Филмови кои мора да ги изгледаш!

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.090
12 филма кои никако не смее да се пропуштат:
  • The Pursuit of happiness
  • The fountain
  • Fight Club
  • Vannilla Sky
  • Perfume
  • In to the wild
  • A walk to remember
  • 7 pounds
  • Bravehearth
  • Interview with the vampire
  • The Pianist
  • The man from the earth
:smir:​
update

Cloverfield
Avatar - само поради тоа што е visually stunning movie
 
С

Спенсер

Гостин
Мора и ја да го глеам српскиот легендарен РАНЕ!:vozbud::vozbud::violent1: сеа на тв ке го даваат..
 
H

^HITMAN^

Гостин
Иако воопшто не сум по филмовите, еднаш во трите месеци ми се случува да изгледам по некој филм до пола. Но, овој го изгледав цел што значи навистина е добар...:)
Green Street Hooligans (2005) - За фановите на Вест Хем се работи. Добра приказна, кул филм.
Ке ви дадев и торент линк, но да не влегуваме во противправни дејства... :) Верувам дека ке се снајдете самите.
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
57
Поени од реакции
1
titanik,troy,legends of fall,dangerous minds,save the last dance 1 del,interview with the vampire,hard to kill,evgenij onegin i ima us mn ne mi teknue sea
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
law abiding citizen,brooklyn's finest,iron man 1,2!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Темава се сведе на тоа кој што си сака од филм тоа си напиша. Ако баш сакате да избереме некоја листа од типот “Кајгана топ 100 или топ 50 must see филмови“ тогаш нека земе некој нека бележи кој филм колку пати се појавил во темава па на крај може да направиме една листа да речеме топ 20 или топ 30 од оние кои најмногу пати ќе се појават на листата. Вака само си нафрламе сите овај филм-онај филм. Не е то то...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom