Филмови од нашите телевизии :)

Дискусија во форумот 'Филм и ТВ' започната од Ilumious, 21 октомври 2013.

 1. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  75.559
  Допаѓања:
  154.390
  Колку само не знаев да смислам наслов за темава ама ајде, сигурно @џимеј ќе најде нешто подобро, нека смени :)

  Значи по форумов има теми од цртани што ги имало по телевизииве додека сме биле помали, серии како Tropical Heat на МТВ, песни од МС телевизија, ама нема за филмови :icon_mrgr: Тука ставајте ги филмовите со кои телевизиите порано потеа, да се потсетиме на времињата кога немаше индиско турски турни ме да кинисам ствари :) Еве јас ќе почнам прва, вие продолжете ја низата.

  1. The Shadow  На Телма, секоја недела вечер, буквално. Маргооооо, Марго Лејнн :vozbud:омилена сцена ми беше кога Болдвин ќе се преобрати во таксито, со црвените зраци во кадарот :icon_lol: Римејк на истоимен филм од четириесетите правен по роман кој ако не се лажам како што прочитав, трае четири часа. Ако не сте го гледале, испуштате многу :sneaky:

  2. Duel  Зарем е потребен коментар? На Сител секое можно сабајле, вечер, попладне, недела вечер, сабота попладне.... кога нема што да се дава - пушти го Дуел. Порано многу го хејтав филмов ама кога го изгледав пак пред некој месец со денешниве критериуми за филм, всушност видов дека се работи за многу добар, напети филм кој те држи во неизвесност до крај. Клипот е всушност во HD цел филм, па ако немавте планови што да гледате вечерва, мило ми е што ви излегов во пресрет :LOL:

  3. Moving  Б класа филм кој беше задолжителен на Амазон кога делеа фреквенција со Крт и Шутел :icon_mrgr: Глума, ефекти, длабоко под нулата, арен за тепање време, врвот е кога се убедуваат на ручек за Бојзи, Ајдахо.

  4. Elvira: Mistress of the Dark  Моving ако е Б класа, овој е ШЏ. :ROFLMAO: Исто така филм резидент на Телма како Сенката. Елвира е жена која што добива наследство од баба и и се преселува во конзервативна населба. Еден од филмовите за кои на подфорумов викаме дека it's so bad that is actualy good. А Drag me to hell за овој е Фајкла. But better than роботите на Јонзе. Во клипот е целиот филм со шпански превод, feel free to watch :D

  Продужете :)
   
  На povtornojas, Vlatko_Gjorce, Io Sono Interista и уште 22 други им се допаѓа ова.
 2. Werther

  Werther Гостин

 3. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.925
  Допаѓања:
  51.578


  Мислам дека нема некој од нашава генерација што не го знае филмов, пошто го утепаа од давање...
   
  На Рудници и, Pane-G, Morgan Freeman и уште 14 други им се допаѓа ова.
 4. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.660
  Допаѓања:
  7.121


  Ви текнува ли на филмов? Порано доста го вртеа на А1 телевизија јас 3 пати го имав фатено и 3 пати го гледав. Ах А1 жалосно што згасна доста добри филмови даваа...
   
 5. Muranyi

  Muranyi Гостин  Го отекоа на БТР.
   
  На Pane-G, ПеткоМК, Forza Milan!!! и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. Filmakedon

  Filmakedon

  Член од:
  5 јуни 2008
  Мислења:
  3.624
  Допаѓања:
  5.706
  Baby's Day Out


  Mrs. Doubtfire
   
  На Corvus, Рудници и, Vlatko_Gjorce и уште 20 други им се допаѓа ова.
 7. Ова е оној филм што се бркаат тој со црвената кола и камионџијата?

  Лејјјјј омилен. (y)(y)(y)(y)(y) Цел живот го барам.


  На листава би го додал оној со Жолтоно куче што ќе умре од напад од диви свињи. Јебига незнам како се вика.
   
  Aleksandar91, bebush, Scirea и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Werther

  Werther Гостин

  На Corvus, macko i, dragonsky и уште 12 други им се допаѓа ова.
 9. Топче

  Топче Арсеналиста

  Член од:
  18 септември 2010
  Мислења:
  8.559
  Допаѓања:
  12.700
   
  На Рудници и, dragonsky, Ivica^ и уште 12 други им се допаѓа ова.
 10. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  75.559
  Допаѓања:
  154.390
  wtf? :D ај раскажи уште нешто :D
   
 11. *-----*

  *-----*

  Член од:
  24 ноември 2009
  Мислења:
  4.961
  Допаѓања:
  4.859
  [​IMG]  Ова не се ни 0,1% и нема некој постар што ги нема гледано барем по 30 пати
  Едновреме дури имаше и емисија на МТВ во недела навечер идеше кога се бараа репризи од пропуштени филмови :icon_lol:
   
  На Psyside, Io Sono Interista, bebush и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. Топче

  Топче Арсеналиста

  Член од:
  18 септември 2010
  Мислења:
  8.559
  Допаѓања:
  12.700
  Ех времиња :) Јаки филмчиња беа на рипит тогаш ако не си го глеал еднаш уште 5 фати сигурно го фаќаш :D
   
 13. Muranyi

  Muranyi Гостин  Овој ли?
   
  На Aleksandar91, TheWhiteMamba, ТојодТаму и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. Filmakedon

  Filmakedon

  Член од:
  5 јуни 2008
  Мислења:
  3.624
  Допаѓања:
  5.706
  Old Yeller? Ама тука кучето се бори со мечка и после едно од децата ќе го упука за да му ги скрати маките.. така мислам.
   
  На Psyside и Џонтра Волта им се допаѓа ова.
 15. Werther

  Werther Гостин

Сподели преку: