Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Не ја гледам, пуштив само ситуација да видам, ама резултатов не ветува воопшто дека нешто позитивно можеме да очекуваме во наредната сезона...
Подобро што не ја гледаш. Час по ракомет му одржа Кире на Бутинот, голови само по индивидуални акции даваме. Судииве не оштетија во неколку наврати, Благојче не утепа пак, ама општо се гледа поголема желба за надигрување кај Алкалоид. Повредата на Деки во купот пресудна за расплетот во првенствово.

Остануваме и без СЕХА, сосема заслужено. До душа не знам ни како ќе игравме со составот што се планира догодина.
Здравје боже, ко ќе се роди некој нов Михо ќе се вратиме :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Благојче го означува крајот на Вардар, утакмицава е показател во која насока ќе оди иднината на клубот.
Малку Благојче, малку судии, малку три пати послаб тренер.
Тоа е тоа...
Јас мислам дека денес не требаше да победиме. Односно не треба да играме никаква Европа наредна година, затоа и исходов.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.726
Подобро што не ја гледаш. Час по ракомет му одржа Кире на Бутинот, голови само по индивидуални акции даваме. Судииве не оштетија во неколку наврати, Благојче не утепа пак, ама општо се гледа поголема желба за надигрување кај Алкалоид. Повредата на Деки во купот пресудна за расплетот во првенствово.

Остануваме и без СЕХА, сосема заслужено. До душа не знам ни како ќе игравме со составот што се планира догодина.
Здравје боже, ко ќе се роди некој нов Михо ќе се вратиме :)
Преочигледно е дека им ја пуштаат. Утакмица без никакви нервози и фаули, лесен тренинг. Им дадовме директен пласман во Европа догодина со ова, наместо да играат квалификации. И ваљда е ок така, затоа што ние очигледно нема што да бараме во Европа веќе.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Јас мислам дека денес не требаше да победиме. Односно не треба да играме никаква Европа наредна година, затоа и исходов.
Нема врска тоа. Ние секако немаме амбиции за Европа и да бевме втори ќе им отстапевме место во Европа ако не направевме тим и не ги покриевме долговите.

Ова е еден целосен крах на тимот, колку и да го очекував и да знаев каква е состојбата, пак ме боли од дно на душава, уште не можам да се опоравам од депресијата со поразот во Автокоманда.
Барем Бутинот да му стегнеше бокс на судијава ко за крај, ќе ми ја оправеше сезоната :D Ќе одев ќе му помагав во земјоделство после тоа.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Од оваа парче земја никад дражава нема да биде, каков резил срамота и на кире политичаеот и на тој мукаетов се да им ебам копилиња, веќе не останува ништо вештачки правење се а луѓето ко на филмска лента си идат, и цела држава си ја грабаат браќата. Да им ебам јас и бинсмени што станале тпа од преваранти што се а не со знаење учење и труд.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Нема врска тоа. Ние секако немаме амбиции за Европа и да бевме втори ќе им отстапевме место во Европа ако не направевме тим и не ги покриевме долговите.

Ова е еден целосен крах на тимот, колку и да го очекував и да знаев каква е состојбата, пак ме боли од дно на душава, уште не можам да се опоравам од депресијата со поразот во Автокоманда.
Барем Бутинот да му стегнеше бокс на судијава ко за крај, ќе ми ја оправеше сезоната :D Ќе одев ќе му помагав во земјоделство после тоа.
Незнам за Бутинот, ама со Киро за врат ќе се фатеа во второ (а нели кумој биле??)
ПС левото крило искина Стојановски, како во напад така и во одбрана
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Не ја гледав ни ја, ама резлтатов ме изненади кога го видов. Не знам дали бил недостаток на мотивација или што.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Форум Кру повеќе жали што жена му на Тале веќе нема да биде трибините :place:
ne znam zosto zalite ko samo ja gleavte, mladosta i beshe nejze izvozena vo bitola pa posle ja isfrlija vo krusevo(skopje) da ja mazat
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Каков инцелски кретенски муабет си направивте.

Секоја чест за Тале, тотален пресврт во кариерата доживеа во Вардар. Се надевам еден ден пак ќе го гледаме во Јане. Ќе се вратиме пак, не се сомневам во тоа. Ќе дојде тој ден многу брзо. Штета што групата не можеше повеќе да се посвети, сепак фк Вардар е во далеку потешка ситуација, па разбирливо е што фокусот е таму.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Не ја гледав ни ја, ама резлтатов ме изненади кога го видов. Не знам дали бил недостаток на мотивација или што.
Мене па ич не ме изненади некако. Јас прогнозирав пораз и од Тиквеш. Ама извадивме бод таму.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Мене па ич не ме изненади некако. Јас прогнозирав пораз и од Тиквеш. Ама извадивме бод таму.
Очигледно отиде желбата овие две кола. Сепак, јас не очекував дека ќе ја продадат оваа, мислев дека чисто ради чест ќе ја добијат. 9 гола ги згазија во купот. Не очекував дека со 4 ќе го изгубат овој натпревар, ама изгледа се немаше мотив, си одат доста играчи, па немаа за што да играат.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Јас мислам дека денес не требаше да победиме. Односно не треба да играме никаква Европа наредна година, затоа и исходов.
И јас го помислив истото. Како да се нема желба за Европа наредна сезона. Убаво ќе беше да знаеме на што сме, а не да се нагодуваме. Се надевам Вардар ќе се врати на некое многу подобро иво, па барем во ракометот не треба којзнае колкави вложувања.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Од оваа парче земја никад дражава нема да биде, каков резил срамота и на кире политичаеот и на тој мукаетов се да им ебам копилиња, веќе не останува ништо вештачки правење се а луѓето ко на филмска лента си идат, и цела држава си ја грабаат браќата. Да им ебам јас и бинсмени што станале тпа од преваранти што се а не со знаење учење и труд.
Муабетов за природно - вештачко е многу без везе.

Што е природно а што вештачко? Ниту еден клуб нема постигнено успех дури не дошла некоја финансиска инекција. Тогаш теоретски сите се вештачки, затоа што ни Вардар ни Пелистер ни Металург биле профитабилни тимови кои 20 години граделе буџет за да стигнат до ниво на кое што биле да се носат со топ екипи од Европа.

За крадење од државата па и Самс работеше со државата, милион проекти, недвижнини и слично. А ако уште мислиш дека се прават пари со учење имаш мн да надохнадиш со реалноста. Демек Мукаетов крадел па направил кеш а Самс од поштена работа, или Минчо или па овој на Еурофарм. Сите поштено нарпавиле милиони (милијарди у ситуацијата на Самсоненко)

Да се решеше Мукаетов да инвестира у Вардар, сите ќе го благосиљаа и негови слики како сликите на Тито што висеа по домови ќе се ставаа. Човекот реши да си направи свој клуб ради помалце главоболки, и сеа проблем.

Биднете среќни дека барем за репрезентација ќе имаме играчи какви такви, рестото се успони и падови кои се дешаваат секаде, Вардар е институција во спортот кога тогаш ќе се врати. Работата е што моментално климата е у пм отидена и буквално на никој не му се исплати да фрла пари у спорт, а за странски спонзори Македонија е премал пазар за некој да инвестира во таков проект.
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
174
Поени од реакции
443
Ги читам сељациве кај нив на фан клубот зборат демек сезонава требале да ја добијат со 28 0 најак тим имале не знам што а до пред месец дена арно ќотек не им удрија на ракометарине на толку пцуење по нив.Дај некој нека им каже дека ние се откажавме од титулата поради тоа што не се најде спонзор и џентлменски им ги пуштивме позициите за во Европа гледам никако да сконтаат....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom