Фан клуб - РК Металург

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Среда во 18 часот против Ловќен во Автокоманда салата карта е 50 денари и сите приходи ќе бидат дадени во хуманитарни цели (за некое тешко болно дете од аеродром).... Картите се купуваат на касата на РК Металург што е во склоп на салата на Металург ...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
И лани на овој принцип се продаваа карти за хуманитарни цели што е одлично. Инаку во СЕХА карти нема за мечевите.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Има ли карти ?? за во саботаа против петерсбург ? или распродадени се ?
Денес бев до tobacco together кај буњаковец и тој на каса ми рече дека имало доста карти, само седиштата од B3 биле распродадени. Така да претпоставувам дека минимум 3000 карти се сеуште слободни.
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Денес бев до tobacco together кај буњаковец и тој на каса ми рече дека имало доста карти, само седиштата од B3 биле распродадени. Така да претпоставувам дека минимум 3000 карти се сеуште слободни.
Фала за информацијата.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Денес бев до tobacco together кај буњаковец и тој на каса ми рече дека имало доста карти, само седиштата од B3 биле распродадени. Така да претпоставувам дека минимум 3000 карти се сеуште слободни.
Баш јас купив од Б3 2 влезници и тоа баш топ е местото :) иначе јас дури во неделата купив ...
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Баш јас купив од Б3 2 влезници и тоа баш топ е местото :) иначе јас дури во неделата купив ...
Па најдобро место е B3 за тие пари и затоа толку брзо се распродаде, во понеделникот(вчера) веќе немаше карти за таму.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Значи вака... 99% победуваме во сабота и имаме максимални 8 бода од 4 кола.. Потоа, очекувам сигурна победа на гостувањето во Петерзбург, со тоа имаме 10 бода, а од двете гостувања во Киелце и Горење очекувам минимум 1 бод бидејќи претешки гостувања ќе бидат (значи 11 бода) ... Дома ги добиваме и Шамбери и Савехов тоа се веќе 15 бода и сега во последно коло ќе биде ептен интересен натпреварот дома против Киелце ... Значи минимум очекувам 15 бода до крајот и минимум 2 место ...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Значи вака... 99% победуваме во сабота и имаме максимални 8 бода од 4 кола.. Потоа, очекувам сигурна победа на гостувањето во Петерзбург, со тоа имаме 10 бода, а од двете гостувања во Киелце и Горење очекувам минимум 1 бод бидејќи претешки гостувања ќе бидат (значи 11 бода) ... Дома ги добиваме и Шамбери и Савехов тоа се веќе 15 бода и сега во последно коло ќе биде ептен интересен натпреварот дома против Киелце ... Значи минимум очекувам 15 бода до крајот и минимум 2 место ...
Дуелот со киелце ќе биде вистински тест за овој тим,иако ја лично мислим дека можат да го постигне успехот на кометал.Само да не ни се паднат кил и хамбург,едноставно тоа е страшна машинерија,што тешко би ја победиле.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Извор: ЕХФ
HC Metalurg (MKD) vs. St. Petersburg HC (RUS)
Saturday, 18:00 hrs local time

Three matches, three victories – the self-assurance of Metalurg Skopje could not be bigger. Thanks to their brilliant defence including goalkeeper Darko Stanić the Macedonians are on a high-flyer they want to continue against the Russian runners-up. In the previous season they faced each other with a tie at the Baltic Sea and a 32:19 at Skopje. Not only due to this constellation the host is favoured – as they want to remain the only Kielce hunter – or, due to the result of the Polish champions in France, maybe even become the hunted.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.114
РК Металург 32:19 РК Ловќен
Нека се множат :))
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.990
Дома ги добиваме и Шамбери и Савехов тоа се веќе 15 бода и сега во последно коло ќе биде ептен интересен натпреварот дома против Киелце ... Значи минимум очекувам 15 бода до крајот и минимум 2 место ...
Mислиш на Силкеборг, Савехоф се во група Б, ама и да беа во група со Металург, ќе си го добиеа. :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916

Kajgana Shop

На врв Bottom