Фан клуб - РК Вардар

Член од
13 август 2019
Мислења
428
Поени од реакции
2.188
Арно пиша некој погоре, Вујо стварно многу го тупи, им се тере на играчите уште у 5 минута, Столе исто така. Непотребен притисок им ствараат у рана фаза на меч!
Имаше момент кога му се дереше у 2ра-3та минута на Томовски, мораше Столе да стане да го смири... Од сам старт со неговото ширење на раце, чудење као прв пат да гледа некој да направи грешка и слично... Океј е сите го сакаме и го почитуваме, не е крај на свет еден пораз и одма да бараме влакно у јајце, ама претерува на моменти многу...
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
 
Член од
24 август 2021
Мислења
93
Поени од реакции
255
Елверум со победа во гости против Пик Сегед. Уште од ремито со Вардар се гледаше дека играат модерен, брз ракомет, а како одминува времето се се' подобри. И тренерот нивен во меѓувреме го назначија за асистент на норвешката репрезентација. Или ќе почнеме да играме помодерно и побрзо со повеќе комбинаторики, каде секој играч ќе си ја знае јасно својата улога на терен или ќе се дружиме со Загреб. Синоќа Вујо немаше одговор на играта на Канаје, тоа е факт.
 
Член од
31 август 2021
Мислења
314
Поени од реакции
1.685
Тежок удар и загуба за клубот.... Ова ме погоди повеќе од заминувањето на Парондо, Штербик, Циндриќ и Карачиќ заедно...
Се надевам дека Вардар ќе го замени со друг достоен клуб, нп Веспрем, и ќе го пренесе своето знаење и искуство во доменот на која и да му беше функцијата во клубот...
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Никад не сватив,што улога имаше дечково во Вардар?Директор некој?
Мислам оперативен менаџер нешто, ни јас искрено не знам точно, чисто информативно постирав....
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Мислам оперативен менаџер нешто, ни јас искрено не знам точно, чисто информативно постирав....
да да јасно,него ја стварно прашав,не бе раскастичен...стварно незнам што точно позиција имаше дечкото.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Знам дека низ годините се смеевме за неговиот ангажман во клубот (веројатно и јас јадев гомна), ама Марче беше еден од главните виновници за хемијата меѓу играчите. Он им беше човек за се што им треба низ градов. Цела дружба вон терените е благодарение на него, сите ракометари го обожаваа.
Не знам зошто го шутнале, ама не ми се допаѓа одлуката...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Знам дека низ годините се смеевме за неговиот ангажман во клубот (веројатно и јас јадев гомна), ама Марче беше еден од главните виновници за хемијата меѓу играчите. Он им беше човек за се што им треба низ градов. Цела дружба вон терените е благодарение на него, сите ракометари го обожаваа.
Не знам зошто го шутнале, ама не ми се допаѓа одлуката...

Точно, дечко за се.
Он им средувал во било кое време и во боло кое место резервации за маси, сепариња, коњопои, излаганки и остали работи. Голем удел имал за хемијата.

Него, каков само ракомет покажаа Елверум, папапа, акции за мерак, милина за гледање. Тој средниот бек 20-21 година има ако не се лажам, многу опасен ќе биде дечкото, какви акции им правеше у пм. Ќе бидат опасни за сите, а и ќе биде интересна групава, ќе има уште изненадувања.

Вардар вчера да не форсираше Вујо 7 на 6 ќе се вратеше во игра уште крајот на прво, кога примија два брзи гола на празна мрежа и отидоа на плус 4 Монпеље а имаше добра шанса да се отиде со минус два на полувреме.

Зијан се повеќе со играта 7 на 6 одколку ќар. Ај да имаш некој среден како Енди Шмит, кој со врзани очи дава хируршки прецизни топки и отвара еден тон простор за сите играчи, ама со Гаџа не иде баш како што треба тоа, а некако и останатите бекови ми делуваат како несигурни и некомотни кога се игра 7 на 6.

Има време здравје, ама за идната сезона освен среде бек ќе мора и голман.

Томовски може ќе го биде, ама сеуште со него ќе биде топло ладно, една добра па после врзано две три лоши.
Борко си го знаеме, една две врв утакмици цела сезона, другите ќе прим голови од 10 метри.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.327
Поени од реакции
22.631
Марко беше главен административец и ко што рече коњаникот човек за се што им треба на странците...

Вујо некогаш и нема избор па мора да игра 7 на 6. Факт е дека сме без идеја во напад, играме на сила од време на време и ако тоа не работи ако не затворат тогаш игра 7 на 6 со надеж дека ќе дадеме гол... Не испадна овојпат и тоа е тоа. За жал немаме уште еден асален среден да смени тек на натпреварот и до тогаш ќе мора вака.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Марко беше главен административец и ко што рече коњаникот човек за се што им треба на странците...

Вујо некогаш и нема избор па мора да игра 7 на 6. Факт е дека сме без идеја во напад, играме на сила од време на време и ако тоа не работи ако не затворат тогаш игра 7 на 6 со надеж дека ќе дадеме гол... Не испадна овојпат и тоа е тоа. За жал немаме уште еден асален среден да смени тек на натпреварот и до тогаш ќе мора вака.
Pa zatoa treba da se raboti, da se trenira. Bekovite ne možat samo da mislat na skokni šutni. Mora da se ima alternativi. Mora da se ubrza igrata. Može malce zgreši Vujo što ne gi igraše dvajcata Njokasi na lev i desen bek. Ja mislam deka sme najopasni so taa linija, no mora da se spomene deka Njokasi mora da rabotat na razigruvanje i asistencii.Premnogu se gubat na momenti koa ke bidat navremeno zatvoreni na šut, ja nemaat rutinata za asistencija. Vo takvi slučai odat na pamet i mnogu detski ja prodavaat topkata direktno vo race na protivnikot po što sleduvaat lesni golovi. Toa plus deluva epten demotivirački za cela ekipa. A što se odnesuva do igrata 7 na 6, ok Vujo možda snosi del od odgovornosta, ama da bideme realni pa ne e ni on kriv koa ke se napravi akcija i pozicija za zičer i našive ke promašat ili stativa i posle lesen gol. Epa čorba toa e, se znae deka taa taktika e meč so dve oštrici. Realno koa gledaš deka ekipata ti se mači da napravi višok so 7 na 6, što da se kaže za 6 na 6. Se mačime i toa e vidlivo. Gadža nema brz protok, ne praime višok koga ke potegne on i toa e. Nekako se vrtime u mesto i so podvižni odbrani kao ovaa na Monpelje kade fokusot e na bekovite ke bide preteško ako se nema alternativi vo napad. Ajde Mihajlo nosi go Kara vreme e :)!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Čudno mi e što Vujo voopšto ne mu dava šansa na Karapalevski so ogled na izjavite deka ke im dava šansa na makedoncite. Zabeleškata mi e zašto voopšto ne mu dava eve bar da proba, ili pa tolku e razočaran od negovite možnosti pa voopšto ne pomisluva na takvo nešto. Komentarot mi e pred se deka sme skroz falični na centar pa da se probaat site možnosti koi se na raspolaganje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom