Фешта - фестивал за млади музички таленти

Член од
30 август 2008
Мислења
83
Поени од реакции
7
Ова со Фешта е дното на А1... фијаско... Се си мислам дека А1 сега сака да го замени Сител во сељаштвото... бљувотини:baeh:
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Таа Електра гарант залутала од Блгаркине на пајнер, не можам да поверувам такво ср*ње да е македонско :nesum: брука бе,....
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Таа Електра гарант залутала од Блгаркине на пајнер, не можам да поверувам такво ср*ње да е македонско :nesum: брука бе,....

Електра :pos2:Јас ко ја видов прв пат реков,мрш мори во Бугарија. :vozbud:

Инаку како шо гледам,многу бедни овие од Фешта ебате педери ебате.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
92
Поени од реакции
2
Електра :pos2:Јас ко ја видов прв пат реков,мрш мори во Бугарија. :vozbud:

Инаку како шо гледам,многу бедни овие од Фешта ебате педери ебате.
Генерално се ептен согласувам со тебе.
Имаше и квалитетни али на прсти се бројат..а тие не се влезени во финале. До сега Дарко има најдобра песна..

Али утре настапува еден бенд што не знам што бараат на Фешта..во секој случај интересно ке е..Тие се мои фаворити,баш ме интересира со што песна ќе се претстават.
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Добро го видовте ли сељакот Панчо како го емитира другиот сељак Џеј Џеј:kesa:

Несвест:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Изгледа на Наташа Ќари Пари ова и е најголемо достигнување во животот - да оценува песни на Фешта. :tapp:
Ој мори води си лажи-народ квизови.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
18
да не ја има некој песната Еј, небо од Адам Лабунски
тоа беше првиот финалист
може не треба да барам песни тука ама кај што се побарувањата на mp3 изгледа никој ја нема
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Јас ја барам од тие денес првите раперите што беа...случајно некој да не ја има, а и некој нека ме потсети како се викаа...заборавив еден ум.
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
wow..денес беше the shit of the all shits ever :pos2:, која идиотска песна му беше на тој готвачот од 4 сезони леле не можев да се соземам..:pos2:
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Ти тоа сериозно?? Според мене Револт имаа најдобра песна и воопшто не беше шит..
Али јас прогнозирам Оливера:vozbud:
не мислев на натпреварувачите,..имаше доста добри изведувачи оваа недела за разлика од предходната :pos2:
Иначе поентата ми беше за песната на тој готвачот од 4 сезони :pos2::pos2::tapp:
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Добро грешка предходниот мој пост не беше за најголемото срање од Фешта - овој е -
Диме такси, сирот не е ни една цела година во бизнисот и уште незнае ни сам како да се облекува и однесува пред камери, а стручњациве од Фешта го пвикале да биде судија. И сега некое новопечено новинарче потрчкало им кажува на новопечени звезди ванабис како треба да изгледаат и што реба да прават.............

Кај оди културава????? Отворисе земјо голтни не:pos2::pos2:
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Наташа од Ќари Пари во жири?
Што ќе се случува понатаму?Кој е следен во жири?Бичиклиски?
Трагедии.....
 
П

Паган-др

Гостин
Јас ја барам од тие денес првите раперите што беа...случајно некој да не ја има, а и некој нека ме потсети како се викаа...заборавив еден ум.
Скипи и Тизе. Тој Скипи од кај мене е. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom