Филмови од нашите телевизии :)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
The Meteor Man (1993)

на локалните телевизии го даваа филмов. Јас бидејќи сум од Тетово го гледав на Кисс телевизија.[DOUBLEPOST=1503438551][/DOUBLEPOST]Popeye (1980)

Попај мислам дека на Телма одеше и еднаш мислам на МТВ или А1 го имам видено но не сум баш толку сигурен, ако некој знае точно нека пише.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
The Little Rascals (1994)

На локалните тв канали поточно на Кисс а и на Алфа го имам видено.[DOUBLEPOST=1503439347][/DOUBLEPOST]
The Stupids (1996)

На локалните поточно Кисс.

Легендарниот дел од филмот
 
Последно уредено:
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
филмовите кој од кој полош ама јбг носталгија :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
елиенс едишн :

која језива сцена е таа у бродот :unsure:
Аууу каков филм беше ова, уште паметам како се дрецкав од сцената во бродот, за мене тогаш беше прејезива ствар. Не сум го гледал повторно од тогаш.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.648
Поени од реакции
81.690
Аууу каков филм беше ова, уште паметам како се дрецкав од сцената во бродот, за мене тогаш беше прејезива ствар. Не сум го гледал повторно од тогаш.
Правен според вистинска приказна :).... Малце ОФФ Топик. Незнам дали знаеш али МТВ во 2011 кога ги откупи правата за американската The Moment Of Truth (кај нас идеше како Момент на Вистината на А1), еден од учесниците беше и човеков според кого е правен филмов. И човекот цело време во квизот убедуваше дека навистина го грабнале вонземјани, кога дојде на ред тоа прашање да му се постави за поголема сума на пари, овој одговори потврдно и според полиграфскиот тест тој излажал, и падна на тоа прашање :D Нека си ебат мајката овие американциве, најболна нација во цел свет...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Јајцеглави идеше на А1 али можно е и на други телевизии да се прикажувал.

Денешниве деца и пред се луѓе не знаат што значеше да чекаш филм на тв, не ни знаеш кој филм ќе го пуштат а сепак супер филмови кои за жал денес ретко вакви се создаваат. Плус некој од филмовите ги снимавме на VHS касета бидејќи немаше интернет стабилен, торенти, двд цд-а нетфлис и ред други работи па кога ќе посакаш да го најдеш филмот.
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Филм каде Курт глуми одлично, имав рецензија пишано мислам за филмов бидејќи стварно е супер. Го репризираа стално на А1, секогаш знаеле да одберат добар филм.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се досега што ставивте тука памтам, само на Breakdown се сеќавам како низ магла, речиси ич, само сцените со камионот, цистерната ми идат на ум :(
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.335
Се досега што ставивте тука памтам, само на Breakdown се сеќавам како низ магла, речиси ич, само сцените со камионот, цистерната ми идат на ум :(
Кој го гледал не може да не ја памти таа сцена. Толку напната, куп пресврти и брутален крај (FINISH HIM!)... филм бе :D

 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Се досега што ставивте тука памтам, само на Breakdown се сеќавам како низ магла, речиси ич, само сцените со камионот, цистерната ми идат на ум :(
Кога им влезе Курт дома на тие што му ја киднапираа жената, и тој малиот со пушката на татко му кога сакаше да го убие Курт, татко му го сскаше да пука. :D
Тоа пушката колку него беше, битно јак се праеше.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Кога им влезе Курт дома на тие што му ја киднапираа жената, и тој малиот со пушката на татко му кога сакаше да го убие Курт, татко му го сскаше да пука. :D
Тоа пушката колку него беше, битно јак се праеше.
ова исто како цацко кога раскажува за тој филмот каде на брат му му ја скршиле кичмата :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom