормални дијалози и story telling се too mainstream. Ајде Кристијан Бејл нека се шета наоколу, со некоја нарација што голем дел од времето нема смисла (хехе има смисла ама просечниот гледач не може да ја сфати), луѓето околу него ќе си зборат за работи кои не се битни и немаат смисла, ќе уфрлиме прекрасни девојки со неверојатни тела па да видиме како ќе тера.
Филмовите на Дејвид Линч сега ми изгледаат нормални и имаат смисла.

Now that explains everything.

“Once the soul was perfect and had wings, and could soar into heaven.”
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Само што го завршив The Truman Show. И можам слободно да кажам дека филмов е во топ 10 филмови на сите времиња. Одамна ме нема вака емоционално погодено филм.. Секоја чест (y)(y):cuc:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
“Once the soul was perfect and had wings, and could soar into heaven.”
Ако сакав поезија ќе читав... поезија. Теренс треба да си најде друга занимација а не да ми собира одлични актери за вакви негови „уметнички“ глупости.



Waste of resources е филмов.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Concussion е супер, убав портрет на еден исклучителен човек. Доколку некој го интересира нешто повеќе за проблемите со повредите во NFL погледнете ја оваа одлична документарка на PBS
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
The Perks od being a wallflower i The Kings of Summer se super high-school filmcinja,se nadevam ke najdam nekoi ponovi slicni.
P.S izvinete za latinicata.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.644
Кој сака споро, психолошко, Бергман... силно го препорачувам 45 Years (2015)
Шарлот Рамплинг ептен ја фалат за филмов, веројатно ќе земе номинација за Оскар. Беше добра навистина?
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Разгледајте го јутуб каналов Every Frame a Painting.
Видео есеите се со добри анализи и забелешки, и одлично се едитирани.

Ако ве интересира поише околу дечкото што ги прави, еве и едно АМА.
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Кога ги објавуваат номинациите бе ? И ако знае некој дали има кладилница кај нас што прима типување за оскари за да лупнам некој денар на Еди Редмејн
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.644
Кога ги објавуваат номинациите бе ? И ако знае некој дали има кладилница кај нас што прима типување за оскари за да лупнам некој денар на Еди Редмејн
На 11-ти, ако не се лажам. Ќе изгубиш на Редмејн. Јас побрзо би играл на Фасбендер или Ди Каприо. ;)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
На 11-ти, ако не се лажам. Ќе изгубиш на Редмејн. Јас побрзо би играл на Фасбендер или Ди Каприо. ;)
Фасбендер за што? Магбет?
Инаку и јас се кладам на Редмајн...бај да уеј, има секоја година по кладилнициве за кладење на Оскарите.
 
G

grande-juve

Гостин
Шарлот Рамплинг ептен ја фалат за филмов, веројатно ќе земе номинација за Оскар. Беше добра навистина?
одлична! ако добие номинација апсолутно нема да биде незаслужено...
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom