Фан клуб - РК Вардар

Член од
13 август 2019
Мислења
506
Поени од реакции
2.665
Верувам дека со голман ќе биде затворен летниов трансфер период, не верувам на други позиции да има промени.
Ќе има и нов пикер, не само голман.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.664
Поени од реакции
70.804
Верувам дека со голман ќе биде затворен летниов трансфер период, не верувам на други позиции да има промени.
Па ако нема промени, подобро да не се натпреваруваме годинава...

Мора да има нов голман, бидејќи во моментов голманската линија е на ранг на РК Вардар Неготино. И тоа не еден, туку два голмани се потребни. Само Гогов го имаме, кој не е сериозна опција за Европа, а тој што го донесовме на полусезона не знам што би можел да понуди и во македонско првенство.

Пикер обавезно. Па по мене и среден бек, десен бек и лево крило. Бркање под итно на Бакар и Гојковиќ, дури и да не потпишеме нови играчи, нема потреба од овие. Јас не би го потпишал ни србинот што дојде на среден бек.
Се надевам ќе се задржи Петриќ. Така Николиќ би можел да помага на среден бек.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.745
Поени од реакции
8.767
Ovie šurive kakvi dijaboli se, ne e realno. Abe samo na vesti deka ke se digneme kako klub odma kosata im se kreva.Pa dokažuvale deka sme bile državen klub i trista gluposti kao deca od 10 godinu u toa glavite. Ne be onoj Sterjev i Hasbula dojdoa sponzori vo Palister od čista ljubov ebate, baš koa dojde Sdsm i platformi so opštini i trista čuda. Togaš oni ne se državni. Koa ke dojde sponzor vo Vardar državata, ova, ona, abe plačipički level maks. Za takvi i treba siluvanje ič kur da ne ni čue.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.097
Поени од реакции
2.062
Па ако нема промени, подобро да не се натпреваруваме годинава...

Мора да има нов голман, бидејќи во моментов голманската линија е на ранг на РК Вардар Неготино. И тоа не еден, туку два голмани се потребни. Само Гогов го имаме, кој не е сериозна опција за Европа, а тој што го донесовме на полусезона не знам што би можел да понуди и во македонско првенство.

Пикер обавезно. Па по мене и среден бек, десен бек и лево крило. Бркање под итно на Бакар и Гојковиќ, дури и да не потпишеме нови играчи, нема потреба од овие. Јас не би го потпишал ни србинот што дојде на среден бек.
Се надевам ќе се задржи Петриќ. Така Николиќ би можел да помага на среден бек.
денес праев муабет со Х и му викам кој ке е шампион следна Пелистер или Алкалоид..... тој ми викат ВАРДАР сигурно шампион а Охрид 4 ..... имат некој контакти во Скопје сега колку е ова точно незнам дали ке влезат спонзори .....
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
879
Поени од реакции
951
денес праев муабет со Х и му викам кој ке е шампион следна Пелистер или Алкалоид..... тој ми викат ВАРДАР сигурно шампион а Охрид 4 ..... имат некој контакти во Скопје сега колку е ова точно незнам дали ке влезат спонзори .....
Зарем уште некој се замара кој ќе биде шампион во Македонија? Летвичката за успех ја крена Вардар, и било кој друг од Македонија да успее, ќе биде убаво...
Има изјава од кошаркарските легенди, титула, и што? Најаки во село ,а последни во град?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.663
Поени од реакции
6.021
Борко Ристовски пред малце изјави дека се повлекува од Вардар ради тоа што ке биде министер за спорт и неможе двете работи заедно ..

Ова не значи дека Вардар ке оди надоле и нека не се надеваат на тоа душманите , туку ке дојде друг јак човек за брзо време и ситуацијата во Вардар ке биде иста да се бори горе на врвот , трпение :) ..
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2019
Мислења
506
Поени од реакции
2.665
Борко Ристовски пред малце изјави дека се повлекува од Вардар ради тоа што ке биде министер за спорт и неможе двете работи заедно ..

Ова не значи дека Вардар ке оди надоле и нека не се надеваат на тоа душманите , туку ке дојде друг човек за брзо време и ситуацијата во Вардар ке биде иста да се бори горе на врвот ..
Ти благодариме на овие смирувачки пораки, види и со ФКВ до кај сме, дојде петок, цело сабајле Refresh праиме, не искачаат новости...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.663
Поени од реакции
6.021
Ти благодариме на овие смирувачки пораки, види и со ФКВ до кај сме, дојде петок, цело сабајле Refresh праиме, не искачаат новости...
Нема потреба од паника очекувано беше ова со Борко да не плачат од Битола :D , и во ФК и во РК ке биде трпение имајте , ни влада не е уште формирана(викендов ке биде изгласана) како да ви објаснам да сфатите , смирете се и олабавете ..ке се кренеме ветено е од врвот :ljubove:

Се очекува појак човек да дојде сеа во РК и сигурни спонзори така да релакс почекајте малце за новиот директор во РК .. :)

Едит , ке истрпам уште кратко време напади и тука , но ке дојде и моево :)
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2020
Мислења
40
Поени од реакции
109
Mislam deka mozebi use sledna sezona ke e preodna, no RK ke se vrati na golema vrata.
Stom Borko stana minister za sport treba se da e jasno vo pogled na RK i FK Vardar.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
892
Поени од реакции
2.839
Изгледа некои членови живеат во бајки.
Еве еден цитат да ви се раздени малку видикот:
Во ова наше време не постои такво нешто како „држење на страна од политиката“. Сите прашања се политички прашања, а самата политика е еден куп лаги, извртувања, изопаченост и шизофренија.
- Џорџ Орвел.

А секако дека сите тука сакаме Вардар да биде прв и најдобар, но подобро Вардар на нардот како што е сега и да се бориме за опстанок, туку вештачки да биде прв и да не дупат они од "горе" како и кога сакат.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
Јас би Столе за претседател на клубот да биде, некако повеќе ми личи на таа позиција одколку за тренер.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.146
Поени од реакции
5.991
Изгледа некои членови живеат во бајки.
Еве еден цитат да висе раздени малку видикот:
Во ова наше време не постои такво нешто како „држење на страна од политиката“. Сите прашања се политички прашања, а самата политика е еден куп лаги, извртувања, изопаченост и шизофренија.
- Џорџ Орвел.

А секако дека сите тука сакаме Вардар да биде прв и најдобар, но подобро Вардар на нардот како што е сега и да се бориме за опстанок, туку вештачки да биде прв и да не дупат они од "горе" како и кога сакат.
Се согласувам, но мора да се гледаат реално и објективно работите. Живееме во Југоисточна Европа, на Балканот, во Македонија, еден од најисполитизираните региони во овој дел од светот. И таму каде што мислиме дека „не се инволвирани политиката и партиите“ и работите функционираат по некоја логика (општествена или пазарна), многу често не е така како што изгледа. Барем не во овие делови од Европа.

Дури и да сакаме да издејствуваме нешто такво, критична маса нема. Критична маса немаше и нема за многу поголеми прашања како: национални интереси, партизација и узурпација на јавни институции, меѓуетнички прашања, загаденоста на воздухот и др. Колкава е масата на луѓе која е заинтересирана да ја истурка таа агенда во корист на ракометниот или фудбалскиот клуб Вардар? - минорна, да не речам непостоечка!

Клубот е приватен субјект, со приватен газда и ние не можеме ништо да направиме околу тоа за жал.
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2017
Мислења
358
Поени од реакции
622
Абре луѓе па зарем инвестициите на Арапите у Англија и во Франција не се политички поврзани? Па и клубот Веспрем во ракомет е политички државен проект само таму работите функционираат на друг начин на едно повисоко ниво. Пример е Макрон кој колку пати разговараше за да го убеди Мбапе да потпише за ПСЖ , арапите у ПСЖ поддржани од Макрон ако тоа не е политика замешана во спорт тогаш не знам шо е.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.664
Поени од реакции
70.804
По мене Пелистер ќе влезе со сигурност во групите од ЛШ. Може и Порто да извиси. Кои се португалците па две екипи да имаат во ЛШ.
Кој си знае, си знае :D

Нека ни е честито директен пласман во групи на ЛЕ. Со оглед на амбициите, натпреварување по мерка. Сега мора да се засилуваме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom