Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.597
Поени од реакции
8.292
Veke se oseka igranjeto na ovoj tim na Vardar u liga na shampioni i pravenje na nov Kometal.. Taka da normalna e zelbata na sekoja rakometarka da premine vo Vardar.. Ne e samo toa deka ne im bilo isplateno, toa e samo eden del od alibito da se premine vo Vardar:) Samo neka produzi vaka brat Rus... I neka svrti malce i u muska ekipa:)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.507
Поени од реакции
69.176
http://www.mkd.mk/88719/sport/rakometarkite-od-metalurg-begaat-vo-vardar/
Металург во сериозна финансиска криза, ракометарките бегаат во најсериозниот конкурент Вардар?


Јасно беше дека прашање на време е кога Минчо ќе прекине да го спонзорира женскиот состав.
Дали е прашање на време кога ќе се случи истото и со машкиот состав? :icon_lol:
 
Член од
23 април 2012
Мислења
75
Поени од реакции
16
http://www.mkd.mk/88719/sport/rakometarkite-od-metalurg-begaat-vo-vardar/
Металург во сериозна финансиска криза, ракометарките бегаат во најсериозниот конкурент Вардар?


Јасно беше дека прашање на време е кога Минчо ќе прекине да го спонзорира женскиот состав.
Дали е прашање на време кога ќе се случи истото и со машкиот состав? :icon_lol:
So mashkiot ne veruvam poprvo bi se otkazal od fudbalot kade ne im odi najdobro
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.507
Поени од реакции
69.176
So mashkiot ne veruvam poprvo bi se otkazal od fudbalot kade ne im odi najdobro
Абе кад-тад ќе се откаже, исто како што и Михајло некогаш ќе се откажес од Вардар, е сега дали ќе биде во брзо време или не ќе видиме :icon_mrgr:
Едно врапче ми шепна дека некако му секнувале парите, и лека полека ќе се повлекувал од спортот :icon_mrgr: (бар се надевам дека ќе му бидат поважни луѓето што му се вработени по фабриките, отколку на сметка на нив да вложува во спортот).
Засега изгледа само од ЖРК ќе се откаже, додека ФК и РК му работат во полна пареа, ЗАСЕГА...:sneaky:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.960
Поени од реакции
5.538
Абе кад-тад ќе се откаже, исто како што и Михајло некогаш ќе се откажес од Вардар, е сега дали ќе биде во брзо време или не ќе видиме :icon_mrgr:
Едно врапче ми шепна дека некако му секнувале парите, и лека полека ќе се повлекувал од спортот :icon_mrgr:
Засега изгледа само од ЖРК ќе се откаже, додека ФК и РК му работат во полна пареа, ЗАСЕГА...:sneaky:
Две-три сезони не поминаа ниту едно коло во Европа, нормално ќе се повлече од женската екипа. Да се надеваме дека нема да се повлече од машката, лошо е општо за ракометот во Македонија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.507
Поени од реакции
69.176
Две-три сезони не поминаа ниту едно коло во Европа, нормално ќе се повлече од женската екипа. Да се надеваме дека нема да се повлече од машката, лошо е општо за ракометот во Македонија.
При толку ракометни мајстори како Левче и Чокрев сигурен сум дека и така ќе опстојат, пошто нели они највеќе ја разбираат ракометната игра :icon_lol:
Ако не им оди во потрага на спонзори ќе си ги земе Михајло под своја капа како некогаш, ќе си ги прекрстиме во Огномак и ќе играат за нас :icon_lol:
Дур имаат такви фаци во управа, не би имал ништо против да се распаднат, па ако сака и нека пропадне ракометов во Македонија.
Али ај да не кројам капа на нероден Петко, да не не снајде нас таква судбина, особено откако Левче ќе стане претседател на РФМ :)
 
P

PewDiePie

Гостин
http://www.mkd.mk/88719/sport/rakometarkite-od-metalurg-begaat-vo-vardar/
Металург во сериозна финансиска криза, ракометарките бегаат во најсериозниот конкурент Вардар?


Јасно беше дека прашање на време е кога Минчо ќе прекине да го спонзорира женскиот состав.
Дали е прашање на време кога ќе се случи истото и со машкиот состав? :icon_lol:
Абе ти тоа сакаш нормално,ама едно се желби друго е реалност. :D
Исто се надеваш дека Начо нема да падне од РФМ,ама и тоа ќе се деси кад тад. ;)
Попрво ќе падне жртва фудбалскиот клуб отколку РК.........јас да сум ко него сите средства би ги насочил кон Р.К. Металург,каков жрк како фк се навлече народот кај нас по ракомет.
Одличен тим имаат,одличен тренер,уште многу титули ќе земат.

Сега реално секој тим како тим може да се распадне за момент што се вика,посебно кај нас во МК.
ама ко што кажав едно се желбите на конкурентите друго е реалноста. :)
--- надополнето: 8 јануари 2013 во 17:43 ---
Ива почнала со подготовки за следната полусезона :D
Прегледај го приврзокот 55857
Машала машала уште Пецевска ви фали и ќе го имате најзгодниот жрк во Европа.
плус сега тоа шпанката и бразилката мх мх :D
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Абе кад-тад ќе се откаже, исто како што и Михајло некогаш ќе се откажес од Вардар, е сега дали ќе биде во брзо време или не ќе видиме :icon_mrgr:
Едно врапче ми шепна дека некако му секнувале парите, и лека полека ќе се повлекувал од спортот :icon_mrgr: (бар се надевам дека ќе му бидат поважни луѓето што му се вработени по фабриките, отколку на сметка на нив да вложува во спортот).
Засега изгледа само од ЖРК ќе се откаже, додека ФК и РК му работат во полна пареа, ЗАСЕГА...:sneaky:
Од 1 Јануари Макстил отпушти 180 вработени,додека другите (околу 800 ваљда) се пратени на принуден.
Двата погони се затворени од кој едниот најверојатно ќе остане затворен подолго.

Факт е дека Минчо нема пари ко што имаше 2006-2009.Ни он не е имун на кризава.А дали ќе продолжи да финансира некој спорт/клуб,незнае ни ќерка му не па ние.Во било кое време може да му текне да се повлече од спортот,но тоа важи за било кој спонзор дури и русинот у ЖРК Вардар.

Ти како љубител на спортот не би требало да се радуваш на било кое откажување на спонзорство во ракометот,макар било и во ривалски клуб.Верувам,никој вистински љубител на ракометот не би сакал Рк Металург да згасне и на тој начин Вардар да стане Numero 1 во Македонија.Јас како мало дете се радувам кога читам дека Зомимак се засилува со нови играчи и стварно би ми било ќејф да им ги замрси сметките на Вардар и Металург во плејофот.Па кој би ги гледал натпреварите ако однапред знае дека Вардар е 25 појак од останатите наши 3 клуба и ги тепа со 30 разлика.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.198
Поени од реакции
16.142
Кое чувство е да ги гледаш на едно место Кастратовиќ и Нацева, легенди :cuc:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.507
Поени од реакции
69.176
Од 1 Јануари Макстил отпушти 180 вработени,додека другите (околу 800 ваљда) се пратени на принуден.
Двата погони се затворени од кој едниот најверојатно ќе остане затворен подолго.

Факт е дека Минчо нема пари ко што имаше 2006-2009.Ни он не е имун на кризава.А дали ќе продолжи да финансира некој спорт/клуб,незнае ни ќерка му не па ние.Во било кое време може да му текне да се повлече од спортот,но тоа важи за било кој спонзор дури и русинот у ЖРК Вардар.

Ти како љубител на спортот не би требало да се радуваш на било кое откажување на спонзорство во ракометот,макар било и во ривалски клуб.Верувам,никој вистински љубител на ракометот не би сакал Рк Металург да згасне и на тој начин Вардар да стане Numero 1 во Македонија.Јас како мало дете се радувам кога читам дека Зомимак се засилува со нови играчи и стварно би ми било ќејф да им ги замрси сметките на Вардар и Металург во плејофот.Па кој би ги гледал натпреварите ако однапред знае дека Вардар е 25 појак од останатите наши 3 клуба и ги тепа со 30 разлика.
ЖРК (па и РК) Вардар се клубови кои зависат од газдите, во истиот момент кога газдите ќе заминат тешко дека ќе се најде замена, и клубовите може да живуркаат чисто ради некои ентузијасти. Во земјава за фудбал не се наоѓаат спонзори па камоли за ракомет.

Мене не ми смета Зомимак, сакам јак Зомимак, сакам јак Пелистер пред се, не би ми сметал ни Металург да ги немаа тие луѓе во управа (не го вбројувам Минчо тука, се знае за кого зборам). Со такви луѓе, да ти кажам ич нема да ми биде криво ако се распаднат, напротив ќе им се смеам во лице :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom