Фан клуб - РК Металург

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Oвие Трембле сега за сега се докажаа дека се никаков тим.Не би се сложил дека Металург играше добро.Да играше добро до сега ќе имавме 7-8 разлика.Во второ да се надеваме на подобро
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Разочаран сум стварно толку се спремаа толк узасилувања ама трембле се покажаа како јак колктив и иако губеја по 5 разлика се вратија и имаат поволен резултат. Не знма каде е причината за поразот но редно е еднаш и наша екипа вака да изигра и на гости а за тоа се надевам дека металург има квалитет.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Металург е посилен тим од Трембле.Денеска Металург изигра катастрофално.Причините се јасни.
Недостаток на доволно натпревари.
Неуигран тим со многу нови лица.
Червар беше во Австрија немаше доволно време да го среди тимот
Вероватно и други околности кои денеска се покопија

Сепак во Франција има шанси.За оваа недела да се отстранат недостатоците.
Трембле е цврста екипа но не технички поткована со исклучок на Бинго.Освен еднаш тој тунижанецот шо скокна друг скок шут не видов.Многу лабава во одбарана беше таа лева страна.Премногу лесно се влегуваше од таму.Таа страна треба да се затвори подобро
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Металург одигра без срце би рекол слично на Вардар. Оваа разлика е малку но никогаш не се знае.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.967
Поени од реакции
5.563
Металург ќе победат и во Франција...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Па не е баш така лесно да се каже ќе победат и во Франција.
Се е можно и се е отворено. Некогаш е подобро разликата да биде помала за да се остане присебен за реванш отколку да во ситуација кога би победиле со 6-7 голови разлика и на тој начин поголеми се шансите дека ќе ја загубат главата и во случај да се работи за далеку послаб противник.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.967
Поени од реакции
5.563
Исто играше Металург и лани, дома ќе победеше два-три разлика, и во гости ќе извадеше уште подобар резултат. Кога го победија тимот на Париз дома со шест разлика, мислам дека исто толку изгубија и таму. Лошо е тоа што на Червар и не му оди баш со французи, ама мислам дека ќе ја среди тактиката и ќе го задржи на Бинго... Засилувањата не ме импресионираа којзнае колку, освен Левов, сепак како ќе игра Металург доста зависи од Наумче Мојсоски и Филип Миркуловски.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Тотално не сум задоволен од играта првенстено во одбрана,иако неоспорен беше и нивниот квалитет.Знаеме дека Металург игра добро на гости,можеби ии подобро отколку дома,но оваа предност од 26-24 ништо не ни ветува.Со играта што ја покажа Трембле ќе влезат како фаворити во реваншот,а тие 3-4 зицери што ги промашија нашиве по мое ќе го коштаат многу и во целокупниот учинок.
 
B

BBlisto

Гостин
Дали утре е ждрепката за женските? за Challenge cup?

Јас прашав, јас ќе си одговорам...:)
денес беше ждрепката, на металург следен противник ќе им биде Фрам од Исланд...Повеќе среќа мислам дека не можевме да имаме...100% ќе ги поминеме...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Дали утре е ждрепката за женските? за Challenge cup?

Јас прашав, јас ќе си одговорам...:)
денес беше ждрепката, на металург следен противник ќе им биде Фрам од Исланд...Повеќе среќа мислам дека не можевме да имаме...100% ќе ги поминеме...
После играта у саботата и некои петолигаши од Замбија да ни дадат нема да речам дека 100% ги минеме. Ќе си прокоцкаа златна шанса во саботата тза да поминат натаму така да ништо не е сигурно. Противникот е лесен и со организирана игра би требало да ги поминеме.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Сигрен сум дека ке победиме и таму, плус по изјавата на Червар дека и тама ќе одат на победа, не се сомневам дека ке направиме некој кикс, верувам во Червар и се надевам на убедлива победа таму !!
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Утре ќе даваа негде на телевизија??Ако не даваа ставајте стримови :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom