Фан клуб: РК Пелистер

Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
I Resen e PELISTERSKO selo
Абе ти да не си ги згрешил апојте пријатле? Претор и Крани битолски одморалишта хахахахахахахххха
vo pretor i krani letuvase bukvalno cela bitola na vremeto...
pelisterski sela se sela vo padinite na pelister...
native selanec od toj kraj mozi da odi na ezero samo so traktorot da gi oladi nozete posle prskanje na jabolkata...
krani ima cela NASELBA od kampoj na Bitolcani... koi sega mozi i da si naprat vikendicki...
edina turisticka naselba so vi ja dadoja da ja rakovodite Otesevo ja zapalivte, pepel ja naprajvte...
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Достате бе со глупостите по овие теми, аман. Стрижена - бричена секој ден, направете една тема за препукувања па таму расправајте други работи. По 10 мислења на ден, отвара човек да прочита нешто ново во врска со клубот, тоа 10 од 10 безврска глупи муабети, Крани, Стење, Нижеполе, 0.1% немат врска со темата.

@Vardarecc ти беше еден од понормални на форумот, коментирај ракомет не се бламирај со глупости.
Преспа само еднаш имаше завршено над Пелистер 2007, 2008 некаде тие години. Секогаш биле лесен плен, никогаш не било ни блиску. Тие години 2009, 2010, 2011 што ги споменуваш Пелистер играше егал утакмици против Вардар и Металург дома, 2 победи и нерешена против Вардар имаа дома, со Металург украдено куп финале и уште една утакмица пораз од 1 разлика која беше егал до крај, така да не знам ни дали беа Супер Лига Преспа тие сезони. До 2009 мислам дека беа, потоа испаднаа.
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2022
Мислења
14
Поени од реакции
24
За Домагој Павловиќ од Мелсунген проструи информација. Не знам колку е изводлива можноста да дојди тој на лев бек.
А фамозниот десен дански бек од Алборг шо играл две години на позајмица во Елверум никако да потпиши.
На крај ќе дојди сосема шести играч шо не го очекуваме.
А лево крило без странец е рак-рана позиција..
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
1.914
За Домагој Павловиќ од Мелсунген проструи информација. Не знам колку е изводлива можноста да дојди тој на лев бек.
А фамозниот десен дански бек од Алборг шо играл две години на позајмица во Елверум никако да потпиши.
На крај ќе дојди сосема шести играч шо не го очекуваме.
А лево крило без странец е рак-рана позиција..
Do Juni 2024 ima dogovor vo Germanija ne mi se verva da dojdi kaj nas ama dajboze da gresam se raboti za odlicen igrac
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.582
Поени од реакции
5.505
Достате бе со глупостите по овие теми, аман. Стрижена - бричена секој ден, направете една тема за препукувања па таму расправајте други работи. По 10 мислења на ден, отвара човек да прочита нешто ново во врска со клубот, тоа 10 од 10 безврска глупи муабети, Крани, Стење, Нижеполе, 0.1% немат врска со темата.

@Vardarecc ти беше еден од понормални на форумот, коментирај ракомет не се бламирај со глупости.
Преспа само еднаш имаше завршено над Пелистер 2007, 2008 некаде тие години. Секогаш биле лесен плен, никогаш не било ни блиску. Тие години 2009, 2010, 2011 што ги споменуваш Пелистер играше егал утакмици против Вардар и Металург дома, 2 победи и нерешена против Вардар имаа дома, со Металург украдено куп финале и уште една утакмица пораз од 1 разлика која беше егал до крај, така да не знам ни дали беа Супер Лига Преспа тие сезони. До 2009 мислам дека беа, потоа испаднаа.
Абе јас никогаш не велам дека Преспа била некој гигант, на ниво со Вардар или незнам шо.. вие сте тие кој цело време исмејувате тимови како Преспа а до пред 4 години бевте на слично ниво со нив, од кога ви влезе спонзорот Еурофарм се понашате како изминативе 30 години да сте биле на ова ниво на кое што реално функционирате само последниве 3-4 год..
Шо се однесува до Преспа и со тие МИЗЕРНИ УСЛОВИ има произведено едно 50% од средните бекови кој играат во супер лига моментално.
Вие до пред Пелистер 2 едно дете немавте извадено, 0, компир.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.015
Поени од реакции
1.568
Абе јас никогаш не велам дека Преспа била некој гигант, на ниво со Вардар или незнам шо.. вие сте тие кој цело време исмејувате тимови како Преспа а до пред 4 години бевте на слично ниво со нив, од кога ви влезе спонзорот Еурофарм се понашате како изминативе 30 години да сте биле на ова ниво на кое што реално функционирате само последниве 3-4 год..
Шо се однесува до Преспа и со тие МИЗЕРНИ УСЛОВИ има произведено едно 50% од средните бекови кој играат во супер лига моментално.
Вие до пред Пелистер 2 едно дете немавте извадено, 0, компир.
Оди врати 2 - 3 страни назад па прочитај дали некој умаловажува нешто туку ти наметна таква тема.
Задржи се за тоа шо те бива не се резили арен си каков шо си.
Ако некој вреѓа тогаш се тие твојте шо навиваат за кој клуб стигнат. За брзо ќе стават пак сини шалчиња и ќе се чукат по гради.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Абе јас никогаш не велам дека Преспа била некој гигант, на ниво со Вардар или незнам шо.. вие сте тие кој цело време исмејувате тимови како Преспа а до пред 4 години бевте на слично ниво со нив, од кога ви влезе спонзорот Еурофарм се понашате како изминативе 30 години да сте биле на ова ниво на кое што реално функционирате само последниве 3-4 год..
Шо се однесува до Преспа и со тие МИЗЕРНИ УСЛОВИ има произведено едно 50% од средните бекови кој играат во супер лига моментално.
Вие до пред Пелистер 2 едно дете немавте извадено, 0, компир.
znaci nikoj nema zbor los za prespa, i za klubot i za bilo sto... dajboze da vadite igraci...
ama ti se pisis vardarec, ne prespanec...
i toa ne bese problem duri ne se iskara ti samiot radi butino :rolleyes:
end of story...
site cekame koj ke bidat trite beka koj ke bidat so ke gi donesi valter :icon_lol:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
827
Ова овде станало калакурница, ни П не се пиши за Пелистер, барем не нешто паметно... дај пишете си во пораки чамче муабети, само расправање...
Има некој инфо некое за играчи?
 
Член од
21 јуни 2022
Мислења
14
Поени од реакции
24
Ова овде станало калакурница, ни П не се пиши за Пелистер, барем не нешто паметно... дај пишете си во пораки чамче муабети, само расправање...
Има некој инфо некое за играчи?
За играчи.
Тренерот имал доста добри односи со многу тренери во Европа. Ги контактирал лично. Се стекнува впечаток дека касно потпишавме тренер и ретко се наоѓа слободен играч кој исполнува барања на тренер и управата во склад со буџетот. Контактирани се тренери како Душебаев и слични за играчи.
Ова ми личи скрос несериозно. За 10 дена почнуват припремите, а ние немаме ни 10 играчи со договор.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.238
Поени од реакции
5.013
Јас разбрав дека до крајот на неделата треба да дојдат двајцата Данци, левиот бек (тој шо се шпекулираше цело време од Елверум) и лево крило, добро е шо се зема крило и останваат уште среден и десен бек...
Некако штама, од рекла казала муабети земаме инфо, највероватно случајот со Вардар има улога и кај нас да не се залетват со играчи...
Јас би рекол од друга страна мора да се напрај стабилна екипа која ќе атакува на титула, без разлика Вардар каков и да е, оти тие и со оваа екипа би биле 1 место во нивната група, па од Јануари да си испазарат неколку играчи, па со тие играчи на пролет да си играат ташак со нас...
Така да мора паметно да работи управата, си ја знаат работата како искуство од прошлите 2 сезони, нема шо да се мешаме ние....
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.046
Поени од реакции
688
Mora da se reagira pobrzo ,vreme ima se pomalce isto i igraci,ama vervam vo ovaa uprava i vervam deka imat dogovoreno nekoj barem dva beka minimum.. samo da objavat da ne nedrzat vo neizveanost
 
П

Пљампач

Гостин
Епа закаснаја со изборот нс тренер, сеа нема слободни играчи квалитетни, сите се капарени од зимата. Требаше посовреме да го решат тренерското прашање, за да имаше време тој да си бара играчи.
Да се надеваме дека барем 1 од оние избеглиците од Франција ќе се погоди, ако не, ќе биди лошо... Бековската линија ние катастрофа засега.
Треба лев/среден/десен бек топ играчи за да го подогниме квалитетот во однос на ланската сезона. Ајде на десен бек сме покриени, ОК сме засеа ама на лев и среден, посебно на лев сме мизерија, ако останст вакс работите.
Се надевам дека ќе имат среќа да приберат некој поквалитетен играч со опција на зима дополнително да се појачаме, кај шо ќе сме најтенки.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
97
Поени од реакции
324
Јас очеквам утре другиден да објават барем еден.
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
701
Поени од реакции
1.211
Епа закаснаја со изборот нс тренер, сеа нема слободни играчи квалитетни, сите се капарени од зимата. Требаше посовреме да го решат тренерското прашање, за да имаше време тој да си бара играчи.
Да се надеваме дека барем 1 од оние избеглиците од Франција ќе се погоди, ако не, ќе биди лошо... Бековската линија ние катастрофа засега.
Треба лев/среден/десен бек топ играчи за да го подогниме квалитетот во однос на ланската сезона. Ајде на десен бек сме покриени, ОК сме засеа ама на лев и среден, посебно на лев сме мизерија, ако останст вакс работите.
Се надевам дека ќе имат среќа да приберат некој поквалитетен играч со опција на зима дополнително да се појачаме, кај шо ќе сме најтенки.
Od ko znam so bekovi sme tapa. No posekako i so ovoj sostav treba da sme prvi vo grupata mozi ne treba da brzame po sekoja cena pa od na zima da ispazarime kako treba i kako trenerot misli
 

Kajgana Shop

На врв Bottom