Фан клуб - РК Металург

Член од
30 август 2009
Мислења
578
Поени од реакции
211
Честитки за пласманот, кој и да ви се падне понатаму, мислам дека ќе биде јако :D
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
После Скопје знаев дека ќе идеме даље, ама не дека и ќе победиме. Какви ѕверови. Уште па се јачаат бркале 6 разлика. :D
Вчера беше неверојатен ден. Македонска доминација во европскиот ракомет.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Металург не ги пречека никој?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не провоцирам, не ми е тоа намерата, не буцкај само прашав оти неможам да најдам слики за нив :)

Глупа ситуација еј, двата тима ист подвиг за едниот преполно, за другиот еден новинар. Не сфаќам, нема ли Металург навивачи свои?
 
R

Rigel Kent

Гостин
Не провоцирам, не ми е тоа намерата, не буцкај само прашав оти неможам да најдам слики за нив :)

Глупа ситуација еј, двата тима ист подвиг за едниот преполно, за другиот еден новинар. Не сфаќам, нема ли Металург навивачи свои?

Металург две години по ред е во четвртфинале , нема ваква еуфорија како Вардар кој првпат е во четвртфинале . Пласманот на Металург воопшто не беше доведен до прашање после убедливата победа во Скопје.
Искрено пречек за пласман во четвртфинале е малце претеран .
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ок, ок го сфаќам хуморот, не прашувам повеќе, сфатив :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.831
Поени од реакции
15.942
Абе ви стигнува известување коа ќе се спомене Вардар и Комити во темата па што на секое се залетувате како загари?
Дај, никој не ви се плетка во другата тема коа зборите за се и свашта. Остајте, тука тие што си коментираат нека коментираат, не исправајте криви дрини, а тоа кој колку го сака клубот вие си знаете.

Џабе се објаснувате, коа секако ќе ве бришам.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Абе ви стигнува известување коа ќе се спомене Вардар и Комити во темата па што на секое се залетувате како загари?
Дај, никој не ви се плетка во другата тема коа зборите за се и свашта. Остајте, тука тие што си коментираат нека коментираат, не исправајте криви дрини, а тоа кој колку го сака клубот вие си знаете.

Џабе се објаснувате, коа секако ќе ве бришам.
А зошто си го избришал и мојот пост? Имаше негде провокација или не? Читав глупости на 3 страни наакано за то колку се Комити верни на својот клуб ко че победува и поставив едно едино прашање и наеднаш истото е избришано тука, а за разлика од фан клуб Миравци никој ништо ни гледа, ни реагира и ни превзема. Таму си шлапаат се шо треба и не треба со образложение дека ИМААТ ТАМУ ПРАВО. Вистина е, ама тогаш јас имам право ТУКА да поставам прашање.
Сега почнува да ми станува јасно зошто се повеќе о повеќе луѓе заминуваат од форумов...
Поздрав до тебе
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Задоволен сум од ждрепката, многу ќе ми биде мило доколку го плеснеме во Скопје најтрофејниот ракометен клуб.. но да не летаме уште сега во облаци сепак се работи за Кил, клуб кој што претставува страв и трепет за секој противник, ни најмалку сличен на Колдинг но најбитно е нашите момци да го остават срцето на терен и да одиграат на ниво како и до сега па што ќе биде нека биде. Направивме многу голем успех оваа сезона.. успеавме да совладаме многу гиганти.. стигнавме до осумте најдобри екипи во Европа па нема да ми биде криво доколку не дај боже не отпаднат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom