Фешта - фестивал за млади музички таленти

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
ужас над ужасите!, сите пеачи ТАПА се, како прво изгледот не им чини.. се облекле ко н апазр да одат, резили! друго тоа песните сите им се ПРЕВЗЕМЕНИ поточно музиката значи не се кадри сами да си напишат една помочана песна па музичари ке се правеле којзнае од каде излегле па на телевизија сме леле кефови :tapp:
уште по жасно беше кога ги видов тие Mr. Slim битолчаните кои ПОЈМА НЕМАТ од музика ни М ја немаат од музичари, тоа „жирито“ е уште една најдебилна ствар значи собрале 2-3 тоа водители што ќе се па ќе изиграваат дека се врвни експерти па сеа ќе им солат памет на тоа сељаците на бина (поштовање ако има некој таков тука) како испеале, шо ..,а тие никад во живот немале веза со музичкиот свет, мислам ..се гледа по коментарите..

па така да, сево ова е ПРОПАДНАТА ИНВЕСТИЦИЈА, жал ми е за А1 им го кварат угледот.. :nesum:
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
92
Поени од реакции
2
Bratot na Magdalena e LAzar Cvetkovski inace..kompozitor i tekstopisec vo Republika produkcija.

ocekuvajte i nea da ja vidime vo finale :vozbud:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Bratot na Magdalena e LAzar Cvetkovski inace..kompozitor i tekstopisec vo Republika produkcija.

ocekuvajte i nea da ja vidime vo finale :vozbud:
Па нормално, кога во споредба со останатите „таленти“ имаше најдобра песна. :icon_roll
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
92
Поени од реакции
2
Па нормално, кога во споредба со останатите „таленти“ имаше најдобра песна. :icon_roll
И Венера и Кико не беа лоши..

Плус тука ти е Електра :vozbud: леле која брука..е тоа ти е "талент":nesum:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Лол, како Панчо го изруга Џеј Џеј, свака му част. :cuc: Геј Геј, хахаха. :pos:
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
Лол, како Панчо го изруга Џеј Џеј, свака му част. :cuc: Геј Геј, хахаха. :pos:
Не знам,може не си сконтал како што треба,може се зезал или што и да е.Зашто мислам дека се соработници или?Може и јас грешам...А фестов,имево си кажува се,фешти.Ужас.
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Тоа феста може слободно да се крсти - СВАШТА, дај бе луѓе нели ви е доста од sTARS WANNA BE. Почнуваме да стануваме бетер од Србите со Пинк и Бугарите со незнам како им се викаа оние канали што мислат дека прават музика. Што е најстрашно одиме по пример на Бугари, АЛООООООООООО свестете се оти отидовме у .....:uvo:
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Тоа феста може слободно да се крсти - СВАШТА, дај бе луѓе нели ви е доста од sTARS WANNA BE. Почнуваме да стануваме бетер од Србите со Пинк и Бугарите со незнам како им се викаа оние канали што мислат дека прават музика. Што е најстрашно одиме по пример на Бугари, АЛООООООООООО свестете се оти отидовме у .....:uvo:
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Фестивалот не е правен по пример на Бугари туку по Copyrighted лиценца на фестивал од Албанија, земја која до вчера можеше само вода да ни носи. :tapp::tapp::tapp:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Не знам,може не си сконтал како што треба,може се зезал или што и да е.Зашто мислам дека се соработници или?Може и јас грешам...А фестов,имево си кажува се,фешти.Ужас.
Директни конкуренти се. :)
Панчо од Република, Геј Геј од Јованов Рекордс.
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Фестивалот не е правен по пример на Бугари туку по Copyrighted лиценца на фестивал од Албанија, земја која до вчера можеше само вода да ни носи. :tapp::tapp::tapp:
Е да у право си. ЗНАЧИ БЕТЕР. Помиош од Албанија:kesa:
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.703
Поени од реакции
9.381
На една емисија, Панчо спомна дека Геј Геј на Макфест 2008, за песната на ДНК - Полна Месечина која ја компонирал Врчак, сакал да се стави како автор на нумерата на што дошло до конфликт.
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
А и Панчо заедно со неговата екипа кељави се исто така најбољи. АБЕ НЕМА ЖЕНСКА ШТО ЈА НЕМААТ ЛЕГНАТО -според песните. А па бламирањето што си го прави на телевизија со таа третокласната Натали...... немам зборови.:pos2:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.564
Поени од реакции
48.129
Панчо порано ми беше само дебилен, сеа е еден од оние што кога ќе ја добијам дозволата за прогонување на Антарктик ќе води колона натака.
Господе боже колку ми е жал што имам телевизор на моменти.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Слаткар...
“Панчо брат - не се замарај стари...хејтери љубоморат дека правиш највише пари!“

Шо знам...не го мразам...треба некој да ми згрешил нешто за да го мразам...ниту ми е одбивен, али сепак не ја слушам неговата музика.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Ја има ли некој од христијан - срца изгубени ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom