Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
8.491
Valjda e naučena lekcijata da si sostavime tim od so pogolem i
Алкалоид прима 7 гола на празен гол за едно полувреме и пак форсираат 7 на 6, не знам како против нас Кире некад нема некој мозочен удар од овој тип, денеска си ја заврши Пелистер работа уште на полувреме, криво ми е што втора сезона по ред ќе ни земат титула поради наши киксови, а во дирекните дуели со нив секогаш излегуваме како победници.
Па денес требаше да го има мозочниот;). Така најлесно се билда предност, и после ладење.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
161
Поени од реакции
371
Дали има некој поупатен, дали можат двете македонски екипи да се сретнат во група ЛЕ или важи истото правило како во фудбал?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.616
Поени од реакции
70.210
Алкалоид прима 7 гола на празен гол за едно полувреме и пак форсираат 7 на 6, не знам како против нас Кире некад нема некој мозочен удар од овој тип, денеска си ја заврши Пелистер работа уште на полувреме, криво ми е што втора сезона по ред ќе ни земат титула поради наши киксови, а во дирекните дуели со нив секогаш излегуваме како победници.
Па зар очекуваше некој дека денес ќе тепаат Кирчолоидите? :D

Таа е тепана одамна, уште 100 пати да играат нема да ги победат.
Ние ја изгубивме титулата во Кавадарци и тоа е тоа. Имаа подолга клупа од нас, ги искористија повредите на клучните играчи и за тоа не ни е крив никој што место да пазариме резерви не донесовме ништо на полусезона, особено што се знаеше дека Јапан ќе биде повреден зс клучните утакмици.

А не сме ни спремни за ЛШ, ќе не откорнат сите екипи. Прашање е и за ЛЕ дали сме спремни, ама добро би ни дошло играње по групите.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.112
Поени од реакции
5.845
Ваљда нема Гојковиќ и Бакар да ги чуваме и следна сезона? Нели некој спомна дека и Бели џуниор бега? :tapp:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.616
Поени од реакции
70.210
Ваљда нема Гојковиќ и Бакар да ги чуваме и следна сезона? Нели некој спомна дека и Бели џуниор бега? :tapp:
Ова беше признание веројатно само за тие што подолго време беа кај нас :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
8.491
Ваљда нема Гојковиќ и Бакар да ги чуваме и следна сезона? Нели некој спомна дека и Бели џуниор бега? :tapp:
Гојковиќ и Бакар исто како да не беа дел од нас:). Тотални утки.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.081
Поени од реакции
2.040
Алкалоид прима 7 гола на празен гол за едно полувреме и пак форсираат 7 на 6, не знам како против нас Кире некад нема некој мозочен удар од овој тип, денеска си ја заврши Пелистер работа уште на полувреме, криво ми е што втора сезона по ред ќе ни земат титула поради наши киксови, а во дирекните дуели со нив секогаш излегуваме како победници.
Кире имаше спремено две тактики прва со 7 на 6 да ги исцедит прво полувремено домакините и второ како шо го одигра,мислам дека паметно си испроба за својата екипа ...само шо не требит да е негативен према играчите......го знајш добро ракометот гледајго уште еднаш првото анализирајго и ке видиш зш коцките не се поклопија .....
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.928
Поени од реакции
3.485
А не сме ни спремни за ЛШ, ќе не откорнат сите екипи. Прашање е и за ЛЕ дали сме спремни, ама добро би ни дошло играње по групите.
Во ЛЕ треба да играме и да го даваме максимумот. Рејтингот се билда од сите екипи. Па здравје од наредна сезона ако сме поконкурентни да играме и ЛШ. Ама за ЛШ ќе треба сите екипи да го оправаат коефициентот од есента што доаѓа. Може и поради рејтингот Вардар ќе добие барем втор шешир таму.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.517
Поени од реакции
8.880
Член од
31 август 2021
Мислења
383
Поени од реакции
2.034
Каква радост, какви сеќавања! А и која луда среќа ја имав :D Немав карта за финалето, а и уште 100-200 наши.Кружам околу сала да начекам некој што излага, бев спремен да платам се што имав во џеб. Пред крај на прво полувреме излага некој Србин, Црногорец каков ли беше, со сопругата, Бог да ги поживее, праша јеси за Вардар и ми пружи три карти и си помина. Две поклонив на рандом дечки што беа близу мене. А се испостави дека човекот бил нешто во организацијата или така нешто , затоа што картите беа ВИП. Пробав да отидам во секторот на Вардар, али безуспешно па морав текмата да ја гледам со швабско-европската аристократија :D
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.081
Поени од реакции
2.040
Каква радост, какви сеќавања! А и која луда среќа ја имав :D Немав карта за финалето, а и уште 100-200 наши.Кружам околу сала да начекам некој што излага, бев спремен да платам се што имав во џеб. Пред крај на прво полувреме излага некој Србин, Црногорец каков ли беше, со сопругата, Бог да ги поживее, праша јеси за Вардар и ми пружи три карти и си помина. Две поклонив на рандом дечки што беа близу мене. А се испостави дека човекот бил нешто во организацијата или така нешто , затоа што картите беа ВИП. Пробав да отидам во секторот на Вардар, али безуспешно па морав текмата да ја гледам со швабско-европската аристократија :D
ако е црногорецот, шо е делегат на ехф, тој е павичевич.....си добил благодарение на мене, идат често охрид кој ке имат некое младинско од ехф или ихф ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom