Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.611
Поени од реакции
70.130
Nigga :icon_mrgr:
И Бегона Фернандез се приклучила вчера на составот.

П.с. за некој ден очекувајте и официјално Златко Даскаловски да потпише за машкиот состав :icon_mrgr:
 
B

BBlisto

Гостин
Добро, веќе ги имаа Стојковска, Маневска и Ана Виноградова на лево крило...4 играчи на таа позиција се многу, која би си отишла?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.611
Поени од реакции
70.130
beneamata Жалам ама изгледа баш Ива ќе лета од тимот, освен ако не мислат со 4 крила да играат :D
Маневска беше една од најдобрите во првиов дел од сезоната, Виноградова истотака добиваше поголема шанса од Ива...
Може ќе и најдат некоја друга улога во составот :icon_lol:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.611
Поени од реакции
70.130
Нема многу информации за оваа Бразилкава по нетов. Барав да не им е грешка, да не не е лево крило, ама на крај сепак излезе дека е лево крило.
Била дел од јуниорките на Бразил, за олимпијадата отпаднала од списокот на сениорките иако била во потесен избор, но од тогаш дебитирала и за првиот состав.

Ја најдов и екипата кај што играла претходно, еве ви една бонус слика :D
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.825
Поени од реакции
6.351
Аман бе оваа со осмехот......окезена целата :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
Малце по малце губат на убавина за сметка на квалитетот… ама да ја имаш Ива Стојковска на крило треба да си неарен.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Малце по малце губат на убавина за сметка на квалитетот… ама да ја имаш Ива Стојковска на крило треба да си неарен.
Е од вакви како тебе женскиот ракомет и спорт губи на смисла.... :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
Е од вакви како тебе женскиот ракомет и спорт губи на смисла.... :D
ива е добра за многу работи… ама не сум сигурен дали тука спаѓа и ракометот. :D Ама ете ти ја Црвенковска, две во едно :)
 

wgt

Член од
30 август 2011
Мислења
280
Поени од реакции
92
Добро, веќе ги имаа Стојковска, Маневска и Ана Виноградова на лево крило...4 играчи на таа позиција се многу, која би си отишла?
Виноградова изигра само еден натпревар против Јагодина и се повреди ,до мај ќе паузирала Виноградова пошто повредата била сериозна.
 
D

dagau

Гостин
Ohrigjanec sum, navivam za Vardar kolku i za sekoj drug makedonski tim koga nastapuva vo Evropa, ama podobra slika od taa vo poslednite 5min protiv Gepingen koga ecese Ajde ajde ajde Vardare ne sum videl. Stvarno sekoja cest, ako ima nekoj link od tie skandiranja bi bilo odlicno, na site klipovi dosega sto sum gi videl preskoknato e toa.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.611
Поени од реакции
70.130
Ohrigjanec sum, navivam za Vardar kolku i za sekoj drug makedonski tim koga nastapuva vo Evropa, ama podobra slika od taa vo poslednite 5min protiv Gepingen koga ecese Ajde ajde ajde Vardare ne sum videl. Stvarno sekoja cest, ako ima nekoj link od tie skandiranja bi bilo odlicno, na site klipovi dosega sto sum gi videl preskoknato e toa.
Магдебург друже, не Гепинген :D

Реткоп видена слика, кога цела сала скока и пее Ајсде ајде ајде Вардаре, за жал немаме снимки, пошто камерата на Комити останала без батерија уште во пвото полувреме, со оглед на тоа што се почна со снимање саат време пред утакмица...
Има видео од целиот меч, ама вез глас :(
Једино МТВ да ни даде снимка или да ја стави на нет...
Многу луѓе ми рекоа дека дури и на ТВ сме се слуѓале ненормално добро, цитирам:
"Кога има други ракометни и кошаркарски мечеви скоро никогаш не се слушаат навивачите колку и да се гласни, само вие го скршивте мразот" :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom