Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Ќе си трае таа рехабилитација, стандардна операција е таа, и Борозан, Мораеш, Стоилов, сега и Толедо ја имаа. Ако имал проблем, можело во Јули да се реши ова и кај Окт да биде на располагање.
Автоматски споено мислење:

Кај ќе играат Спартак? ИЛи ќе треба да патуваат екипиве до Русија?
Русија изгледа.
Автоматски споено мислење:

Талески си отишол од РНЛ. Ќе го зимаме?
 
Последно уредено:

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Не ми е јасно само зошто одма не се оперираше сите знаевме дека влече повреда, вака месец дена помина на припреми и иде под нож... o_O
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.624
zatoa sto mislel deka moze da de sanira povredeta bez operacija, garant zatoa i se spukal so poljacite... sega videl ne moze pa ajde. kako i da e golema zaguba mada koj znae nie kako sto igrame moze i podobro vaka dur se vrati i sredi taman ke im dojde ko zasiluvanje u klucen del od sezonata
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Баш ме интересира дали ќе се донесе некој нов играч. Некако мислам дека ќе се потпише со некој. Реално ни фали проверен играч на бековска позиција.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Како тргна работава... нишо чудно да се случи до Нова Година да останеме со Џинот - Скубе - Кукуловски во бековската линија, ако земеме во предвид колку фрагилни играчи се Атман, Диско и Горбок, а Толедо е веќе опериран. Секако, тука е и факторот несреќа кој го следи Вардар кога се во прашање повреди. :)
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Дечки ја @Клипче и @Mich0MKD (поубавата половина од групата што бевме во келн) ќе зимаме сезонски во вторник. Останатите тројца се шитнаа ќе навиваат за еурофарм работник пелистер битола.
Ако сакате да гледате ракомет, да слушате форс тумор хумор и можеби да бидете гризнати од мичо ондак пишете да се искординираме да земеме карти заедно. Се разбира ,,дечко седни" навијачи не се добредојдени.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.891
Дечки ја @Клипче и @Mich0MKD (поубавата половина од групата што бевме во келн) ќе зимаме сезонски во вторник. Останатите тројца се шитнаа ќе навиваат за еурофарм работник пелистер битола.
Ако сакате да гледате ракомет, да слушате форс тумор хумор и можеби да бидете гризнати од мичо ондак пишете да се искординираме да земеме карти заедно. Се разбира ,,дечко седни" навијачи не се добредојдени.
@Marick14 stop!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
За што сум тагнат?
Автоматски споено мислење:

Марик е добредојден увек. Пола од картата му ја плаќаме ако реши да не дружи.
Купив сезонска уште од првиот ден кога излегоа продажбата на тие што веќе имале од лани карта.
Вие касните, не јас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom