Фан клуб: Струмица

Г

Грејвдигер

Гостин
Еј Столе. Не се праам оти знам се и не паги одма на провокации арно ти кажаа. :smir:

Ке има ли младинска екипа, или пак ке се арчат паринки за постари играчи. На Карапиперис изгледа не му е дојдено до иднината на клубо, туку само до сегашноста, как да се успее у моменто. Колку години е тука ? 4та ли ке му е таа? И оште нема направено младинска екипа. Како може да не разберат дека ако отворат кошаркаска школа, голем дел од струмичките деца ке се зачленат, исто како и вие што играте низ другите клубови. Од шампионската титула многу деца има мотивирано за членување таму, но гркот има други планови изгледа:nenene::nenene::toe:
Јас как шо знам Милениум се под КК Струмица, они се водат как младинска школа од тама.. ? :nesum:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Јас как шо знам Милениум се под КК Струмица, они се водат как младинска школа од тама.. ? :nesum:
Не,не...Ни помогаат со дресови...Некогаш и со пари...Ама сеуште не е тоа,тоа....:helou:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Не,не...Ни помогаат со дресови...Некогаш и со пари...Ама сеуште не е тоа,тоа....:helou:
A море така и треба. Тај вашио тренер да си воде една генерација на младинска екипа на Струмица, Перо Настев друга генерација, и пак наши човеци се тама.
Се работе на проблемо конкретно, или пак ке плакат казни и глупости?

ПС. Нема потреба од карене, за КК Струмица навиваме и двујцата.:smir::helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
A море така и треба. Тај вашио тренер да си воде една генерација на младинска екипа на Струмица, Перо Настев друга генерација, и пак наши човеци се тама.
Се работе на проблемо конкретно, или пак ке плакат казни и глупости?

ПС. Нема потреба од карене, за КК Струмица навиваме и двујцата.:smir::helou:
Јас ја сакам Струмица,а се надевам и ти:)
Ќе пробат да направат еќипа,ако не успеет ќе платат 3.000 евра.:tapp:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Читај ти у спорт што пишале тоа дебелоглавците. Струмица не рекла дека НЕМА ДА ИГРА во БИБЛ. Само вака се ширеа муабети..:uvo:
Taka pisuvase na stranata na BIBL inace znam deka poekogas u sport se tresat gluposti...
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Ке има ли пријателски натпревари бе Стурмица или ке нема ако има кажте кога .. да одиме да гледаме како што со новите играчи .. :vozbud:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
кој нови играчи ... само вегов е нов .. саа треба да се зимат ...
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Јас ја сакам Струмица,а се надевам и ти:)
Ќе пробат да направат еќипа,ако не успеет ќе платат 3.000 евра.:tapp:

Грко ако не му е до тва слободно нека каже. 3 години поминаа да го .б.. . Дај боже да га среде, ного ке е убаво децата ка ке се у една школа.:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ке има ли пријателски натпревари бе Стурмица или ке нема ако има кажте кога .. да одиме да гледаме како што со новите играчи .. :vozbud:
Прво треба да почнат со тренинзи..Да се средат физички,да средат акции,одбрана ...Па потоа другите работи.:back:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Прво треба да почнат со тренинзи..Да се средат физички,да средат акции,одбрана ...Па потоа другите работи.:back:
Додека да се средет тие работи ке почне и сезоната бе ... :nesvest: јбг...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Додека да се средет тие работи ке почне и сезоната бе ... :nesvest: јбг...
Абе 7-8 тренинга мора да има минимум до дека да ја играт првата утакмица...Сега не тренираат,не се доволни физички подготвени...На ден ќе тренираат 2 пати,сабајле-вечер...Ќе биде се,не грижете се:back:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Абе 7-8 тренинга мора да има минимум до дека да ја играт првата утакмица...Сега не тренираат,не се доволни физички подготвени...На ден ќе тренираат 2 пати,сабајле-вечер...Ќе биде се,не грижете се:back:
Знааме оти ке има 2 тренинга .... а кога ке почнат тренинзите у Септември :pos2::tapp:
Сега додека да купат плеј па некој на проба ово оно еехеее ова ке биди ... ама ако ... важно ке биде :helou:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Знааме оти ке има 2 тренинга .... а кога ке почнат тренинзите у Септември :pos2::tapp:
Сега додека да купат плеј па некој на проба ово оно еехеее ова ке биди ... ама ако ... важно ке биде :helou:
Има има ке има за се времее
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Столе шо биде со аврамовски нели се преговараше? има ли некои информации за негов трансфер тук?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom