Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Македонски Портал за Реал Мадрид
Плаќањето за маичките кое беше планирано до денес до 17:00 часот ќе го продолжиме до среда со цел повеќе Мадридисти да платат и повеќе да имаме исти маички. Поздрав Мадридисти ! ПЛАЌАЈТЕ ДО СРЕДА !
^ме претркал KALJO
Ова у стилом као владата со легализирањето на земјиштето, после пак ќе го продолжите до недела, со цел повеќе души да имате исти маички.:icon_lol:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.418
Поени од реакции
13.780
Многу epic коментари има низ хрватските форуми за утрешниот натпревар. Дел од нив:

Koeficjent na Real 1.30, na dan tekme će biti nekakav super tip ili bonus tip ovisno o kladi 1.50. Po tome hendikep nekih 1.80 maksimalno. Brijem da se isplati stavit 1000 kn zarada 100 eura. MIslim ono ipak nemamo trenera, a i Real kad ima loš dan da oko 4 gola

93. minuta, svi dinamovci opkolili ronalda, uključujuči i kelava, čekaju zadnji sučev zvižduk kako bi dobili dres, da bi im kristina rekao kako ga je prodao mamiću za besplatan auto servis

Bolje da i ne igramo sa Realom pa da se registruje 0-3, nego ovako, primicemo vise

Real u crvenim dresovima nije dobio niti jednu utakmicu. U Cardiffu je izgubio 0:2, dok je u Kijevu odigrao 0:0.
vjerovatno su skužili da im je ovo najbolja moguća prilika za srušiti tradiciju i zabiti gol i postići prvu pobjedu, pa zato crveni dresovi

Lijevi vezni: Ronaldo 90 milijuna vs. Rukavina 2.5 milijuna
kakav duel

inače, nadam se visokoj pobjedi očevih trupa

и видеово:


:pos:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
REAL - DINAMO 3-4 (2-0)

MADRID Stadion Bernabeu. Gledatelja 120.000. Sudac: Urrestarazu (Španjolska)
STRIJELCI: 1:0 - Del Bosque (17), 2:0 - Del Bosque (31), 2:1 - Bonić (46), 2:2 - Senzen (60), 2:3 - Tukša (62), 3:3 - Aguilar (70), 3:4 - Devčić (72).
REAL: Garcia Remon, Jose Luis, Camacho, Pirri, Benito, Vitorio, Aguilar, Breitner, Del Bosque, Netzer, Macanos.
TRENER: Miljanić.
DINAMO: Šarović, Bedi (Devčić), Jovičević, Miljković, Blašković (Tukša), Kuže, Čerček, Mustedanagić, Bonić, Kranjčar (Huljić), Senzen. TRENER: Bazić.

Ова е од 1974,али не би бил лошо пак да се повтори :) :vozbud:

Еххх тоа беа времиња кога и Динамо можеше Реал сред Мадрид со пресврт да го тепа,кога Звезда и Партизан играа финалиња на ЛШ,Хајдук полуфиналиња,Динамо освојуваше ЛЕ.............

Иначе како навивач на Динамо се што е под 4-5 гола е супер.Едноставно овој Реал е машина.Динамо по квалитет е екипа од средина на табела во најјаките лиги,а Реал против таквите дава по 5-6 гола како од шала.......
 
Член од
29 јули 2011
Мислења
36
Поени од реакции
4
Многу epic коментари има низ хрватските форуми за утрешниот натпревар. Дел од нив:

Koeficjent na Real 1.30, na dan tekme će biti nekakav super tip ili bonus tip ovisno o kladi 1.50. Po tome hendikep nekih 1.80 maksimalno. Brijem da se isplati stavit 1000 kn zarada 100 eura. MIslim ono ipak nemamo trenera, a i Real kad ima loš dan da oko 4 gola

93. minuta, svi dinamovci opkolili ronalda, uključujuči i kelava, čekaju zadnji sučev zvižduk kako bi dobili dres, da bi im kristina rekao kako ga je prodao mamiću za besplatan auto servis

Bolje da i ne igramo sa Realom pa da se registruje 0-3, nego ovako, primicemo vise

Real u crvenim dresovima nije dobio niti jednu utakmicu. U Cardiffu je izgubio 0:2, dok je u Kijevu odigrao 0:0.
vjerovatno su skužili da im je ovo najbolja moguća prilika za srušiti tradiciju i zabiti gol i postići prvu pobjedu, pa zato crveni dresovi

Lijevi vezni: Ronaldo 90 milijuna vs. Rukavina 2.5 milijuna
kakav duel

inače, nadam se visokoj pobjedi očevih trupa

и видеово:


:pos:
samo na PES ama ....:ROFLMAO:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Porteros: Casillas, Adán y Tomás Mejías.
Defensas: Carvalho, Pepe, Ramos, Coentrão, Arbeloa, Albiol, Marcelo y Varane.
Centrocampistas: Özil, Xabi Alonso, Callejón, Di María, Khedira, Lass y Granero.
Delanteros: Cristiano Ronaldo, Benzema e Higuaín.

Кака повреден... демек... :rolleyes:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид Кристијано Роналдо понесен од победата против Хетафе со 4:2 го фати за задникот напаѓачот Гонзало Хигуаин, момент кој секако фоторепортерите не го пропуштија.


Со овие фотографии двајцата фудбалери ги негираат шпекулациите кои се појавија неодамна дека помеѓу нив постои нетпение и несогласувања. Сепак, со овој потег Роналдо разочара голем дел од женската популација, која го смета Португалецот за вистински секс симбол.


???

Who is tha gay you littl fuckah ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom