Фан клуб - РК Вардар

П

Паспарту

Гостин
Nozo брат не е потребна споредба, посебно не со ваква уанаби навивачка група... :)
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Така е, но неупатените нека видат за каква разлика станува збор
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Абе што ње ова бе еејјј!!!

Од Металург најавуваатдека со досегашниот член на Вардар и со засилувањата во следниот период, ќе направат клуб-репрезентација



Наумче Мојсоски потпиша за Металург


Најдобриот ракометар на Вардар и стандарден репрезентативец, Наумче Мојсоски, следните две години ќе го носи дресот на скопски Металург. Трансферот на заемно задоволство беше потпишан вчера.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=62491048281&id=22&prilog=0&setIzdanie=21720
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.875
Da,bas sakav da postiram ama zote postiral pred mene. Naumce od Vardar vo Metalurg. Sea koj ke vi bide organizator?
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.924
Поени од реакции
483
Значи секогаш кога игра во Лигата на шампионите, Вардар Про има помалку квалитетен состав од Металург. Сега треба да донесат квалитетен странец кој ќе ја пополни празнината со заминувањето на Наумче во Металург.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Леееј не ми се верува дека Мојсовски тоа го напраел да се префрлиш у најголем ривал ццццц.Продадена душа!!!!!!!!
 
Z

ziko bt

Гостин
aman be drugar to vo makedonija ne se slucvalo uste od sega to bese use od pred deset godini ko vardar mu kradese igraci na pelister znaci nisto novo sea samo so se najde nekoj pomoken od vardar za so mi e milo mene pa naumce ko pojde od pelister vo vardar to so bese a ako slucajno ne si informiran pelister bese najak klub vo zemjata a vardar najgolem konkurent a so to i najgolem rival
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
negova odluka e toa sho potpisal za metalurg. no sakav da odigra za vardar ovaa sezona vo CL, pa posle neka si odi.. no toa e..
ke ima novo zasiluvanje najverojatno.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Еве барем една добра вест и се надевам дека раде ќе се покаже во вистинско светло и со тоа ќе се наметне и во репрезентацијата.


Јас без разлика кој играл во вардар верувам во тој клуб затоа што има големина во него исто како и во фудбалскиот така и во ракоемтниот клуб.
 
K

kaiser soze

Гостин
И Бранко Ангеловски потпишал за Вардар.Според информациите и србинот Ѓорѓевиќ,кој е доста солиден играч е нов член на тимот.Сега останува уште местото пикер да се пополни,а и на десната крилна позиција да се доведе уште еден играч,па Вардар ќе оформи доста солиден тим оваа сезона.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Z

ziko bt

Гостин
ултрас брат баталиги одма ќе почнат да плачат по администратори модератори да ги бришат постојте ако му пишиш нешто шо не му чини
 

Kajgana Shop

На врв Bottom