Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Čudno mi e što Vujo voopšto ne mu dava šansa na Karapalevski so ogled na izjavite deka ke im dava šansa na makedoncite. Zabeleškata mi e zašto voopšto ne mu dava eve bar da proba, ili pa tolku e razočaran od negovite možnosti pa voopšto ne pomisluva na takvo nešto. Komentarot mi e pred se deka sme skroz falični na centar pa da se probaat site možnosti koi se na raspolaganje.
Па последнава у домашно првенство Карапалевски го играше на лево крило, а на среден бек играше Крстевски.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
 
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Čudno mi e što Vujo voopšto ne mu dava šansa na Karapalevski so ogled na izjavite deka ke im dava šansa na makedoncite. Zabeleškata mi e zašto voopšto ne mu dava eve bar da proba, ili pa tolku e razočaran od negovite možnosti pa voopšto ne pomisluva na takvo nešto. Komentarot mi e pred se deka sme skroz falični na centar pa da se probaat site možnosti koi se na raspolaganje.
Ме изненади позитивно со твојов коментар.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Леее Столе голче..го фати голманов на спиење...од средина на терен гол му даде хахаха

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Ок настап денес. Убаво е кога нема да се тресеш во натпревар од домашна лига, туку ќе го решиш прилично рано. Се видоа промени кај Њокасите да не идат по секоја цена на шут него да вежбаат пас до пикер и крила. Со тек на време некако ми изгледа дека и Мишевски се подобрува и дека е добар за настап во македонска лига. Исто така и Гогов на гол, мислам дека ок си ја користи шансата која ја добива од Вујо. И Карапалевски денеска доби шанса, ок беше момакот, мислам дека може и повеќе ама ќе му треба време и муда да покаже. И плус кога беше решено некои 15 минути игравме целосно со македонска постава што е уше еден од плусовите на Вујо како тренер.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615

Kajgana Shop

На врв Bottom