Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
klubot se bodri na mnogu nacini ne se sekiraj... ama od onie miki mausovci imam fobija. odkako gi evakuiraa dzandarite od autokomanda bez usta da otvorat sto da ti kazam tolku zal mi padna za niv se si mislam use ednas toa da im go napravat ke si umram od taga...
Па зошто плачевте што не ви дале дозвола за гостување во Битола? Или пак се врти она, дека за Чкембари постоите?

Клубот се бодри од трибина и никаде друго, ни форум, ни кафич. Се класифицираш како навивач, знаеш што тоа води со себе.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Ke go viknime i na proslavata(ako osvojme sekako) da ni pej Ako odam vo Bitola (gledam ja znael cela) i v godina od partija ke urgirame da gleda LS od lozata bez gajle
koja lozha be u shtala igrate osven ako ne fuzirate i so metalurg pa konecno da stanete gradska ekipa sto igra u vistinska sala.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
395
Поени од реакции
1.200
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Само што треба да видиме и вакво соопштение околу тоа каква е иднината на клубот, колкав дел од играчите ќе останат по завршувањето на сезонава, дали ќе играме европа и дали и колкав дел од долгот е вратен.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Ако се деси, ова ќе биде одличен потпис. Класичен лев бек со топовски удар, а и ветува тоа што Михо е добар со Петриќ стари па верувам дека може да дојде до потпис. Плус за овој дел од неговата кариера Вардар е идеален потпис каде ќе има минутажа на терен, за разлика од Порто каде би бил резерва.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
https://www.gol.mk/rakomet/po-stapkite-na-tatko-mu-vardar-go-lovi-talentiraniot-sin-na-petrikj Буџетот на Вардар за следната сезона ќе биде намален за разлика од оваа, а се очекува костурот на екипата да го држат ракометари од Балканот и од Македонија.
Се познава и по трансферите ги пуштаме најдобрите и воедно најдобро платени а носиме млади играчи.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.130
Aко играте Европа може и Трнавац да го соберете, не дека е многу млад, ама со Томовски би биле одличен голмански тандем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom