Фешта - фестивал за млади музички таленти

Член од
20 јуни 2009
Мислења
126
Поени од реакции
4
Инаку не ја гледам поентата на учеството на Димитар Андоновски кога е веќе ексклузивец на Република. Или вака повеќе ќе му биде приметено новото „хитче“? :uvo:
Ili pa da pobedi i da gi zeme 10 000 evra. ( Za da si ostanat neli parite vo Republika). :)
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
Абе добро е одвреме навреме да се направи ваков фестивал за некои кои немаат средства сами да почнат кариера, а имаат талент, али овие ја претераа.Веќе преку глава ми е од вакви натпревари.Порано беше океј, имаше ама со осет.Сега овој е четврти по ред, како заврши она кај што пееше Влатко Лозановски (не ми текнува како се викаше), одма почна Операција Триумф, тоа заврши па почна Идол, сега па ова .:zid: Малку пауза мислам дека заслужуваме :). А и за разлика од ОТ и Идол на ова организација е далеку послаба.Не го гледам :nenene:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Не знам, некако воопшто не ми се свиѓа нити организацијата, нити “стручното“ жири на фешта. Еднаш така случајно погледнав, абе од толку искусни музичари/музиканти во Македонија, нашево жири се состои од глумци, водители и не знам што.

Мислам дека треба далеку поубава организација и постручно жири. А не: ,, Песната, ептен убо ја испеа“, дај те бе луѓе! Се кладам дека жирино нити се разбира од музичка теорија, нити е стручно оспособено за вакви настапи. Друго е кога ќе имаш прав музичар или музикант на стол, друго е глумец и водител.

Барем според мене, жирито треба детално да ја оцени песната, да му каже на пејачот и да му помогне каде греши, техники на пеење, а не само “супер си испеа, немам зборови“, жириво некако како за украс го имаат собрано.
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Еј а да не знаете коа ќе бидат Паркети гости?
Сакам да си ги гледам милениците!:vozbud::vozbud:
 
Член од
20 јуни 2009
Мислења
126
Поени од реакции
4
Еј а да не знаете коа ќе бидат Паркети гости?
Сакам да си ги гледам милениците!:vozbud::vozbud:
Мислам дека видов реклама на А1 дека ќе бидат наредниов понеделник.

Еве видео од некоj што бил во публика на снимањето:
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Мислам дека видов реклама на А1 дека ќе бидат наредниов понеделник.

Еве видео од некоj што бил во публика на снимањето:
Фала многууууууууу!:smir::smir::back:
А тоа го имам гледано. Сакав да видам како изгледа квалитетната снимка од моите будали.:vozbud:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Фала многууууууууу!:smir::smir::back:
А тоа го имам гледано. Сакав да видам како изгледа квалитетната снимка од моите будали.:vozbud:
Изгледа Паркети ќе бидат во понеделник на Фешта. :smir:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ова Панчо стварно ја побара Натали Г. за жена или само не' дупат нас обичните гледачи? :nesvest:
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
92
Поени од реакции
2
Ova bese sramota.. Natali deluva kako Anstajn pokraj Panco so negovite gluposti i komentari.Saka da e interesen ali samo poveke se blamira..Mislam deka nekoj treba da se seti i da go trgnat dodeka e vreme..

Inace spored mene i ovojpat pogresen finalist.. RAP?? OMG!!!
:pos2::pos2::pos2:

I posle sme imale katastrofa estrada..:baeh:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Многу идиотска ствар. Синоќа Синди победи, а имаше подобри секако од него. Плус, од лигавење преку мочалото.

Срамота.
 

filip_247

сељак...
Член од
30 септември 2007
Мислења
0
Поени од реакции
6
Ја можам комплетно да направам пародија од фестивалот. Толку глупо нешто не сум видел во животот!!! Песните без веза... а посебно водителот и водителката се кошмар...
 
П

Паган-др

Гостин
Гледав едно пола саат од ова срање. Не ми е јасно што е со песните? Со кој памет со такви песни се пријавуваат?:nesum:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ииии кои плагијатори. Овој раперот LiL B што рапуваше инструменталот краден од

Послушајте апла исто е :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom