Фан клуб - РК Металург

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Сигрен сум дека ке победиме и таму, плус по изјавата на Червар дека и тама ќе одат на победа, не се сомневам дека ке направиме некој кикс, верувам во Червар и се надевам на убедлива победа таму !!
Па јасно дека ќе одат на победа таму. Металург може да помине понатаму со добри шанси бидејќи Франзуците лесно може да ги потценат. Исто Червар е одличен стратег и знае во прави моменти да внесе свежина и промена односно на реваншов да ги исправи грешките.
Според мене шансите се пола пола па ќе видиме.
Инаку околу пренос мислам дека нема да има.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Па јасно дека ќе одат на победа таму. Металург може да помине понатаму со добри шанси бидејќи Франзуците лесно може да ги потценат. Исто Червар е одличен стратег и знае во прави моменти да внесе свежина и промена односно на реваншов да ги исправи грешките.
Според мене шансите се пола пола па ќе видиме.
Инаку околу пренос мислам дека нема да има.
Тешко дека ке не потценат, сигурно го знаат нашиот тренер, и сугурно се гледале Европско првентсво, па знаат кој е и што е.
Точно дека Червар е многу искусен тренер, со тактичко размислување, со поправање на грешки од претходни натпревари тоа го докажа и на Европското, така да мислам ако беше некој друг тренер не би бил сигурен, а сега кога знам дека имаме феноменален тренер, повеќе од сигурно е дека победуваме.

Останува да чекаме ...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.456
Поени од реакции
13.917
Пренос нема да има по се изгледа, минатиот пат кога пренесуваа А1, коментаторот кажа дека французите немале никаков интерес за овие натпревари, и дека А1 ќе направеле се што можат за да го пренесуваат мечот од Франција.

Иначе од колку саат играме ?

Edit:

 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Пренос нема да има ако најдете стримови добро ако не ќе се надеваме на победа.Металург игра доста добро на гости а и Червар 100% ќе ги изненади со нешто.:helou:
 
П

Паспарту

Гостин
Сигурен сум дека ќе победи Металург...

Трембле е 5 пати послаб од овој состав на Металург и се освен победа би било рамно на катастрофа :smir:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
:mad:
Не ми се верува. Штета. Очигледно пропадна спортов покрај репрзентацијата сега и клубскиов доживеа катастрофа. Не знам што да кажам ама мислам дека Червар по малку и несериозно си ја свати работата. Нормално нема да располагање играчи какви ги има во Хрватска но очекувавме сите поангажирана игра.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Неможам да поверувам дека денеска во Аристократ - кладилницата во Автокоманда - еден чоек ме уверуваше дека Металург денес ќе загуби со 7поени разлика. :nesvest::nesvest:
 

viktor92

LUHG
Член од
20 декември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
0
uste ne mozam da poveruvam deka ovoj tim na metalurg ispadna tolku rano od kupot na kup pobednicite :nesvest::nesvest:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
LELE! Врз тортата, шлагот ! :(
У курац ајде ...

КАТАСТРОФА! :jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom