Фиксна протеза

Член од
1 април 2012
Мислења
147
Поени од реакции
38
Да ми препорачате некој ортодонт, но да не е премногу скап?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2017
Мислења
13
Поени од реакции
0
Пред една недела наместив фиксни протези на горна и долна вилица па сакам да прашам штонјадевте додека ги носевте протезите? Тнх
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.491
Поени од реакции
50.452
Пред една недела наместив фиксни протези на горна и долна вилица па сакам да прашам штонјадевте додека ги носевте протезите? Тнх
Истото што јадев и додека не носев
 
Член од
12 мај 2017
Мислења
13
Поени од реакции
0
Да но сега додека се навикнам и додека болат забите?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.491
Поени од реакции
50.452
Да но сега додека се навикнам и додека болат забите?
Тогаш помека храна, види си колку можеш да гризаш и џвакаш.

Не се секирај, набрзо ќе биде исто како да ја немаш :)
 
Член од
1 април 2012
Мислења
147
Поени од реакции
38
Пред една недела наместив фиксни протези на горна и долна вилица па сакам да прашам штонјадевте додека ги носевте протезите? Тнх
смутиња за почеток, пире од компири, јогурт за да ти се намали воспалението на непцата и така.
Спреми се за откажување од многу работи кои секојдневно си ги внесувал на дневна база (барем во почетокот дур се навикнеш)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.189
Поени од реакции
1.754
Каде што ги наместив протезите по една година ортодонтот замина во пензија, па продолжи да работи од дома, но сега со короната не ме има примено на контрола една година.

Некој да предложи ортодонт во Битола каде што би можел да продолжам со контроли за фиксни протези?
Се јавив на едно место, ми вика ако сакаш кај мене мора нови протези да наместиме. Значи да ги извадам овие што ги имам веќе, па на ново да плаќам 400 евра за нови .... кој идиотизам.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.825
Поени од реакции
8.730
Каде што ги наместив протезите по една година ортодонтот замина во пензија, па продолжи да работи од дома, но сега со короната не ме има примено на контрола една година.

Некој да предложи ортодонт во Битола каде што би можел да продолжам со контроли за фиксни протези?
Се јавив на едно место, ми вика ако сакаш кај мене мора нови протези да наместиме. Значи да ги извадам овие што ги имам веќе, па на ново да плаќам 400 евра за нови .... кој идиотизам.
Има луѓе, се ќе направат само за да земат некој денар повеќе, посебно сега со пандемијава.
Најди некој друг, ќе се најде ваљда да ти ги наплаќа само контролите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom