Фан клуб: Струмица

V

Viktoranius

Гостин
Со срека нека му е ..... :vozbud:
Да се надеваме на добра игра добри асистенции и добри 3ки ... :helou:
Сеуште нема потпишано, али колку што сум јас во тек мислам дека едно 80 проценти е завршена работата.

Од кај ја зема сликата, нели му го пиши името таму?
Па ти викам Јосиф мислам или Јосип, неможам да го прочитам, зошто го пишува на грчки со тие нивните ебени хероеглифи.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Сеуште нема потпишано, али колку што сум јас во тек мислам дека едно 80 проценти е завршена работата.



Па ти викам Јосиф мислам или Јосип, неможам да го прочитам, зошто го пишува на грчки со тие нивните ебени хероеглифи.
Viktorianus...информацијта ти е стара еден месец и ништо не е сигурно..камо ли 80 % дека е завршена работа...Инаку се работи за Кафеџиски кој не игра за Олимпијакос..ама е нивен играч..кој е нон стоп на позајмици во прва и втора лига во Грција...Струмица го "лови" веќе една година...лани не одби..годинава е нешто поблиску до договор...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Не бил некој играч...И во втора лига ја греал клупата...Управата размислува,има подобро решење во амерички плеј...Ќе видиме.:smir:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Јошко Кафеџис......мислам дека не е Кафеџиски ама не сум сигурен........

Го имам глеано на неколку тренинзи пред некои 6 години кога играше за младинците и тогаш добро се снаоѓаше ......Али ,од тогаш немам ништо слушнато за него и не знам дали и колку напредувал......
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Не бил некој играч...И во втора лига ја греал клупата...Управата размислува,има подобро решење во амерички плеј...Ќе видиме.:smir:
Ова е далеку поточна информација..имаме на понуда за американски плеј кој има одлични препораки..само треба д се проба...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Сеуште нема потпишано, али колку што сум јас во тек мислам дека едно 80 проценти е завршена работата.
Па ти викам Јосиф мислам или Јосип, неможам да го прочитам, зошто го пишува на грчки со тие нивните ебени хероеглифи.
Јошко Кафеџис пред едно 6 години играше во нашето првенство во екипата на Балкан Стил, ионаку важеше порано за добар играч, сега не знам во каква форма е, инаку не е точно тоа дека игра за Олимпијакос, може е нивни играч, но во никој случај не игра за нив
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Јошко Кафеџис......мислам дека не е Кафеџиски ама не сум сигурен........

Го имам глеано на неколку тренинзи пред некои 6 години кога играше за младинците и тогаш добро се снаоѓаше ......Али ,од тогаш немам ништо слушнато за него и не знам дали и колку напредувал......
Има двојно државјанство...Македонското му се пишува Кафеџиски..А грците го имаат променето во Кафеџис..Вообичајно за гејлада...
 
V

Viktoranius

Гостин
Има двојно државјанство...Македонското му се пишува Кафеџиски..А грците го имаат променето во Кафеџис..Вообичајно за гејлада...

Лол, и презимето му смениле слабо ли е гејци цц.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
СИ миш прв пат ќе им е?Наши што играат таму фудбал,ги прават срби,не македонци....:helou:
Попрво би рекол дека ги прават Скопјани него Срби.

Има двојно државјанство...Македонското му се пишува Кафеџиски..А грците го имаат променето во Кафеџис..Вообичајно за гејлада...
Јас колку што памтам кога играше во нашата лига презимето му беше исто - Кафеџис, мислам дека и така правилно се презива
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Попрво би рекол дека ги прават Скопјани него Срби.



Јас колку што памтам кога играше во нашата лига презимето му беше исто - Кафеџис, мислам дека и така правилно се презива
О.К. можеби си во право..јас знам поинаку.. што не би било чудно..нема да е првиот кој го сменил презимето ако се чуствува повеќе грк од македонец..иако тоа не е важно...важно е како игра...
А Струмица моментално има подобра опција од него...ќе видиме
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Jas mislam deka ke vi trbat dva pleya,vo sprotivno ke imate problem so rotacijata.Ne bevte aktivni na domasniot pazar.Kolku i da bidete aktivni sega so strancite i da zemite 5 pa i 6 igraci vie pak ke go imate istiot problem kako lani...Toj problem se resavase sega a ne vo playofot...Cisto dobronameren post.Ako misle nekoj poinaku neka me popravi:smir:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Jas mislam deka ke vi trbat dva pleya,vo sprotivno ke imate problem so rotacijata.Ne bevte aktivni na domasniot pazar.Kolku i da bidete aktivni sega so strancite i da zemite 5 pa i 6 igraci vie pak ke go imate istiot problem kako lani...Toj problem se resavase sega a ne vo playofot...Cisto dobronameren post.Ako misle nekoj poinaku neka me popravi:smir:
Во право си нема што да те исправиме ....
Па имаме ние 2 плеја ама не се доволни спремни Караманолев и Цветрков ... сега некој викат дека Караманолев нема да играл оваа сезона а некој викат дека ке игра ој разбери ги ....:toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Sega stanav i malku sum zadocnet so novostite...Iskreno se iznenadiv za apsenjeto na Zoran Zaev.Politicka tema mozebi no so ogled na toa so e visok funkcioner na K.K Strumica pisav tuka.Neznam ne mi izgledase za taka tipot...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Sega stanav i malku sum zadocnet so novostite...Iskreno se iznenadiv za apsenjeto na Zoran Zaev.Politicka tema mozebi no so ogled na toa so e visok funkcioner na K.K Strumica pisav tuka.Neznam ne mi izgledase za taka tipot...
Ќе го пуштат брате...Он ќе остане финансер во клубот не се сеќирај,знам дека си љубител на кошаркат и и посакуваш добро и на нашата Струмица..Позз:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom