Фан клуб: РК Пелистер

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.602
Поени од реакции
70.001
ama mozi da brisi mislenja mozi da dava opomeni i banira ili greska sum? zboram strikno za ova tema kako so bese tomasino pa go trgnavte oti bil ne aktiven
nema potreba ovde sekoj den po nekoj nov izlegva i sega nie treba sekoj so nema tocna terapija da go citame
Не може модератор само на тема. Се става модератор на цел потфорум за ракомет, кој ја опфаќа модераторската улога и на оваа тема.
Фали активен модератор и во ракомет и во навивачки групи.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
677
Поени од реакции
1.288
Не може модератор само на тема. Се става модератор на цел потфорум за ракомет, кој ја опфаќа модераторската улога и на оваа тема.
Фали активен модератор и во ракомет и во навивачки групи.
abe to baram nezz ne zboram spanski :D mozi gresno se izraziv to baram nezz stvarno
p.s eve pogore vika nemozi site mislenja da gi moderira ami ima ovde aktivni deca na drugi temi ima aktivni deca mozi da ima podforum rakomet 5 moderatori velam primer ti ke bidis kaj vas drug ovde tret na rakomet opsta diskusija i tn...
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.119
Поени од реакции
34.922
ama mozi da brisi mislenja mozi da dava opomeni i banira ili greska sum? zboram strikno za ova tema kako so bese tomasino pa go trgnavte oti bil ne aktiven
Тој бил модератор на Ракомет, сигурно, не бил на темава. Јас откако сум на Кајгана, а сум повеќе од 10 години, модератор на тема не се сеќавам да имало.

nema potreba ovde sekoj den po nekoj nov izlegva i sega nie treba sekoj so nema tocna terapija da go citame
Пријави го ако крши правила, и нема да го трпиш. ;)
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
511
Поени од реакции
540
што се примивте толку?
едноставно не ми е јасно како може два клуба да делат една иста историја кога и двата напоредно постојат.
Хехе, и тоа го кажува некој чии клуб за да не оди во втора лига се спои со Миравци. Дали денес си постојат и Вардар и Миравци? И што е најлошо по неколку години пак си отидовте во втората лига, видовте дека не боли да си таму ама дамката Миравци нема никогаш да се избрише.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
147
Поени од реакции
351
Хехе, и тоа го кажува некој чии клуб за да не оди во втора лига се спои со Миравци. Дали денес си постојат и Вардар и Миравци? И што е најлошо по неколку години пак си отидовте во втората лига, видовте дека не боли да си таму ама дамката Миравци нема никогаш да се избрише.
Да така е дамката нема да се избрише, но има една голема разлика во двата примери. Вардар се фузираше со Миравци, за да остане во лигата, од денешен аспект лош потег, поради тоа што секако испаднавме десетина години подоцна. Проблемот кај вас е тоа што буквално се продадовте на Еурофарм Работник кој што само си го смени името, додека вистинскиот РК Пелистер е вториот тим на Еурофарм Работник (денешен Еурофарм Пелистер 2)...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
1.545
Хехе, и тоа го кажува некој чии клуб за да не оди во втора лига се спои со Миравци. Дали денес си постојат и Вардар и Миравци? И што е најлошо по неколку години пак си отидовте во втората лига, видовте дека не боли да си таму ама дамката Миравци нема никогаш да се избрише.
не, не навивам ниту за вардар, ниту за миравци. не знам зашо на просто прашање не можете да даете прост одговор. тоа што сте безкичмењаци и сте дозволиле бившиот рк пелистер да е сега втор клуб за кој притоа НЕ навијате е одраз на вашиот интелект кој е на ниво на телетабис и тука нема љутиш
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
218
Поени од реакции
813
Телетабисите на борко уклучени на најјако на темата Пелистер.
Одете испушете квалитетно кај Мицко да ви најди спонзори, доста се замарате со Пелистер.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.380
Поени од реакции
5.735
Ај да резимираме од кога е платформата .
Позитивно :
-Освоивме една титула во првенство , на пат е уште една .
- Се реновира салата и паркингот .
- Битола се врати на мапата на ракометот.

Негативно :
- Промашени над 15 странски засилувања
- Изгубени 3-4 титули поради лузерски менталитет .
- Освен Костевски ни еден млад играч не промовиравме во стандарден првотимец , а и него ова сезона почнавме да го уништуваме .
-Ги упропастивме близнаците, Емко , Петровиќ, Цветан,Танкоски (Тајник ама баш во ништо не е подобар ни од Танкоски ни од Павле)
- Најдобар тим ни беше тој со Периќ и Мандалинич , наместо истиот да се надоградува го распаднаа за две недели .

Бонус :
-Не знам дали е до тренерите или до изборот на играчите или до целиот стручен тим. По има вчера мислам дека е дека е до сите , па логично решение е со сите странци раскин на договорите освен со Радивојевиќ и Цехте ( кој не треба да е прв избор) и за наредна сезона ни фалат само среден и десен бек , а на сите останати позиции да се дај шанса на нашите играчи .Еден тон пари се истурија на странци за џабе.
- Мора да се земи странец тренер и цел стручен штаб со победнички менталитет , а нашите да не се бркат него да учат занает од нив .
- Со сите сили да се тргни кон барање на нова мултифункционална сала.

п.с. Сто пати е пишано овде истото , така да Стерјев место да слуша профитери околу него , нека исчита шо е пишано овде последната години , без пари сам ќе знај шо треба да прај , ако сака долгорочен успех со клубот.
Во клубот ме треба роднини и пријатели да кројат стратегијата , него професионалци .
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
278
Поени од реакции
659
Odgovornost treba da snosi pretsedatelot na klubot...Kako so e prv koga se kreva peharot, taka da e prv i koga se gubi....nigde go nema, barem izjava da daj
Vtor najkriv - sin mu...kako so znaj da seta segde so klubot, a imam razbrano 1/4 od opstinata (nasi pari), a uste neznam so funkcija ima za 3/4, treba otcet da daj. Ne da napisi ova godina ne uspeavme...znajme...tuku da obrazlozi zosto toa se sluci...ama izgleds i toj neznaj
Prazno, prazno mesto...pa najkriv nekoj vika trenerot.....ne....trenerot go nosi pretsedatelot na klubot...toj mozi samo ostavka da si daj, odgovornost prevzema toj so go naznacva...
Igracite...voopsto ne se krivi...Pretsedatelot na klubot dava izim da se potpisvat, nego mu gi nudat menadzerite, ne mene...Nego go lazat menadzerite, ne mene...Igrac ko igrac saka ds se prodaj i pari da zemi, nema tuka lutis....vidoja kolku e satot uste pred tri godini, krkaj samo pari, odgovornost nikakva..na zima potpisvat dogovori za drugata sezona so drugi kluboj, sakas do juni top da igrat, a vo juli odat vo drugi kluboj...kade be...koj e kriv za ova postavenost..Normalno Ckembarite...pustas soopstenie i resen problemot
Автоматски споено мислење:

Odgovornost treba da snosi pretsedatelot na klubot...Kako so e prv koga se kreva peharot, taka da e prv i koga se gubi....nigde go nema, barem izjava da daj
Vtor najkriv - sin mu...kako so znaj da seta segde so klubot, a imam razbrano 1/4 od opstinata (nasi pari), a uste neznam so funkcija ima za 3/4, treba otcet da daj. Ne da napisi ova godina ne uspeavme...znajme...tuku da obrazlozi zosto toa se sluci...ama izgleds i toj neznaj
Prazno, prazno mesto...pa najkriv nekoj vika trenerot.....ne....trenerot go nosi pretsedatelot na klubot...toj mozi samo ostavka da si daj, odgovornost prevzema toj so go naznacva...
Igracite...voopsto ne se krivi...Pretsedatelot na klubot dava izim da se potpisvat, nego mu gi nudat menadzerite, ne mene...Nego go lazat menadzerite, ne mene...Igrac ko igrac saka ds se prodaj i pari da zemi, nema tuka lutis....vidoja kolku e satot uste pred tri godini, krkaj samo pari, odgovornost nikakva..na zima potpisvat dogovori za drugata sezona so drugi kluboj, sakas do juni top da igrat, a vo juli odat vo drugi kluboj...kade be...koj e kriv za ova postavenost..Normalno Ckembarite...pustas soopstenie i resen problemot
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.185
Поени од реакции
4.146
- Најдобар тим ни беше тој со Периќ и Мандалинич , наместо истиот да се надоградува го распаднаа за две недели .
Се согласувам. И оној Обрадовиќ не требаше да го пуштите. Џабе го плукавте и Стипе, кога подобар од него неуспеавте да донесете.

Многу негативни станувате вие брзо, многу се фрустрирате, и почнувате да плукате по своите. Полека.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
511
Поени од реакции
540
Да така е дамката нема да се избрише, но има една голема разлика во двата примери. Вардар се фузираше со Миравци, за да остане во лигата, од денешен аспект лош потег, поради тоа што секако испаднавме десетина години подоцна. Проблемот кај вас е тоа што буквално се продадовте на Еурофарм Работник кој што само си го смени името, додека вистинскиот РК Пелистер е вториот тим на Еурофарм Работник (денешен Еурофарм Пелистер 2)...
Прво ниту сум битолчанец, ниту сум пелистерец туку неутрален вљубеник во спортот и кога си неутрален работите ги гледаш малку поинаку отколку што ги гледа некој фан за својот клуб. Вардар се фузираше и останаа два субјекта Миравци кој се преименува во Вардар и беше прволигаш и Вардар кој се преименува во Миравци и си играше во втора лига. Пелистер се фузираше со работник пред се да стане миленик во Битола поради брендот Пелистер и затоа кај нив Работник стана Пелистер 1 а Пелистер се пременува во Пелистер 2. Е сега Пелистер си остана барем доследен каде фузијата нели значи спојување во еден клуб каде и во двата случаи егзистираат по 2 тима. Пелистер си е со иста управа а кај вас што стана со вториот тим од фузијата? Стана Кожув Гевгелија. И не знам со кое право велиш вистинскиот Пелистер да ти бил Пелистер2 а вистинскиот Вардар кој е? Кожув? На крај креави јас не сум прочитал досега дека некој Пелистерец си ги рачуна титулите на Работник како што и не сум прочитал од Вардарец да се гордее со Кожув гевгелија.
Поентата ми е секаде се навива за брендот. Еве во Велес се навива за Борец, сега во супер лига во ракомет влегува тим кој се вика Бисинов кои сериозно размислуваат фузирање со Борец кој е далеку послаб, со послаби финансии но поради брендот и навиката велешани да навиваат за Борец тие ќе се фузираат во еден тим.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.092
Поени од реакции
6.137
По милионити пат, ете уште еднаш.
Состојба на клубовите пред платформата.
РК Пелистер-100% сопственик општина Битола. 6/7 на табела(без изборено место во сеха)
РК Еурофарм Работник-100% сопственик Еурофарм. 2 на табела(по неколкугодишено неуспешно атакување на 2-рото место кое носи во сеха, конечно изборен пласман во сеха)

Состојба по тргувањето со акции помеѓу двата клуба.
РК Пелистер-75% Еурофарм, општина Битола 25%
РК Еурофарм Работник-75% Еурофарм, општина Битола 25%

Новата управа на клубот е составена по принципот 75:25. Истата таа одлучва двата правни субјекти да останат во функција и во иднина да се натпреваруват два клубови под новото име, Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер2 кој ќе биде развоен клуб. Амблемот на Пелистер е амблем на клубот. Со правен акт е и пренесена историјата на РК Пелистер во условно кажано новиот клуб. Дресовите остануват зелено бела прва комбинација и плаво бела втора комбинација. Правниот субјект е.работник е одлучено да биде носите на првиот тим поради тоа што веќе имаше изборен пласман во европските купови т.е. беше во лига на шампиони и сеха лигата. Но поради административни пречки, трансформацијата не е направена во летото и истата е завршена во декември месец. Има тука и голема историска поврзаност, но ај да не се навраќаме 80 години наназад.

Ете после 5 години се гледа правилноста во одлуката да се подржи платформата. По две децениско мачење, ракометот и Пелистер се повторно број еден спортска тема во Битола. Се вративме на мапата, школата оживеа, сите што нешто значеле во битолскиот ракомет, работат во клубот. Финансиски стабилни ко никогаш претходно, салата солидно реновирана и сеуште се реновира. Титулата конечно се врати во Битола. Резултатски факт е дека можевме да поминиме уште подобро, но шо е тука е. Битно е приказната да продолжи и да не се навраќаме онаму каде што сме биле пред 5 години.
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
93
Поени од реакции
201
Прво ниту сум битолчанец, ниту сум пелистерец туку неутрален вљубеник во спортот и кога си неутрален работите ги гледаш малку поинаку отколку што ги гледа некој фан за својот клуб. Вардар се фузираше и останаа два субјекта Миравци кој се преименува во Вардар и беше прволигаш и Вардар кој се преименува во Миравци и си играше во втора лига. Пелистер се фузираше со работник пред се да стане миленик во Битола поради брендот Пелистер и затоа кај нив Работник стана Пелистер 1 а Пелистер се пременува во Пелистер 2. Е сега Пелистер си остана барем доследен каде фузијата нели значи спојување во еден клуб каде и во двата случаи егзистираат по 2 тима. Пелистер си е со иста управа а кај вас што стана со вториот тим од фузијата? Стана Кожув Гевгелија. И не знам со кое право велиш вистинскиот Пелистер да ти бил Пелистер2 а вистинскиот Вардар кој е? Кожув? На крај креави јас не сум прочитал досега дека некој Пелистерец си ги рачуна титулите на Работник како што и не сум прочитал од Вардарец да се гордее со Кожув гевгелија.
Поентата ми е секаде се навива за брендот. Еве во Велес се навива за Борец, сега во супер лига во ракомет влегува тим кој се вика Бисинов кои сериозно размислуваат фузирање со Борец кој е далеку послаб, со послаби финансии но поради брендот и навиката велешани да навиваат за Борец тие ќе се фузираат во еден тим.
Поентата е ако ти е полесно Кожув Гевгелија тогаш така ќе ве викаме наместо Миравци :pos:Само немој да плачите. Темата стана душевна болница, кој од кој побудала!
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
511
Поени од реакции
540
Поентата е ако ти е полесно Кожув Гевгелија тогаш така ќе ве викаме наместо Миравци :pos:Само немој да плачите. Темата стана душевна болница, кој од кој побудала!
Дечко кој знае што јадеш за да бидеш “курназ“ како ли само од напишаното ме идентификуваше како вардарец. :lolzz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom