Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
819
Поени од реакции
954
Не знам, и јас сум загрижен. Горбок цела кариера само се повредува, кај и да игра. Дисингер исто. Атман последниве 3 години, цело време повреден. Толедо во аут 3 месеци. Криштопанс го тепаат, најверојатно по ланската сезона, оваа има да го искасапат. Лани му пукна мадето и него :( Не би бил изненаден да пробаат пак Талески да го земат чим е без клуб сега. Ама треба да се донесе некој за ротација.

Инаку со Атман имаше некое интервју, кај што збореше дека по некоја повреда пред неколку години му се пореметила рамнотежата во телото и тоа било наводно извор на повредите што следеле. Така му рекле доктори.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.640
Поени од реакции
7.010
Drama ili ne, 3 godini igrame do sam kraj. Sega igracive se menuvaat ali i site igraat protiv nas so pogolema zelba i intenzitet sakajki da ni go zemat skalpot. Povredive se mislam deka neizbezni i dajboze da prekinat tuka.

Nekako imam mislenje deka po Parondo ke placeme najmnogu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.297
Поени од реакции
165.518
Систина е за маркетинг само, рехабилитациониот процес го водат други терапевти.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.539
Поени од реакции
1.976
Некој да не бил на ова пријателскиве со Еурофарм, вака од прва рука да каже каков квалитет се новиве ракометари?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
819
Поени од реакции
954
Многу послаби подготовки оваа година во споредба со лани. Toa Супер Глоубот доста ограничи. Лани турнири во Германија, со екипи од бундес како Берлин, па во Франција со Нант, ПСЖ.
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.299
Поени од реакции
43.447
Талета го известиле дека е вишок во РНЛ.
Се ми оди дека ќе дојде во Вардар.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
819
Поени од реакции
954
Не знам, може ќе користеше. Не сум некој негов обожавател, ама мислам дека ни треба некој бек во екипава. Читам во Балинген потпишал.

Треба да се види тој левиот бек на кадетиве од Египет кај игра. Голем е, со добар шут, малку делува тромав, ама има скок-шут, може со работа да го биде.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.633
СО Балинген потпиша нема потреба од секрации :D
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
958
Поени од реакции
845
Никогаш нема да разберам, ко да ви **** мајката на сите па да не го сакате у тим. Како да се збори за најголемиот душман. Ко божем ако дојде у Вардар, автоголови ќе си дава или ќе прави седмерци цело време. Што народ ќе бевме, боље син педер, него Талески у Вардар :facepalm:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.379
Поени од реакции
4.786
Никогаш нема да разберам, ко да ви **** мајката на сите па да не го сакате у тим. Како да се збори за најголемиот душман. Ко божем ако дојде у Вардар, автоголови ќе си дава или ќе прави седмерци цело време. Што народ ќе бевме, боље син педер, него Талески у Вардар :facepalm:
Не, туку мислам дека нема никаков квалитет за во Вардар и не гледам причина да го преплаќаме само затоа што е македонец. Се виде неговиот квалитет, затоа и две госини или колку и да беше не доби посериозна шанса и затоа потпиша во балинген. Тоа му е нивото.. за таа плата што би ја земал он ќе се најде поголем и поизграден талент.
Автоматски споено мислење:

Крај краева ете им го Еурофарм Работник од Битола. Таму нека се калат македонскиве таленти со по 23 години, па ако некој се развие во играч нека дојде да игра во европскиот шампион.
 
На врв Bottom