Филмови од нашите телевизии :)

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511

Mr Stitch, Мтв


Овие 2 беа на Сител

Телма

K5 ?

Creature 1998, А1/k5?

овој будалата што се преправаше у женско Стефани :ROFLMAO: и таков ќе игра тенис за да биде поблиску до таа плавата пичка, на Телма го даваа

А1/k5?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
The Negotiator на Сител и Deep Impact на А1, нека стави некој слики :D исто и The 'Burbs на Сител, како сум се смеела на филмов, памтам еднаш заборавив домашна да напишам зошто го гледав пред школо, бев негде 3-4 одделение, се вадев дека сум ја заборавила тетратката.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Ги заборавивте бре воениве “комедии“ :D
Into_the_Sun_poster.jpg
dumbodrop.jpg
Air_America_(film).jpg
Прв филм што ми е глеан со Дауни Џуниор. Го отекуваа по Телма.

In the army now.jpeg
Најретардно дуо лешперана, воедно страшно потценет филм на IMDb. :D

Bill_&_Ted.jpg
Класика!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
филмовите кој од кој полош ама јбг носталгија :D
А денешниве филмови нешто поарни да не се ? Денес ретко може да се одгледа семеен филм. филм со деца и нивните детски наивни лудории, филмови комедија со хумор кој е и наменет за сите возрасти. Денес во филмовите се е сведено на ефекти, 3D и што ти ја не знам таму.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.476
Телма со Хулк Хоган



Во филмов глумеше и Оливија од Плажата на Залезот... и Аца Лукас за сиромашни :unsure:



Уште еден прилично глуп филм со Хулк Хоган, кој се даваше на Прилепската или Кичевската телевизија...



П.С. Патем го препознавате ликов десно? Е тој во филмов беше реметен и тепан од деца...:giggle:



THE UNDERTAKER!!! :vozbud::vozbud::vozbud:




Филмот се вика The Story Of Christmas од 1994, и се даваше секоја година измеѓу Декември и Јануари на Телма, за време на новогодишните и божиќните празници. Приказна за две магариња кои мораат да ги носат Јосиф, Марија и бебето Исус што подалеку од раката на Римјаните... на крајот постарото магаре умира од старост, и помладото ќе ја превземе неговата работа :(





А1





Бонус: Краткометражниот Runaway Brain од 1995 :)



 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Cast Away (2000) Робинзон Крусо со Том Хенкс

На МРТ пред некоја година а мисла и А1 дека го емитуваа но не сум сигурен многу.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.476
Два филма на МТМ што ги вртеа пред 14/15 години

High Voltage со Amy Smart



И додека во тој ист период А1 гордо го најавуваше Томб Рајдер со Анџелина Џоли, МТМ во 3 по полноќ го даваше Womb Raider :aplauz: ( да, МТМ понекогаш даваа по полноќ софт порн филмови )





Детиште бев бре, нормално е дека ќе ја памтам Кара Лофт :(
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Lady and the Tramp на МТВ.

The Frog Prince на А1

Секоја чест на тој/таа што ги ставил овие на Јутјуб. Има уште ама понатака ќе ставам на темава, да не ја полнам наеднаш со видеа.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.476
Идеше на Сител со оргинален кинески јазик... Џеки Чен во двојна улога, едниот брат е уличен борец, другиот виолинист кој абер нема од тепање :)



 

Kajgana Shop

На врв Bottom