Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.079
Поени од реакции
2.040
Дали ова е точно Вардарци?
 
Член од
17 април 2024
Мислења
158
Поени од реакции
360
Дај кажи нешо поише барем од која земја доаѓа и дали е подобар од Томи наш , инаку новиве засилување некако покажуваат дека ќе имаме и нов тренер наредната сезона?
Столе плаче за да ја води екипата, створен е/беше за Вардар и играчки и лидерски. Сега како тренер дојде време да го продолжи шампионскиот и победничкиот менталитет кој што го красеше Вардар ;)
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
825
Поени од реакции
1.274
Мешал баби и жаби,па во неколкуте статуси пишува за местенка со Сосиедад 1у2,а 0-6 заврши,па така ги тестирал читачите он.Во наредниот статус без причина го ставил м...на вест со слика,а ништо нема врска човекот со пишаното.Дали си пати со фрустрации од Вардар нешто човекот,или пак пробува некој рекет,а најмногу може да изрекетира од клубот кригла пиво не знам.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.747
Не знам дали и што е точно ама овој лик е најНЕрелевантен извор на информации. Само пишува статуси не знам ни некој дали го зема за сериозно. Па кога загина Тоше цела МК коа плачеше овој пишуваше дека е жив и се крие. Не е вреден ни за спомнување а ете 5 реченици потрошив и ја на него.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.547
Поени од реакции
3.796
Дај кажи нешо поише барем од која земја доаѓа и дали е подобар од Томи наш , инаку новиве засилување некако покажуваат дека ќе имаме и нов тренер наредната сезона?
Не кажува Борко имиња, што ми се допаѓа. Доста е веќе од шпекулации и нагаѓања по медиумиве.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.338
Поени од реакции
37.004
Не кажува Борко имиња, што ми се допаѓа. Доста е веќе од шпекулации и нагаѓања по медиумиве.
Кажи му нека им пушта водичка на овие куртониве од портали што дремат по темиве како лешинари, да имаат што да напишат. :D



ШОК ШОК ШОК !!!
ХАНСЕН, КАРАБАТИЧ И КИРЕ ЛАЗАРОВ(СЕ ВРАЌА ОД ПЕНЗИЈА) ВО ВАРДАР !!!
БОРКО ДОГОВОРИЛ СВЕ, ОСТАНУВА САМО ДА ПОМИНАТ НА ТЕХНИЧКИ ! :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.656
Поени од реакции
8.470
Добро е за сега, две квалитетни засилувања. Верувам дека и португалецов е добар на крило. Многу ме интересира што ќе се испазари на десен бек, тоа е позицијата која ни е најкритична, и секако голманската по заминувањето на Томовски. Ако се испазари добро на тие две позиции ќе биде интересно.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.524
Поени од реакции
5.517
Го гледав подкастот на Емил Угриновски сопственик на Неуромедика кај Мишко Иванов , за тие што незнаат он е моментално претседател на управниот одбор во РК Вардар ..

На тема Вардар кажа дека во наредниот период очекува да има нови спонзори и клубот да биде посилен , имаше прашање од водителот дали ке се врати Самсоненко , рече тоа е шпекулација односно се работи за други спонзори ...

И за крај , очекувајте нови добри играчи во Вардар :)
 
Последно уредено:
Член од
17 април 2024
Мислења
158
Поени од реакции
360
Уште не ми се верува, иако поминаа пет години. Од -7 на полувреме против Барса до шампионска титула со Веспрем во финале, башка без плата цела сезона... Каков менталитет :oleee:
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.757
Поени од реакции
2.232
Ништо не е потребно да се каже, доволно е да се прочитаат трите житија од @Saber Rider .
Поздрав екипо!



 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.745
Поени од реакции
6.144
Алкалоид прима 7 гола на празен гол за едно полувреме и пак форсираат 7 на 6, не знам како против нас Кире некад нема некој мозочен удар од овој тип, денеска си ја заврши Пелистер работа уште на полувреме, криво ми е што втора сезона по ред ќе ни земат титула поради наши киксови, а во дирекните дуели со нив секогаш излегуваме како победници.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
477
Поени од реакции
1.594
Алкалоид прима 7 гола на празен гол за едно полувреме и пак форсираат 7 на 6, не знам како против нас Кире некад нема некој мозочен удар од овој тип, денеска си ја заврши Пелистер работа уште на полувреме, криво ми е што втора сезона по ред ќе ни земат титула поради наши киксови, а во дирекните дуели со нив секогаш излегуваме како победници.
Уште сезонава и толку им е,само нека не не преставуваат во Европа ја страмат Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom