Фан клуб: РК Пелистер

Член од
25 август 2019
Мислења
290
Поени од реакции
380
Ajdeee Bitolcani Ckembariii utre prvo da mu dajme podrska na Pelister2 so tikves vo borba za 4to mesto koe nosi evropa i da bidi zagrevanje za nedela i togas se znaj da grmi i v sala i pred sala !!!

SAMO EDEN TIM, SAMO EDEN GRAD, SAMO PELISTER SAMO BITOLA!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.042
Поени од реакции
687
Decko bez euforija ..znajme so bese so ko ocekvavme premnogu... daj boze da ne se povtori... Ladni glavi ,silna odbrana i dobar napad i najvaznooo motivacijaaaa i srce na teren i ostanatoto ke si dojdiii.. Veruvam vo tebe Pelisteree
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
131
Поени од реакции
266
Стварно не сме нормални, то нас в сала не не бери, нив ги прибираме. На ваква битна утакмица не можи бе Комити да идат, заеби спортски реципроцитет и навивачки кодекси. Поради 400 скопјани дупло Битолчани немат карта. No comment!
 

Attachments

Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Стварно не сме нормални, то нас в сала не не бери, нив ги прибираме. На ваква битна утакмица не можи бе Комити да идат, заеби спортски реципроцитет и навивачки кодекси. Поради 400 скопјани дупло Битолчани немат карта. No comment!
Kakvi 400 be tie doma ne se berat 400 ne pa vo gosti. Pokje od 200 sansa nema da se
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
131
Поени од реакции
266
Kakvi 400 be tie doma ne se berat 400 ne pa vo gosti. Pokje od 200 sansa nema da se
Сепак колку и да идат, најмалце 800 Битолчани страдат ради нив, мислам сите знајме оти ова сала не е кроена за такво нешто ко гостински навивачи, ко ќе имаме нова нека идат, вака не го бива.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Се читаш ли што пишуваш ,600 карти да ни дадевте 600 души ќе ви дојдеме.За Комити има 300 карти ова е факе инфо дека ни дале 400 карти
Седи бе маШ. Уште од денес сте разбегани сите по селата од кај што потекнувате па Битола ќе иделе тие 800... :pos:
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
Не вервајте во се шо читате по портали, на новинарите то му е работа, со лаги да придобијат читаност.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.042
Поени од реакции
687
aj so zaminale ama da se bez telefoni bez kompjuteri da ne osekat pritisok nikakov i direk na teren samo dupenje na vardar
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Точно така, не треба многу да се крева пред време прашина, екипите видовме дека сезонава се 50-50.
Видовме на толкава еуфорија и очекувања како ни се удри од глава со Нексе, а пред време се гледавме во 1/4 финале, тогаш видовме дека нашите не знааат, ама ич не знаат да играат под притисок, се губиме тоталка....
И поарно шо заминаја во Струга во карантин, така се прај, паметен потег (y)
Овде секој еден на пат ги застанва, неможат до продавница да одат, секој еден ги застанва и притисок му прај за утакмицата, до wc да одат, ќе ги сретни некој, еј да победите недела, еј само победа и ништо друго....
Во ред е си ја знаат работата, ама претерано има притисок кон играчите, си ја знаат работата самите дека цел град, навивачите и цел тим сакаат титула особено после толку долг период.

Треба да е цел тим фит кај нас, се надевам оспособен за игра е Табоада и тоа како ќе ни е потребен во двата правци, ќе мора еден да испадни од странците, според мене би требало да е Радовиќ, колку и да игра со срце, страст, емоција и еуфорија шо има кон публиката да ја крени на нозе, друг освен него не гледам кој би го изоставил, останатите 8 се сите битни, ќе останиме само со Мараш на десен бек така, ама па Мараш на претходните две изигра топ против Вардар, да се надеваме и сега дека ќе е така....
Кај нив ќе видиме дали има толку повредени или матат нешто пред јавноста....

п.с. На претходните 2 утакмици, два пати лошо прогнозирав, прво Битола мислев победа, се извадија последни секунди, па таму мислев висок пораз, па победивме, каква интуиција имам :pos::pos: се обратно....
Се надевам на 3та среќа сега, дека конечно ќе погодам, мислам ако дојдат со комплетен тим пак ќе е тесна и ќе ја решаваат голманите, а ако му се повредени тие шо се набројани, мислам не му бега висок пораз, имам надеж дека ако дојдат без 4-5 играчи овде, не му бега 6-7 разлика пораз :D Нема кај да бегаат сега :kezec:
п.п.с. Вистина, ако земиме титула, на драчевчанецот треба маица од групата да си добие, баш претходните две утакмици, беше еден од најдобрите против нив, го избркаја од таму и сега е мотивиран 1000 против нив, се пали на секоја одбранета топка :jeeee:
 
П

Пљампач

Гостин
Радович мора да игра!! Поарно Павлетич да испадни, Радович ќе можи да го смени да го одмори Мсраш а истовремено ќе можи да покрива на десно крило со Ненад.
Во одбрана смао колку е потребен Радович за разлика од Павлетич.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
Ubo karantinot samo ne mi e jasno zosto Struga, Ohrid fatile mozese Molika i mirna glata vaka treba da patuvaat sat i kusur pak pred debito a utakmicata ako ja zagubime ke bidi samo poradi trenerot zavisi koj ke go igra i kako a ako pobedime ke bidi po zasluga na odbranata i golmanite se drugo e prikazni za deca najvazno ke bidi da pobedime se drugo paga vo voda karti spremanje, mvr, rfm itn...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom