Фан клуб: РК Пелистер

Член од
12 октомври 2021
Мислења
34
Поени од реакции
67
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.018
Поени од реакции
7.613
Ako ja tepame denes Struga I ne daj boze izgubime posledno kolo doma od Alkaloid pak sme sampioni ? Oti gledam dva boda e razlikata so1961 pa so resava megusebniot ?
P.S.Do sega samo Lesjak ne vadi...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.609
Поени од реакции
70.094
Ako ja tepame denes Struga I ne daj boze izgubime posledno kolo doma od Alkaloid pak sme sampioni ? Oti gledam dva boda e razlikata so1961 pa so resava megusebniot ?
P.S.Do sega samo Lesjak ne vadi...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Ако изгубите, ние ќе бидеме шампиони ако ги тепаме и двете. Али тоа е научна фантастика.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.018
Поени од реакции
7.613
Ако изгубите, ние ќе бидеме шампиони ако ги тепаме и двете. Али тоа е научна фантастика.
Ne znam za tebe ama mene mi se plasi okoto vo poslednoto kolo poarno vie pred vreme da izgubite od Ohrid I mirna glata da ni bidi na site so znaci so resava od prviot del mestoto na tabelata?
oti sega sme podobri vo megusebniot vo playoff

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
677
Поени од реакции
1.288
Ako ja tepame denes Struga I ne daj boze izgubime posledno kolo doma od Alkaloid pak sme sampioni ? Oti gledam dva boda e razlikata so1961 pa so resava megusebniot ?
P.S.Do sega samo Lesjak ne vadi...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
gedban brani:D
ako ne ja svatat serizono vtoroto so sreka da ni e
los pristap na cela ekipa fitiljo ja skris stativata poke pati petar isto i must play igraco emko so strasna tehnika na dodavanje retko koj igrac vo mkd mozi da se pofali so takava tehnika 3 pati v aut ja frli ama nema vraka must play e toj
inace ako izgubime denes/nedela golemite od sk se sampioni a vo slucaj na nereseno nedela ke imame isti bodoj ke resava gol razlikata tuka sme mnogu napred +10 mozi i poke da e
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.018
Поени од реакции
7.613
gedban brani:D
ako ne ja svatat serizono vtoroto so sreka da ni e
los pristap na cela ekipa fitiljo ja skris stativata poke pati petar isto i must play igraco emko so strasna tehnika na dodavanje retko koj igrac vo mkd mozi da se pofali so takava tehnika 3 pati v aut ja frli ama nema vraka must play e toj
inace ako izgubime denes/nedela golemite od sk se sampioni a vo slucaj na nereseno nedela ke imame isti bodoj ke resava gol razlikata tuka sme mnogu napred +10 mozi i poke da e
Znaci da sudat nacevski i nikolov za posigurno so drugite ke se tresime do kraj upm ,a ovaj porazot vo kupot se mislam ne vrati vo prvo odelenie ne e istata ekipa so bese prethodno cela sreka so zavrsva prvenstvoto

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.068
Поени од реакции
1.730
Кркачевци не идат во Битола, не се осеќаат сигурно, Благојче и Диме нема да судат дека се битолчани и во Битола се игра. Значи Начевски и Николов ќе се за со Алкалоид.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
479
Поени од реакции
2.454
До лани плукавте по Славе и Џоле дека они ви ги зимале титулите дека клучни топки му давале на Вардар, а не сакавте да признаете дека во тие моменти реално гледано екипата или ви беше послаба од на Вардар или Вардар имаше уште колку толку играчи од старата гарда... сега кога Вардар е ниво/две послаб од пред две години, ги барате Славе и Џоле да ви судат на секоја утакмица, сега чинат и се добри :D
Значи доаѓаме до заклучок дека не ве краделе и не биле лоши судии...
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
223
Поени од реакции
818
Срамота е да се прашваме кој ќе суди на меч за титула во Битола.
Абе кој сака нека суди, не смеат да помислат да ќикснат ама гледајќи го финалето нема да ме чуди да изгубиме дома иако бев убеден дека нема екипа шо можи да не победи во Битола.

Ми е срам шо пишам дека можно е да ќиксниме дома од тинејџери и да се плашиме дали титулата ќе ја одбраниме.

Дното го пробивме некни во финалето, незнам дали можи од то подолу... Ако успејме и во то, нема шо да разговараме поќе.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
21
Поени од реакции
37
Кркачевци не идат во Битола, не се осеќаат сигурно, Благојче и Диме нема да судат дека се битолчани и во Битола се игра. Значи Начевски и Николов ќе се за со Алкалоид.
Da ne zaborajme deka lanskiot kup vo Ohrid Metalari so ortakot negov ne iskinaja, a za Krkacev I Kolevski neznam gledam na koe nivo e padnat se rasprava so bitolcani na fb portali
 
Член од
19 април 2023
Мислења
179
Поени од реакции
209
Срамота е да се прашваме кој ќе суди на меч за титула во Битола.
Абе кој сака нека суди, не смеат да помислат да ќикснат ама гледајќи го финалето нема да ме чуди да изгубиме дома иако бев убеден дека нема екипа шо можи да не победи во Битола.

Ми е срам шо пишам дека можно е да ќиксниме дома од тинејџери и да се плашиме дали титулата ќе ја одбраниме.

Дното го пробивме некни во финалето, незнам дали можи од то подолу... Ако успејме и во то, нема шо да разговараме поќе.
Не нема да се случи тоа.Алкалоид не добива ништо со победа,така нема ништо да направи да го навлече вашиот гнев.Посебно селекторот повеќе сте му подраги затоа што бил ваш играч а Вардар не може да го смисли.Во купот се добива пехар и тоа им беше потребно а не одработуваат за други.Шампионот е познат.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
512
Поени од реакции
542
Ne znam za tebe ama mene mi se plasi okoto vo poslednoto kolo poarno vie pred vreme da izgubite od Ohrid I mirna glata da ni bidi na site so znaci so resava od prviot del mestoto na tabelata?
oti sega sme podobri vo megusebniot vo playoff

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Нема шанси да ве победи Алкалоид во Битола. Да му требаше победа за титула можеби некако и да се залагаа овака ќе бидат само добар спаринг партнер во шампионската атмосфера во салата. Така да размислувајте каква атмосфера ќе направите во салата одколку да се плашите дека Алкалоид без никаква мотивација за победа ќе ве победи.
 
Член од
23 мај 2024
Мислења
19
Поени од реакции
54
Bravo za familija sterjevi se vo red go krenaja rakometot i gradot i site rabiti, ama vodenje na klub 0. Nie namesto da odime nagore odime nadolu od godina vo godina poslabi i poslabi. Ova sezona spored mene e neuspesna! Na tolku pati frleni po igraci nikakov rezultat nemame. Ne plukam i ne zborvam za inaet za toa kazvat rezultatite. Ete ls ke ja trgnime, super kup porazeni od vardar, gostinska prva polusezona porazeni od vardar, doma pirova pobeda so slab vardar, katasrtofalna greska da ja tepavme taja do sega ke bevme sampioni nemase da se tresime kako sega, posle vo sk gubime od vardar so japonecot, a dobivame doma bez nego, isto taka vardar gubi od tikves so povredeni igraci, i na kraj za jagotkata na slagot gubime finale kup od alkaloid. Pa vaka da ve prasam, po so e uspesna sezonata? Osven pobedata so ohrid na gosti i alkaloid druga utakmica nemame izigrano! Sramota e i rezil, ni edna utakmica nemame izigrano kako so treba, vecni luzeri sme nemame mentalitet, pa ko ke citam tuka nekoj sudite ni bile krivi i prasvat koj se sudii mi se gadi. I druga rabota brance mn jak trener vikase deka da zavrsi ls ke vidite so e igra od utakmica za utakmica ke spremal taktika, kur svitka samobendisaniot i nekji da priznaj. Da ne siram negativna energija ama do upravata apel prifatete greskite i pocnete da vodite klub kako so treba, neka ja osvojat titulata ako ja osvojat i pocnete ednas profesionalno d avodite klub i da imate pobednicki mentalitet, rezil neviden tolku pari zemat najadeni napieni kuro si igrat, posebno manaskov na brance strategot igracite pozzz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom