Фан клуб - РК Вардар

Член од
8 јануари 2022
Мислења
141
Поени од реакции
416
Ги боли курвите европски што земавме две титули па сега гледаат начин и титулите да ги избришаат.Поголема мафија од нив здравје турнирот само во Келн се игра за екипи од ситокот се помалку место ништо чудно и од Англија да пуштат некоја екипа следна сезона
Ne mozhat da gi izbrishat titulite, vekje se dobieni, teshko deka bi se preigruvalo bilo shto.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Не ме сфативте или јас не сум се изрaзил доволно јасно....

Инфото е од прва рака, дека клубовите се против вас и причините се воглавно тие што ви ги наведов.
od prva raka vikas a? prva raka se tie sto bile na sostanokot na koj ni miho ne bil lol... i kako sega da te sfatime seriozno.

gledajte si u vasiot dvor ne se sekirajte za vardar.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
od prva raka vikas a? prva raka se tie sto bile na sostanokot na koj ni miho ne bil lol... i kako sega da te sfatime seriozno.

gledajte si u vasiot dvor ne se sekirajte za vardar.
Кано не ми е јасно само зашто се накурчуваш и влагаш у конфликти. И да не му е инфото од прва рака, и да е измислица, што ќе смениш со тоа што ќе ги измерите сламките преку форум. Ако нешто не ти има смисла пиши друже ова не ми е логично и заврши ја причата, не вака со силење и паметувања моето е повалидно од твоето. Уживај опушти се
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Од тоа што го знам јас, ехф имала голем притисок од ЛШ клубовите да ве исфрлат од натпреварувањето. Освен некое македонско лоби во структурите ниеден клуб не ве поддржал. Тие вашето освојување на титулите го гледаат како превара. Бидејќи на некои ваши играчи пред да потпишат за вардар, им нуделе една плата а вие поголема плата и се одлучиле за вардар. А таа плата никогаш не сте ја исплатиле. Демек сте зеле титула на вересија која никогаш не сте ја подмириле. Во Келн било тензично за вашиот случај, наводно се изгледало како да е веќе одлучено. Ќе видиме што ќе биде на крај
Па еве Веспрем не е на вересија, имаат плати најредовни и до плафон па што не освојат? Вересија бе?? ахаххаха е слатко ме насмеа од сабајле.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Кано не ми е јасно само зашто се накурчуваш и влагаш у конфликти. И да не му е инфото од прва рака, и да е измислица, што ќе смениш со тоа што ќе ги измерите сламките преку форум. Ако нешто не ти има смисла пиши друже ова не ми е логично и заврши ја причата, не вака со силење и паметувања моето е повалидно од твоето. Уживај опушти се
zatoa sto taka sakam. ti ako sakas bidi fin i pisuvaj im ubavo ili so znam jas. jas odamna sfativ deka uglavno se ljbomorni supaci so koj sekako nema razbiranje.

si imaat tema neka si pisuvaat tamu od prva raka, vtora raka, rekla kazala muabeti ili kako sakaat. nema sto nekoja budala da komentira za uspesite na vardar. neka si komentiraat tamu za parketo ili za sto im dusa saka. ako veke resil da spodeli nesto ovde neka go napravi toa so malku respekt bez da treska gluposti i da provocira.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Кано не ми е јасно само зашто се накурчуваш и влагаш у конфликти. И да не му е инфото од прва рака, и да е измислица, што ќе смениш со тоа што ќе ги измерите сламките преку форум. Ако нешто не ти има смисла пиши друже ова не ми е логично и заврши ја причата, не вака со силење и паметувања моето е повалидно од твоето. Уживај опушти се
Кано е тежок психијатриски случај кој треба да се проучи во санаториум.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
zatoa sto taka sakam. ti ako sakas bidi fin i pisuvaj im ubavo ili so znam jas. jas odamna sfativ deka uglavno se ljbomorni supaci so koj sekako nema razbiranje.

si imaat tema neka si pisuvaat tamu od prva raka, vtora raka, rekla kazala muabeti ili kako sakaat. nema sto nekoja budala da komentira za uspesite na vardar. neka si komentiraat tamu za parketo ili za sto im dusa saka. ako veke resil da spodeli nesto ovde neka go napravi toa so malku respekt bez da treska gluposti i da provocira.
Буквално објасни човекот дека не му била намера да испровоцира. Што ако навистина има информација од прва рака? Сите сме под аватари и никој не знае кој е и што е у приватниот живот освен самите ако не подоткриеме у некои теми нешто за нас. Така да опушти се шибни на плажа барем ти имаш каде хахах
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
На здравје бричење. Јас се надевав дека мооожеби ќе се издејствува некој компромис па да играме Лига Европа ако ништо друго, но очигледно ништо од тоа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Официјално е крај и на клубот, то је то.
Сега ќе си отидат скоро сите позначајни играчи, ќе бидеме на ранг на Пролет...
Жалосен крај со оглед на сезонава која ја истеравме машки на крајот.
Јас не знам дали има показнуван клуб од Вардар (ФК и РК) со забрани за настап во Европа.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Ова не убива буквално
Не само оваа туку и наредните неколку пропаѓаат.Главен виновник Самсоненко а и тие по него не направија доволно.Секоја чест за залагањето на Михајло со оглед и на неговата возраст но требаше некој од државати и општините да помогне тука.Варадр е светост за Македонија и дозволуваат толку лесно да тоне не ми е јасно.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.304
Поени од реакции
5.508
Ова е голем удар за мак ракометот.
Единствено решение е спојување со друг клуб и да "исчистите" долгојте. Вака не гледам дека некој ќе плати за долг створен од друг.
Како и да е и претходното е дискутирано на тема спојување во ракомет, т.е. не е ова фудбал , преку ноќ се ствараат и пропаѓаат ракометни клубови, па мое мислење е тоа.
Со еден силен клуб тешко напредок на клубски ракомет .
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795

Коректно соопштение, мислам дека мора еднаш да си ја бараме и кривицата во самите нас а не во ЕХФ цело време.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.304
Поени од реакции
5.508

Коректно соопштение, мислам дека мора еднаш да си ја бараме и кривицата во самите нас а не во ЕХФ цело време.
Епа јебига мислеа шо ќе напрат ново правно лице , долговите папала Маца.
Со ова соопштение тоа значи дека дури не исплатат долговите нема шанса да играте во Европа.
А со оглед на тоа шо депозит од милион евра ви враќат, а не е доволен да покрие долговите , така да долгот не е баш 2-3 играчи ситно.
Типувам на стечај на овај клуб , со дозвола на РФМ нов скроз клуб ,кој ќе игра директ супер лига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom