Фан клуб: Работнички

Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Колку е веќе ова досадно, еднаш месечно мора да се отвори ова прашање, ние сме појаќи, не ние сме, да ама на нас куровите ни се подолги...И ЧЕКАМ ОДГОВОР 2 ДЕНА, ФА ИЗГУБИЛЕ ТРАНС ИЛИ НЕ?!?!?!?!?!?!?!
 
Член од
26 октомври 2010
Мислења
29
Поени од реакции
11
Ne sum od lordovite

--- надополнето ---



А што објаснил .... Веке ни сам незнае што напишал !!!!

--- надополнето ---



Значи ти текнува на предлогот?


vo vrska so predlogot ke kazam samo nesto .....NA FAMILY NE TREBA NIKOJ NITU NESTO DA IM PREDLOZUVA NITU PAK DA GI NUDI SO NESTO....TOA STO GO SAKAAT - TOA I GO PRAVAT I GO OSTVARUVAAT....NE CEKAA DA IM PREDLOZI NEKOJ ZA NEKOLKU PATI DA BIDETE NAPADNATI, TAKA DA NE IM TREBAAT NI PREDLOZI ZA VO IDNINA.... i ve gledam kako se rasfrlate so predlozive- da ne ve znaevme ke si pomislevme stvarno ste opasni ;)....ke se nadovrzam so toa sto ke kazam deka koga MZT igrase vo salata vo park FAMILY SI SE CUVSTVUVAA KAKO DOMA (sto moze da se zabelezi i od mnogubrojnite klipovi), A NE BESE NISTO PORAZLICNO I SEGA KOGA SE IGRASE VO "BORIS TRAJKOVSKI" -SALA KOJA DA NE SE LAZEME NE SE NAOGA NI NA NAJMALKU NEUTRALEN TEREN(ednostavno ne cuvstvuvaat nikakva opasnost, za razlika od vas koi sekogas koga ke dojdete vo Aerodrom (sto i so toa slabo vi odi) ste na strek.....)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Аман луѓе одморете малце. Ние си го кажуваме нашето на утакмици, не им се правдајте на овие симпатизериве кој,што и како. Џабе разглабате празна слама, нема потреба стварно од преџвакани муабети. Се знае кој е кој, само во круг се вртиме.
Од сега па натака ќе бришам постови од членови од двете групи ако сметам дека нема потреба од истите. Иде викенд и утакмици па гледајте што подобро таму да се покажете!
 
Член од
26 октомври 2010
Мислења
78
Поени од реакции
4
:)

NEMA PADNATO TRANS NA FAMILY!!!

PS. KAKOV PREDLOG BE TI KE PREDLOZUVAS. SUM KAZAL I PORANO- KOGA SAKATE, KADE SAKATE DA NE GLUMIME INTERNET HULIGANI I USTE NESTO.. UBAVO PRASUVAAT POGORE. koGA VASATA EBANA GRUPA VO POSLEDNITE 5 6 GODINI SE OSMELILA DA NAPADNE DRUGA GRUPA??? TI KE ZBORIS ZA PREDLOZI CCCCCC
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
NA SITE KLIPOVI BEGAAT :)))

NEMA PADNATO TRANS NA FAMILY!!!

PS. KAKOV PREDLOG BE TI KE PREDLOZUVAS. SUM KAZAL I PORANO- KOGA SAKATE, KADE SAKATE DA NE GLUMIME INTERNET HULIGANI I USTE NESTO.. UBAVO PRASUVAAT POGORE. koGA VASATA EBANA GRUPA VO POSLEDNITE 5 6 GODINI SE OSMELILA DA NAPADNE DRUGA GRUPA??? TI KE ZBORIS ZA PREDLOZI CCCCCC

I SE BARA KLIPOT KOGA NA NIVNA TRIBINA BEGAAT OD FAMILY SAMO DA NE ISPADNE KAKO KUMANI I SVERCERI DEKA NE IM BILO PRVA EKIPA :))) NEGO PODMLADOK :)))
 
Член од
25 ноември 2010
Мислења
292
Поени од реакции
84
nenasiten;3942151 PS. KAKOV PREDLOG BE TI KE PREDLOZUVAS. SUM KAZAL I PORANO- KOGA SAKATE напиша:
Кажано беше и кога и каде и колку само незнам што се случи кај потонавте, еве ти како напален и упатен објасни.
Најмалку станува збор за интернет хулигани, распрашај се па коментирај!!!
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
КК РАБОТНИЧКИ - кк торусВремесабота, 11 декември · 19:00 - 21:00
Локацијасала Градски ПаркСоздадено одГосподарите на градот
Дополнителни информацииZA OVAA UTAKMICA I NE TREBA MNOGU DA SE ZBORI, DOVOLNO E DA SE KAZE SAMO EDEN ZBOR: INVAZIJA!!!!!
351 Присуствуваат




ZBORNO MESTO 18:00h UNIVERZALNA SALA










МЗТ Скопје - Фени Индустри

Времесабота, 11 декември · 18:30 - 20:30
Локацијасала Јане СанданскиСоздадено одMZT SKOPJE

605 Присуствуваат

ZALNO NELI KOGA GLEDATE ZNAM TOA E REALNOSTA.

--- надополнето ---

City Park Boys МОБИЛИЗАЦИЈА МОМЦИ! Важен натпревар е ова мора силна подршка!
СИТЕ НА ТРИБИНА!




КК РАБОТНИЧКИ - кк торус
Локација::сала Градски Парк
Време:сабота, 11 декември 2010 19:00



понеделник во 01:17 · Види коментари (15)Сокриј (15) · Сподели


3 DENA NE MOZETE DA SE SOBERETE :)))

--- надополнето ---

MZT SKOPJE креираше настан.



МЗТ Скопје - Фени Индустри
сабота во 18:30
сала Јане Сандански



пред 16 часа · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · Коментирај · Види коментари (97)Сокриј (97) · Сподели · Покани гости

ZA 16 SAATI STO SE SLUCUVA

--- надополнето ---

ZEMI PO EDEN NAJAK OD SEKOJA NASELBA :)))
SAMO SLEDNOTO GLEDANJE KAKO VASIOT LIDER KAKO GREBE I BEGA KAKO MACKA KE BIDE SNIMANO NA KLIP I MISLAM DEKA KE GI SRUSI SITE TABUA:))
A SEGA IDEME NA SPIENJE UTRE UBAV DEN PRAZNIK I NE RABOTEN DA ODMORIME MALCE LEGNI ODMORI I TI TE CEKA TESKO GOSTOVANJE VO KUMANOVO ZA EDNA NEDELA :))))
DA GI VIDIME SPARTANCITE STO KE NAPRAVAT VO KUMANOVO ILI I ZA KUMANOVO KE NEMA AVTOBUSI :)))
11 OKTOMVRI VO STECAJ I SANOS :)))
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Se gleda kolku znaes stom imalo spektakularna krazba na koreografija?!?! Vi padna udarna zastava za cija izrabotka bile potrebni meseci i meseci trud.koja koreografija? prasaj nekoj postar clen ke ti kaze kolku draga im bila taa zastava...

Ударна застава?! ајааја па да беше стварно ударна ние немаше да постоиме.Ние не сме како вас.Ви падна застава во пп и сте молеле да ви ја вратат.Ама еве штом толку сакаш ќе се навратиме на кореографијата.Беше направена за 10 год.Ако се разбораш (а гледам дека не) сите поголеми групи после вадење на кореографија ја фрлаат или палат кореографијата.Не се работи за знаме.Значи сега ние (да почнеме како вас) и затоа што вашата парола за тони симиЧ од лани слуцајно падна во наши раце ние требаше да ја извадиме?! ПАРОЛА?! не сме ни како вас нежни.Кај нас има љубов има срце.Кај вас има пари и молење по сандачиња за да одите на утакмица.А тоа дека сте единствени,да во право сте.Единствени пешковци позdrav :smir:

 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Sine,udarna zastava vi padna....ocigledno ti si pomlad,pa neznaes nekoi raboti....
Ај еве ти како постар објасни ми како тоа е падната ударна застава!? Од `98 до `01 дали знаеш каде стоеше главната застава на ФА? Стоеше на самиот влез, а знаеш зашто? Поради тогашната турлитава во нашата сцена каде што се навиваше заедно на Вардар и пред се пријателскиот однос на двете групи. Ако добро паметиш вашите застави стоеја токму врз гостинската трибина во Градски Парк. Така да во тој период почнува вистинското ривелство помеѓу двете групи
 
Член од
6 ноември 2010
Мислења
39
Поени од реакции
2
Важи шефе, ти си главен и тебе ќе те слушаме.
abe ti so se ubacuas u sekoj muabet i go tapaciras ???? bog da cuva vie ste stv cudni, neso koa ne vi odgovara jadete burek, a koa ne ste u pravo samo menjate tema !

--- надополнето ---

Да на вас требаше да се огледуваме од 1998 година навака од кога постоите(или ке ме поправиш да не сте од 1985 како и повеке групи од Македонија Ч)) 5 години штрајкувате 5 поради титули многу освоени не идете лани имавте домашни проблеми е само оваа сезона поради Фамили се собравте за дерби и толку Ч)))

--- надополнето ---

ТИ СИ НАВИВАЧ ИЛИ ЦИРКУЗАНТ НЕ МЕ ЗЕЗАЈ АВТОПРЕВОЗНИЦИ НЕ САКАЛЕ ДА ВЕ ВОЗАТ НЕ МЕ ЗЕЗАЈ ч)))
ДА НЕ НЕМАВТЕ ПАРИ ЗА БЕНЗИН ЗА ВО КОЛА ДА СТАВИТЕ ИЛИ ПРЕВОЗНИЦИТЕ НЕ ВОЗАТ БЕЗ ПАРИ А КАЈ ВАС ТЕШКО СЕ ИДЕ КОГА ТРЕБА ДА СЕ ПЛАТИ ч)))
НАВИКА ДАЈ ГРАТИС БУС И ИДЕМЕ ч))

ХЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕ ИМАШ ДОБАР ОДГОВОР БРАВО А ВО БУТЕЛ СО ЛИРИЈА ШТО НЕ ОТИДОВТЕ И ТАКА МОЖЕШЕ НА ПОМОШ ГРОБАРИ БУТЕЛ ДА ВИ ПОМОГНАТ ч)))
КАКО ШТО ГИ ВИКАВТЕ НА ПОМОШ И ГИ ПЛАКАВТЕ ч))

--- надополнето ---



МИСЛИШ НА КУРЕТО ДА НЕ СЕ КАЧУВА ч)))
alal ti vera be drugar... ccc ova e mizerno ej ova blogovive bi gi ukinal so zakon sve kakvi debili postojat na nego.. kopanje inforamcii od svojot sopstven mozok kako so mu odgovara i ja pisuva tuka... kazi mi koja povrzanost ja ima grobari so CPB ne me smej.. kazi mi drugar kako moze da kazuvas za so lirija so bilo koga nemas poima... znaci vas coek pet pati ke vi kaze deka ne bese dozovleno da se ide zoso u salata bea pristuni SELAMNI I RIKER onoj amasadoron amerikanski. zoso pred toa koa bevte vie napravite tepacka so Albancite ne li svakas. ili sea nema da mi vratis na komentarov i nikoj od FA nema da vrati... ili ke pocnete da jadete govna deka toa e izmisleno deka bil selmani i nz koj vie sekogas ili koa ne ste u pravo ne pravite maubet menjate tema ili voopsto ne vrakate so argument ! a za strumica ne zbori bea nekoj 20 dusi gledaa samo basket a ne navivaa a za avtobusi neasme ako ti teknua na toj den SDSM pravea mars niz skopje i ste avtobusi bea zafateni.... i da bevme odbieni od poveke kompanii i luge so vozat privatni avtobusi zoso nikoj nejke za edna tura vozenje da rizikuva da mu bide osteten avtobusot...

--- надополнето ---

Ај еве ти како постар објасни ми како тоа е падната ударна застава!? Од `98 до `01 дали знаеш каде стоеше главната застава на ФА? Стоеше на самиот влез, а знаеш зашто? Поради тогашната турлитава во нашата сцена каде што се навиваше заедно на Вардар и пред се пријателскиот однос на двете групи. Ако добро паметиш вашите застави стоеја токму врз гостинската трибина во Градски Парк. Така да во тој период почнува вистинското ривелство помеѓу двете групи
a so ke kazes za trasnot MZT piramida so e ukraden??? drugar ili takvo neso e postoi a? ne e vistina ? hhh smesni ste smesniiiii

--- надополнето ---

Ударна застава?! ајааја па да беше стварно ударна ние немаше да постоиме.Ние не сме како вас.Ви падна застава во пп и сте молеле да ви ја вратат.Ама еве штом толку сакаш ќе се навратиме на кореографијата.Беше направена за 10 год.Ако се разбораш (а гледам дека не) сите поголеми групи после вадење на кореографија ја фрлаат или палат кореографијата.Не се работи за знаме.Значи сега ние (да почнеме како вас) и затоа што вашата парола за тони симиЧ од лани слуцајно падна во наши раце ние требаше да ја извадиме?! ПАРОЛА?! не сме ни како вас нежни.Кај нас има љубов има срце.Кај вас има пари и молење по сандачиња за да одите на утакмица.А тоа дека сте единствени,да во право сте.Единствени пешковци позdrav :smir:

misir eden parola i vasata setalica ne e isto !!!! i kako vtoro nikoj nikogo ne moli !!!!! nekoj ako nejke nema da ide na utkmici pa makar go molele 10 dusi ne bidi seljak tie maubeti samo vie gi vadite.... ali ajde prasajte gi site so bile na tribina site dosle dobrovolno zoso sakale a ne zosonekoj gi zamolil... nemozam da svatam do koga ke si vadite sami inforamcii i ke gi pustate niz luge da se zborat zoso imate kompleks od nas... i za pp mi se smuci na debili ko tebe da ojbasnuvam deka transot bese zemen od dzandar dur jadevme kjutek zoso nie prvi gi napdanvme majmunite i izbegaa nie ninvite transovi gi iskinavme i ostaivme na tribina a posle jadevme kjutek a zoso pp e selce so 1000 ziteli so se vika dzandarot so go zema niso cudno i da mu e cicko striko dedo ili nz sto na nekoj od niv pa go zemal ... i spored zakon nesmee policeac da zima trans na navivacka grupa i bas radi toa go vratija dzandarite zoso ke go jadea kurot ke imase tuzbi i gluposti ! a vie ste smesni od FA sto samo na KAJGANA FORUM SE UMARATE so nas dodeka drugite clenovi od CPB gi boli kur i ne se umaraat....i da da kazam deka ODAM NE OBIVNIVTE DEKA KRADEME OD SRBITE leleee strasnooo prepeana pesna pa so kur.. cel svet isti pesni prepeuvaat i sea da gi obvinime site cccc poima si nemate vie od navivanje... dale cavese togas sto e ? vasa e a da be darko dimitrov vi ja komponirase za vaseto gordo selo misir eden.... komiti so peat vardar igra fantasticno e od zemun toa nema vrska, samo zborot mi e deka cel svet gi prepeuva edni isti pesni i toa e toa nemos niso da smenis sto tolku se puvate objasni mi....inace pozz do biser i vasata sala :D dobro znaete za sto zboram :D ama za toa kjutite nikoj ne zbori.... aj sea ebi si majkata i ne me umaraj poso znam deka ke me baniraat...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
a so ke kazes za trasnot MZT piramida so e ukraden??? drugar ili takvo neso e postoi a? ne e vistina ? hhh smesni ste smesniiiii


Па за тој транс зборам бе неписмен еден, читај малце. Трансот беше закачен кај вас поради тоа што порано немаше ривалитет каков што има денес. Заедно се навивало на Вардар, после тоа секој на своја страна, кој за МЗТ, кој за Работнички. Прочитај поубаво, порано и вашите застави во Парк стоеја над нашата трибина и никој не ги чепкал затоа што постоело т.н. пријателство (тогаш зборам). Како е украден тој транс знаеш, во тепачка да не е, или да не влегол некој во сала од ограда да го симне. Немој да бидеш смешен те молам таа работа е завршена приказна. Само мора да напоменам огромна грешка и на нашите стари што така биле поставени работите
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
abe ti so se ubacuas u sekoj muabet i go tapaciras ???? bog da cuva vie ste stv cudni, neso koa ne vi odgovara jadete burek, a koa ne ste u pravo samo menjate tema !

--- надополнето ---



alal ti vera be drugar... ccc ova e mizerno ej ova blogovive bi gi ukinal so zakon sve kakvi debili postojat na nego.. kopanje inforamcii od svojot sopstven mozok kako so mu odgovara i ja pisuva tuka... kazi mi koja povrzanost ja ima grobari so CPB ne me smej.. kazi mi drugar kako moze da kazuvas za so lirija so bilo koga nemas poima... znaci vas coek pet pati ke vi kaze deka ne bese dozovleno da se ide zoso u salata bea pristuni SELAMNI I RIKER onoj amasadoron amerikanski. zoso pred toa koa bevte vie napravite tepacka so Albancite ne li svakas. ili sea nema da mi vratis na komentarov i nikoj od FA nema da vrati... ili ke pocnete da jadete govna deka toa e izmisleno deka bil selmani i nz koj vie sekogas ili koa ne ste u pravo ne pravite maubet menjate tema ili voopsto ne vrakate so argument ! a za strumica ne zbori bea nekoj 20 dusi gledaa samo basket a ne navivaa a za avtobusi neasme ako ti teknua na toj den SDSM pravea mars niz skopje i ste avtobusi bea zafateni.... i da bevme odbieni od poveke kompanii i luge so vozat privatni avtobusi zoso nikoj nejke za edna tura vozenje da rizikuva da mu bide osteten avtobusot...

--- надополнето ---



a so ke kazes za trasnot MZT piramida so e ukraden??? drugar ili takvo neso e postoi a? ne e vistina ? hhh smesni ste smesniiiii

--- надополнето ---



misir eden parola i vasata setalica ne e isto !!!! i kako vtoro nikoj nikogo ne moli !!!!! nekoj ako nejke nema da ide na utkmici pa makar go molele 10 dusi ne bidi seljak tie maubeti samo vie gi vadite.... ali ajde prasajte gi site so bile na tribina site dosle dobrovolno zoso sakale a ne zosonekoj gi zamolil... nemozam da svatam do koga ke si vadite sami inforamcii i ke gi pustate niz luge da se zborat zoso imate kompleks od nas... i za pp mi se smuci na debili ko tebe da ojbasnuvam deka transot bese zemen od dzandar dur jadevme kjutek zoso nie prvi gi napdanvme majmunite i izbegaa nie ninvite transovi gi iskinavme i ostaivme na tribina a posle jadevme kjutek a zoso pp e selce so 1000 ziteli so se vika dzandarot so go zema niso cudno i da mu e cicko striko dedo ili nz sto na nekoj od niv pa go zemal ... i spored zakon nesmee policeac da zima trans na navivacka grupa i bas radi toa go vratija dzandarite zoso ke go jadea kurot ke imase tuzbi i gluposti ! a vie ste smesni od FA sto samo na KAJGANA FORUM SE UMARATE so nas dodeka drugite clenovi od CPB gi boli kur i ne se umaraat....i da da kazam deka ODAM NE OBIVNIVTE DEKA KRADEME OD SRBITE leleee strasnooo prepeana pesna pa so kur.. cel svet isti pesni prepeuvaat i sea da gi obvinime site cccc poima si nemate vie od navivanje... dale cavese togas sto e ? vasa e a da be darko dimitrov vi ja komponirase za vaseto gordo selo misir eden.... komiti so peat vardar igra fantasticno e od zemun toa nema vrska, samo zborot mi e deka cel svet gi prepeuva edni isti pesni i toa e toa nemos niso da smenis sto tolku se puvate objasni mi....inace pozz do biser i vasata sala :D dobro znaete za sto zboram :D ama za toa kjutite nikoj ne zbori.... aj sea ebi si majkata i ne me umaraj poso znam deka ke me baniraat...

Епа до каде дојде кајгана штом некој од ѓорче што во петок навечер искача во тетово а фаќа такси од првата патарина да ни објаснува на нас за навивањето.Извинето мачиња ѓорче упс лавови де ние со вас немаме ништо затоа што вашата интелегенција е еквивалентна на бројот под 1. Одма познав дека си од надворешниот дел на мостот Сарај.Благорадам однапред господине застава и тоа ударна.Ве молам тетоважите мачиња на нога што ги имате да ги избришете а ф.а. ќе го финансира сето тоа.Апел до кајгана ве молам ѓорчевецов да биде администратор.
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
КК РАБОТНИЧКИ - кк торусВремесабота, 11 декември · 19:00 - 21:00
Локацијасала Градски ПаркСоздадено одГосподарите на градот
Дополнителни информацииZA OVAA UTAKMICA I NE TREBA MNOGU DA SE ZBORI, DOVOLNO E DA SE KAZE SAMO EDEN ZBOR: INVAZIJA!!!!!
351 Присуствуваат




ZBORNO MESTO 18:00h UNIVERZALNA SALA










МЗТ Скопје - Фени Индустри

Времесабота, 11 декември · 18:30 - 20:30
Локацијасала Јане СанданскиСоздадено одMZT SKOPJE

605 Присуствуваат

ZALNO NELI KOGA GLEDATE ZNAM TOA E REALNOSTA.

--- надополнето ---

City Park Boys МОБИЛИЗАЦИЈА МОМЦИ! Важен натпревар е ова мора силна подршка!
СИТЕ НА ТРИБИНА!




КК РАБОТНИЧКИ - кк торус
Локација::сала Градски Парк
Време:сабота, 11 декември 2010 19:00



понеделник во 01:17 · Види коментари (15)Сокриј (15) · Сподели


3 DENA NE MOZETE DA SE SOBERETE :)))

--- надополнето ---

MZT SKOPJE креираше настан.



МЗТ Скопје - Фени Индустри
сабота во 18:30
сала Јане Сандански



пред 16 часа · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · Коментирај · Види коментари (97)Сокриј (97) · Сподели · Покани гости

ZA 16 SAATI STO SE SLUCUVA

--- надополнето ---

ZEMI PO EDEN NAJAK OD SEKOJA NASELBA :)))
SAMO SLEDNOTO GLEDANJE KAKO VASIOT LIDER KAKO GREBE I BEGA KAKO MACKA KE BIDE SNIMANO NA KLIP I MISLAM DEKA KE GI SRUSI SITE TABUA:))
A SEGA IDEME NA SPIENJE UTRE UBAV DEN PRAZNIK I NE RABOTEN DA ODMORIME MALCE LEGNI ODMORI I TI TE CEKA TESKO GOSTOVANJE VO KUMANOVO ZA EDNA NEDELA :))))
DA GI VIDIME SPARTANCITE STO KE NAPRAVAT VO KUMANOVO ILI I ZA KUMANOVO KE NEMA AVTOBUSI :)))
11 OKTOMVRI VO STECAJ I SANOS :)))
И пред дерби вие на фејсбук имавте 3000, а ние 1000.. Па на трибина резултатот беше ние 2400 вие 1800! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom