Фан клуб - РК Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.615
Кој сме тоа ние?? Не е на таткоми градот па да ебавал тој. Јас си живеам пристоен живот, не е моја работа за градот дали планинарски дом изградил или стадион изградиле. Нормално Скопје да е подобар град оти е главен град, тој е буџетот на Битола и то е то. Ти си тркало ако мислиш дека ме боли за ракометот или фудбалот. Тоа ти е споредна работа и тое то. Ебате тркало на деца по 20 години им се караш.
teraj si magareto, nema sto da dosagas tuka pogotovo koga ne si navivac ni nisto. ti objasniv i nie i ti i bitola i sve...
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
141
Поени од реакции
416
Кога ќе се знае за сигурно дали ќе играме или нема да играме во ЛШ?
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
RFM isprati pismo do EHF
Нормално дека ќе прати. Во сечиј интерес е настапот на Вардар во ЛШ. Вардар и пред 20-тина години го поткрена клубскиот рејтинг кога настапуваше во ЛШ (тогаш беа 16 екипи во 4 групи и немаше толку германски или француски тимови), па и Пелистер тука со настапот во финале на Челенџ купот. И ајде после еден пад, Металург го качи рејтингот, Вардар потоа го набилда и го стави во топ5, па и во топ3 - една година бевме трети.
Башка имаш репрезентативци наши во Вардар и тие истите треба да играат ЛШ и да добиваат квалитетни натпревари и натаму да се градат.
Мислам дека ќе попушти ЕХФ на крај, а и треба.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Нормално дека ќе прати. Во сечиј интерес е настапот на Вардар во ЛШ. Вардар и пред 20-тина години го поткрена клубскиот рејтинг кога настапуваше во ЛШ (тогаш беа 16 екипи во 4 групи и немаше толку германски или француски тимови), па и Пелистер тука со настапот во финале на Челенџ купот. И ајде после еден пад, Металург го качи рејтингот, Вардар потоа го набилда и го стави во топ5, па и во топ3 - една година бевме трети.
Башка имаш репрезентативци наши во Вардар и тие истите треба да играат ЛШ и да добиваат квалитетни натпревари и натаму да се градат.
Мислам дека ќе попушти ЕХФ на крај, а и треба.
Мислам дека имаме доволно кредибилитет и поени на салдо од страна на луѓе кои имаат допир со ЕХФ за да се издејствува играње на Вардар во ЛШ и следна година. Ама мислам дека тоа ќе бидне последното, и после тоа ќе треба да си се бара чаре што и како.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.037
Поени од реакции
5.763
Од тоа што го знам јас, ехф имала голем притисок од ЛШ клубовите да ве исфрлат од натпреварувањето. Освен некое македонско лоби во структурите ниеден клуб не ве поддржал. Тие вашето освојување на титулите го гледаат како превара. Бидејќи на некои ваши играчи пред да потпишат за вардар, им нуделе една плата а вие поголема плата и се одлучиле за вардар. А таа плата никогаш не сте ја исплатиле. Демек сте зеле титула на вересија која никогаш не сте ја подмириле. Во Келн било тензично за вашиот случај, наводно се изгледало како да е веќе одлучено. Ќе видиме што ќе биде на крај
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.615
Од тоа што го знам јас, ехф имала голем притисок од ЛШ клубовите да ве исфрлат од натпреварувањето. Освен некое македонско лоби во структурите ниеден клуб не ве поддржал. Тие вашето освојување на титулите го гледаат како превара. Бидејќи на некои ваши играчи пред да потпишат за вардар, им нуделе една плата а вие поголема плата и се одлучиле за вардар. А таа плата никогаш не сте ја исплатиле. Демек сте зеле титула на вересија која никогаш не сте ја подмириле. Во Келн било тензично за вашиот случај, наводно се изгледало како да е веќе одлучено. Ќе видиме што ќе биде на крај
od toa sto go znam jas, ehf imala golem pritisok od LS klubovite da ne isfrlat posto gakite im se tresat koga igraat u skopje. takvi nokni mori imaat da najmalku 3 dena posle toa igracite ne spijat. insajdersko info e deka da bese klubceto od bt u prasanje odma ke go primea posto i koga parketo se kreva oni ostanuvaat so kur u raka.

daj be gledajte si u vasiot dvor. vasite pa i na site drugi klubovi analizi za nasite uspesi se totalno nebitni. kolku sakaat mozat da placat fakt e deka site igraci mozea da napravat sto napravi vuko i da si odat. ostanaa, izginaa, titulite si se sosema zasluzeni. toa e taa rabota sto nie ja imame a na drugite oci ke im bodi seedno dali e klubceto od bt u prasanje, vesprem, kielce ili barsa...

edno se zelbite na klubovite i federacijata drugo se zakoni i propisi. na kraj se ke se svedi na toa kako ke izigra Miho. ako e kako sto vika deka garancijata dadena gi pokriva pobaruvanjata, deka ni se dolzat pari, deka e dadena dodatna garancija nema argumenti od drugata strana za da ne igrame. sekako deka moze da neigrame ako zapnat pa na kraj i na sud i da izgubat i platat osteta ama ako gledame pravno nema tuka krivica kaj vardar.

problemot e sto igracite na koj im se dolzi pari lajat ko kucinja a nikoj od niv ne se zamara da si go naplati pobaruvanjata spored dadenite proceduri i zakoni. uefa toa go regulira preku niv odnosno kako federacijata si imaat telo za toa i mehanizam kade mozat da go zaprat plakanjeto kon klubovite i federacijata za da naplatat. so ehf nikoj poima nema ocigledno kako toa ide. jas ne znam deka od ehf imalo nalog za naplata X za toj i toj igrac ili nekakvo telo za toa da go resi. ostaveno e igracite da si go resat so klubot. klubot im kaza uste lani, se smeni gazda, spored mak zakonite tuzete vo SK pa ke se razduzime. nema dokazi/evidencija na kogo kolku mu se duzi. normalno ova e cista glupost, i maltretiranje na igracite ali toa ti e koga imas boza federacija i nikakvi pravila za zastita na igracite pa i klubovite.

pravno gledano nitu eden sud na svetot nema da ja prifati i poddrzi odlukata na EHF ako e kako sto kazuva Miho (e sega valjda ne laze on po mediumite). ako im se zakanat so tuzbi, advokati, ehf bi trebalo da popusti i ke mora da se vkluci malku poagilno vo resavanje na problemot ili bar da im dade instrukcii na igracite kako da go resat problemot. se dur vardar ima garancii sto go pokrivaat dolgot ne gledam kade e problemot vo vardar, ednostavno igracite treba pravno da dojdat do naplata.

malite klubcinja vo drzavata i evropa sekogas ke laat od ljubomora kon velikanot na makedonskiot i balkanskiot rakomet, ali dzabe e, titulite ke im bodat oci cel zivot, posebno onaa vtorata osvoena bez pari ama so ogromna doza na inat, krv i pot, odliki sto nikad tie nema da gi imaat.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
428
Поени од реакции
2.188
Од тоа што го знам јас, ехф имала голем притисок од ЛШ клубовите да ве исфрлат од натпреварувањето. Освен некое македонско лоби во структурите ниеден клуб не ве поддржал. Тие вашето освојување на титулите го гледаат како превара. Бидејќи на некои ваши играчи пред да потпишат за вардар, им нуделе една плата а вие поголема плата и се одлучиле за вардар. А таа плата никогаш не сте ја исплатиле. Демек сте зеле титула на вересија која никогаш не сте ја подмириле. Во Келн било тензично за вашиот случај, наводно се изгледало како да е веќе одлучено. Ќе видиме што ќе биде на крај
Друже, од она ти што го "знаеш" :D јас би рекол дека ништо не знаеш... Која црна вересија, која неисплатена плата, им се должи максимум на 3-4 играча и нешто ситно на Раул (доколку не е исплатен он)... Значи Кањелас, Македа, Кристопанс и мислам уште нешто на Кара му се должи... 2017 година имавме буџет околу 7-8 милиони (барем според тоа што го има изјавено Самс), не би рекол дека тоа е вересија или расфрлање со пари на кој се стигне... Да не заборавиме дека тогаш имаше неколку играчи што го одбија Самсоненко и не прифатија да дојдат, а им се нудеа бланко чекови како на сегашниот наш селектор...
2019 година на сред сезона играчите во соблекувална решаваат дека и во ситуација да не добијат денар до крај на сезоната ќе изиграат машки до крај а резултатот сите знаеме каков е... Пик Сегед, Барселона, Веспрем размонтирани.
Титулата не сме ја зеле на вересија во никој случај, многу поише на шампионски дух, на сплотеност, хемија и енергија на тимот и на името Вардар... Се слагам единствено со тебе за муабетот дека дел од тимовите од ЛШ не сакаат Вардар да игра, зошто свесни се дека ако се најде макар еден посериозен спонзор да му помогне на Михо, пак некој од овие простори ќе ги малтретира и нема да можат глава да кренат...
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
141
Поени од реакции
416
Се врти муабетот на "абе освоивте, ама не заслуживте" полека полека гледам јас, исто како што Интер им честитаат титула на Милан ама го додаваат тоа "ама на Милан им се тргаа од топка последните пет утакмици".
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.037
Поени од реакции
5.763
Друже, од она ти што го "знаеш" :D јас би рекол дека ништо не знаеш... Која црна вересија, која неисплатена плата, им се должи максимум на 3-4 играча и нешто ситно на Раул (доколку не е исплатен он)... Значи Кањелас, Македа, Кристопанс и мислам уште нешто на Кара му се должи... 2017 година имавме буџет околу 7-8 милиони (барем според тоа што го има изјавено Самс), не би рекол дека тоа е вересија или расфрлање со пари на кој се стигне... Да не заборавиме дека тогаш имаше неколку играчи што го одбија Самсоненко и не прифатија да дојдат, а им се нудеа бланко чекови како на сегашниот наш селектор...
2019 година на сред сезона играчите во соблекувална решаваат дека и во ситуација да не добијат денар до крај на сезоната ќе изиграат машки до крај а резултатот сите знаеме каков е... Пик Сегед, Барселона, Веспрем размонтирани.
Титулата не сме ја зеле на вересија во никој случај, многу поише на шампионски дух, на сплотеност, хемија и енергија на тимот и на името Вардар... Се слагам единствено со тебе за муабетот дека дел од тимовите од ЛШ не сакаат Вардар да игра, зошто свесни се дека ако се најде макар еден посериозен спонзор да му помогне на Михо, пак некој од овие простори ќе ги малтретира и нема да можат глава да кренат...
Не ме сфативте или јас не сум се изрaзил доволно јасно. Значи, не го пишав ова како провокација него чисто зато што ете како форум, каде што сметам дека некои од вас, заслужувате инфо во врска со вашиот клуб кој сум го добил јас.
Нити јас сум ве анализирал, нити се тоа мои размислувања кој ги напишав, само ви пренесов што се зборувало во Келн. Инфото е од прва рака, дека клубовите се против вас и причините се воглавно тие што ви ги наведов.
Нити знам колку должите, ни на кој должите нити ме занима. Поздрав
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Ги боли курвите европски што земавме две титули па сега гледаат начин и титулите да ги избришаат.Поголема мафија од нив здравје турнирот само во Келн се игра за екипи од ситокот се помалку место ништо чудно и од Англија да пуштат некоја екипа следна сезона
 

Kajgana Shop

На врв Bottom