Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ајбе бе најблагодарен ќе му бидам на тој што ќе најде статистика од двата тима за претрчани километри.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Јас мислам дека до мене е.

Ја отворив темава и одма трофеј :back:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Јас мислам дека до мене е.

Ја отворив темава и одма трофеј :back:
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
Една работа која многу ме нервира кај некои навивачи на Барса е што кога Барса победува за нив тоа се лекции по фудбал, вонземјански фудбал и слични срања.
Ама затоа пак кога Барса губи, е тогаш се нијанси во прашање, omg патетики:kesa:
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
Една работа која многу ме нервира кај некои навивачи на Барса е што кога Барса победува за нив тоа се лекции по фудбал, вонземјански фудбал и слични срања.
Ама затоа пак кога Барса губи, е тогаш се нијанси во прашање, omg патетики:kesa:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.773
Поени од реакции
1.468

Еве кратка репортажа, ако некој може да најде подолг клип од Cibeles нека постира

--- надополнето ---

[video]http://www.eltiempo.com/deportes/futbol/ARTICULO-WEB-NEW_NOTA_INTERIOR-9207180.html[/video]
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Една работа која многу ме нервира кај некои навивачи на Барса е што кога Барса победува за нив тоа се лекции по фудбал, вонземјански фудбал и слични срања.
Ама затоа пак кога Барса губи, е тогаш се нијанси во прашање, omg патетики:kesa:
Е вчера да не бевме нешто посебно надиграни. Вчера беше прашање кој ќе даде прв гол. Ако голот на Педро не беше поништен сигурно Барса освојуваше, ама бидна тоа шо бидна.
и толку си читал мпо форумов ама со Херкулес бевме надиграни и лани со Интер првата бевме надиграни.....just for the record.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.462
Поени од реакции
13.942

Се наежив упм.

--- надополнето ---

 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
честито титула,да се надеваме и во ЛШ ќе ги поминеме и ќе се радуваме на уште една титула...
секоја чест за ди мариа и пепе( и за целиот тим воопшто),ама овие двајца ја оставија душата на терен!! иначе Касиљас Ѕвер!! :D:D
иначе ќе ве замолам ако може некој да најде статистика од двата тима (јас не можам да најдам) : шутеви,корнери,офсајди и посед на топка,и како што пиша некој погоре,претрчани колометри од секој фудбалер??? :D

во прво полувреме бев презадоволен од играта, а во второ потфрливме!! но мислам за во ЛШ да ги поминеме треба на Бернабе да ги искористиме шансите што ги имаме,во овие два дуела со Барса се изнапромашивме и имавме среќа што не бевме казнети, на Бернабе 2:0,за на камп ноу да имаме фора и доколку примиме еден гол!!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.462
Поени од реакции
13.942
На замунда го имате целиот натпревар од синоќа, ХД, 7.15 гига. :tv: Гледам дека трае 153 минути, што значи го има и целото славење после тоа на стадионот. Ова мора да се има во својата колекција. :)
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
Е вчера да не бевме нешто посебно надиграни. Вчера беше прашање кој ќе даде прв гол. Ако голот на Педро не беше поништен сигурно Барса освојуваше, ама бидна тоа шо бидна.
и толку си читал мпо форумов ама со Херкулес бевме надиграни и лани со Интер првата бевме надиграни.....just for the record.
Прво, не сум машко:pipi:
Второ, вчера вие да победевте, пак ќе пишувавте дека сте држеле лекции по фудбал(ама тоа кога победувате, а кога губите си го подвиткувате опашот и зборувате само за нијанси, бункери и посед на топка)
Трето, вчера бевте и тоа како надиграни(ама никако да признаете).
Поздрав:smir:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Честито победа и титула

 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.462
Поени од реакции
13.942
@SergioRamos
Buenos Dias a todos amig@s...!!!Lo de la copa fue un malentendido,no se cayo...salto ella cuando llego a Cibeles y vio tantos madridistas...

Рамос: Трофејот не падна.. сам скокна кога стигна на Сибелес и виде толку многу мадридисти. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom