Филмови кои мора да ги изгледаш!

Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Да не претеруваме, филмот е добар али не е маст си :)
Можеби, сепак би го препорачал.
Постот го напишав од кога го изгледав, уште бев под импресии.

Сепак, МНОГУ полоши филмови гледам на овие листиве, така да..
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Уште ги немам изгледано филмовите The Clockwork Orange,A Beautyfull Mind,The Green Mile и Shawshanк Redemption,a одамна ги симнав. Какво мислење имате за нив ?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.852
Уште ги немам изгледано филмовите The Clockwork Orange,A Beautyfull Mind,The Green Mile и Shawshanк Redemption,a одамна ги симнав. Какво мислење имате за нив ?
Фантастично

Гледај одма - не се чекаат такви врвни ремек-дела
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.846
Поени од реакции
23.123
Гладиатор - Една од најдобрите изведби на машки глумец што сум видел у животов, једино неможам да се решам помежу изведбата на главната машка улога у филмот нареден на листава

Мирисот на Жената - Неговото височество Ал Пачино. Фантастичен филм у секоја смисла на зборот.

Ден за обука - Најдобриот филм на Дензел !

Треинспотинг - Филмов не се опишува со зборови, кој го гледал ќе ме свати, кој не го гледал нека го гледа обавезно !

Ден на независноста - Без помпезноста и митските најави кои ги имаше Војна на Световите, а далеку далеку подобар. Пример како треба еден Си Фи филм да изгледа!

Колку високо (хау хај) - Филм кој секој што гледа филмову со друштвото мора да го изгледа у сваки случај !

Паранормална Активност - Нешто ново за мене, но и у исто време добро. Не сум љубител голем на новите хорори (разочаран искрено ) но ова е нешто одлично. Супер идеја, подржувам вакви филмови

Слаткиот Ноември - Најдобриот романтичен филм некогаш направен. Со реална приказна и без многу лигавење. Одлично

Адвокат на Ѓаволот - Најдобриот филм на сите времиња (според мене)


сега ми текнуе на ова, има туе уште филмои но ова ми текна у моментов !

ова ми текнуе у моментов вредно за титулата "мора да изгледаш". Можеби е чудна листава односно има различни типови, но секој филм си го заслужил местото на листава, и се специфичен за својот жанр!
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Macedonian Film - TATTOO
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.846
Поени од реакции
23.123
^
Го имаше синоќа на Сител. Одличен филм стварно !
 
А

Анноун

Гостин
Amelie Poulain - за мене најдобриот европски филм на сите времиња . Посебно ме фасцинира начинот на кој е изрежиран .

The Green Mile - одлично изградени ликови . актерската екипа феноменална . Sam Rockwell го скина наркоманот .

The Departed - секоја чест за дечкото што го напишал оргиналното сценарио ( не ми текнува од коа азијска земја беше точно ) но американциве го изведоа на најдобар можен начин . да , николсон , ди каприо , дејмон на едно место . :)

The Others - може филмов не е за поширока маса ( некој си мислат дека е тежок хорор , а не е ) , ама заслужува да се погледне дефинитивно . Маестрален филм .
 
Член од
23 февруари 2010
Мислења
66
Поени од реакции
2
spygame.jpg

Кој не го глеал обавезно да го глеа интересно филмче е :p
 

Kajgana Shop

На врв Bottom