Фан клуб - РК Вардар

Член од
31 август 2020
Мислења
95
Поени од реакции
284
И ај сега најискрено , без намера за пљукање по Кизиќ , покажа ли нешто против мизерна екипа како Минчолург ??
НИШТО !!!
Неколку одбрани што било кој голман ќе ги одбранеше и толку ....
Така да штетата што си оди од Вардар е минимална
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.632
Поени од реакции
2.617
Го избушија. Ама ќе издржиме до крај.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
919
Поени од реакции
1.966
Ајде, извадивме гз. Тоа е најважно. Три работи:
1. Аљуш веќе не го рецкаат ни 2%. На тајмаут Столе се шета наоколу, Тимур оди се кара со судиите.
2. Не ми се веруваше дека ќе го барам Борко да влезе во игра. Тотално нема осет Аљуш со голманиве. Кизиќ ништо не фаќа 50 минути и не го менува. Истото и со Борко го има правено, не дека му е прв пат.
3. Тале одма би го трампал за Додиќ.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
798
Поени од реакции
1.349
Од она ја што знам е дека Чаневски е пред договор со Вардар, практично ќе се мењаат голмани со Еурофарм.

Титулата останува во Скопје, тоа е сигурно. Оваа победа денес има двојна важност.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
309
Поени од реакции
429
Од она ја што знам е дека Чаневски е пред договор со Вардар, практично ќе се мењаат голмани со Еурофарм.

Титулата останува во Скопје, тоа е сигурно. Оваа победа денес има двојна важност.
Значи не се знае кај се тера ...
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
919
Поени од реакции
1.966
Ако е вистина, врска нема трансферов. Особено што нема да донесе никаков квалитет плус на тимот.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.248
Поени од реакции
2.712
Михајло ни е спонзор сега, не знам зошто ве чудат вакви муабети, посебно постарите фанови на клубов. Добро е што ќе го земеме Гурбиндо на поклон ради тоа што ќе се жени тука, ако се успее на ист принцип да се убеди Карачиќ да се врати или на носталгија некој ко Скубе, ма да не верувам и тоа ни е плафон за засилувања. Другото се знае, репрезентативци на Србија кои не можат да изградат добра кариера надвор и наши играчи што може да се собере.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.925
Поени од реакции
4.735
Михајло ни е спонзор сега, не знам зошто ве чудат вакви муабети, посебно постарите фанови на клубов. Добро е што ќе го земеме Гурбиндо на поклон ради тоа што ќе се жени тука, ако се успее на ист принцип да се убеди Карачиќ да се врати или на носталгија некој ко Скубе, ма да не верувам и тоа ни е плафон за засилувања. Другото се знае, репрезентативци на Србија кои не можат да изградат добра кариера надвор и наши играчи што може да се собере.
Не ме чуди воопшто мене, али подобро просечни резултати, но да има редовно и навремено сервисирање на обврските, отколку клуб загушен во долгови. А да не заборавиме дека основата, костурот на европскиот првак е од времето на Михо. И тоа нешто говори...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.248
Поени од реакции
2.712
Не ме чуди воопшто мене, али подобро просечни резултати, но да има редовно и навремено сервисирање на обврските, отколку клуб загушен во долгови. А да не заборавиме дека основата, костурот на европскиот првак е од времето на Михо. И тоа нешто говори...
Апсолутно, не го напаѓав Михајло дека го уназадува клубот туку дека толку му се можностите на него. Во однос на дискусиите на темава и тоа што си го пишал за костурот на тимот, сега да се донесе некој Абутовиќ коментарите пак ќе бидат клубов не знае кај иде, што прави...
Ако веќе збориме за замерки што ги имам за Михајло, тоа е што има мали познавања за играта и моментална ситуација на играчи. На пример сигурен сум дека кога го носел Вујин летово мислел дека го носи оној стариот Вујин-бомбардер, а не потрошен играч со завршена кариера, бар за високо ниво на ракомет. Исто и за оние шпекулации за Зарабец, Смитс и слични играчи, а на крај носење на Кудуз и Ѓукиќ. Разбирам дека е од тој стар ков на "бизнисмени" и дека веројатно се обидува да добие што повеќе финансиска помош и од други спонзори ама кај многу луѓе ствара нереална слика за наши можности.
Дека е подобро вака него ли ситуација слична како во ФК не спорам ни малку, камо среќа да имавме таков човек и во фудбалот.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.641
Поени од реакции
1.311
Кудуз има огромен потенцијал ако се распука ќе стане топ бек.Ама и тој игра топло ладно можеби и во Романија нема некој рпедизвик овде сепак ЛШ и Сеха се игра.Се надевам дека Стевче ќе замина ако не можеме да донесеме класа тренер кои што и така се дефицит на ракометниот пазар тогаш нека го донесат Вујо прво да ги истргне ушите на Борко и на другите како Дисингер и Тале што играат со нула мотивација.ЗНам дека Вујо не е некој тактичар ама барем ќе има дисциплина и мотивација.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.632
Поени од реакции
2.617
Сите знаеме кој е плафонот, ама да се враќа 33 години голман што до пред некоја година бранеше во Вардар Јуниор, нема смисла. Да го носиме вториот голман од главниот конкурент во домашното првенство, екипа која е значително послаба од Вардар, за да ни биде нас втор или трет голман нема логика.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.248
Поени од реакции
2.712
Сите знаеме кој е плафонот, ама да се враќа 33 години голман што до пред некоја година бранеше во Вардар Јуниор, нема смисла. Да го носиме вториот голман од главниот конкурент во домашното првенство, екипа која е значително послаба од Вардар, за да ни биде нас втор или трет голман нема логика.
Која беше логиката да се носи отпуштениот од Еурофарм Алушевски за тренер? Силјан е многу помоќен финансиски од Михајло, моментално сме сеуште значително подобри од нив благодарејќи на играчите од шампионскиот тим и името направено изминативе години во Европа што ни овозможува да привлекуваме солидни играчи за моменталните можности. Како ќе поминува времето очекувано е таа разлика во однос на Еурофарм само да се топи, не да се зголемува.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.342
Поени од реакции
3.131
Алушовски беше донесен кога Самсоненко беше сеуште во клубот. Дури и самиот Алушовски кажува дека разговори постоеле од претходно, поточно го барале да му биде асистент на Писонеро. Кога стана извесно дека финансиската ситуација во клубот не оди на подобро, а Писонеро напушти, како и дека нема сериозен тренер кој ќе се фати да работи во таква ситуација го донесоа Аљушот.

И во годините кога Металург беше далеку помоќен финансиски од нас, пак бевме конкурентни. Михајло си ја знае работата, цел живот е човекот директно инволвиран во ракомет, верувам дека ќе извади максимум од средствата што ги има на располагање.

За крај, ние сме Вардар! Освојувачи на 13 титули, 13 куп титули, 3 суперкуп титули, 2 ЛШ титули, 5 СЕХА титули. Покрај титулите имаме 15 настапи настапи во ЛШ и 3 полуфиналиња во некогашниот КПК. Добар дел од овие рекорди одат како директна заслуга на Михајло.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom