Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.835
Поени од реакции
20.002
а Писонеро напушти
А? :D
Тука беше грешката направена, он не напушти туку го избркаа. Во РК од тука почна се да оди во надолна линија...
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.250
Поени од реакции
2.793
А? :D
Тука беше грешката направена, он не напушти туку го избркаа. Во РК од тука почна се да оди во надолна линија...
Грешка. Но сеедно, мислам дека само прашање на време беше кога ќе напушти со оглед на тоа како се развиваше ситуацијата во клубот.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.835
Поени од реакции
20.002
Грешка. Но сеедно, мислам дека само прашање на време беше кога ќе напушти со оглед на тоа како се развиваше ситуацијата во клубот.
Па никогаш нема да дознаеме, ама човекот ја донесе фамилијата тука и децата почнаа во школо. Негде имаше таква изјава од него.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.569
Поени од реакции
2.435
Која беше логиката да се носи отпуштениот од Еурофарм Алушевски за тренер? Силјан е многу помоќен финансиски од Михајло, моментално сме сеуште значително подобри од нив благодарејќи на играчите од шампионскиот тим и името направено изминативе години во Европа што ни овозможува да привлекуваме солидни играчи за моменталните можности. Како ќе поминува времето очекувано е таа разлика во однос на Еурофарм само да се топи, не да се зголемува.
Алушевски го донесе Самсоненко, кога Кокшаров беше сменет. А Силјан може е помоќен од Михајло, ама Еурофарм нема поголем буџет од Вардар. Двата клуба нивни, според договорот со општината, која е јавен документ, треба да имаат заеднички буџет од минимум 1 милиони евра. Мислам дека еднаш фактички пишуваше дека бројката за оваа сезона е 1.3 мил. Вардар сигурно има повеќе од тоа, со оглед кои играчи ги има. Ама и да има тука некаде, нема логика да се носи Чаневски во екипата. Сета почит кон дечкото, ама има 33 години, му ги знаеме квалитетите, нема што да придонесе на нивото кон кое целиме, ЛШ.
Автоматски споено мислење:

Грешка. Но сеедно, мислам дека само прашање на време беше кога ќе напушти со оглед на тоа како се развиваше ситуацијата во клубот.
Технички мислам дека он напушти. Зошто го прекомандуваа во помошник тренер, и мислам дека за време на зимската пауза си отиде. Не беше официјално избркан, туку одлучи дека нема смисла да се мота тука.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.876
Поени од реакции
3.425
Не ме чуди воопшто мене, али подобро просечни резултати, но да има редовно и навремено сервисирање на обврските, отколку клуб загушен во долгови. А да не заборавиме дека основата, костурот на европскиот првак е од времето на Михо. И тоа нешто говори...
Му еба матер Михо на клубот. Го осакати за век и векови. Тешко дека ќе излеземе на крај од ситуацијава што сме. Џабе е и Гурбиндо и Кудуз.
Како прво нема асални играчи, како второ, нема тренер асален (треба шпанец) и најбитното е што нема хемија во тимот.
Сето ова што сега ти го кажувам и сега го нема, го имаше кога беше Самсоненко, па вие плукајте пак по него.
Михо ја упропасти екипата.
Автоматски споено мислење:

Не ме чуди воопшто мене, али подобро просечни резултати, но да има редовно и навремено сервисирање на обврските, отколку клуб загушен во долгови. А да не заборавиме дека основата, костурот на европскиот првак е од времето на Михо. И тоа нешто говори...
Му еба матер Михо на клубот. Го осакати за век и векови. Тешко дека ќе излеземе на крај од ситуацијава што сме. Џабе е и Гурбиндо и Кудуз.
Како прво нема асални играчи, како второ, нема тренер асален (треба шпанец) и најбитното е што нема хемија во тимот.
Сето ова што сега ти го кажувам и сега го нема, го имаше кога беше Самсоненко, па вие плукајте пак по него.
Михо ја упропасти екипата.
Автоматски споено мислење:

Не ме чуди воопшто мене, али подобро просечни резултати, но да има редовно и навремено сервисирање на обврските, отколку клуб загушен во долгови. А да не заборавиме дека основата, костурот на европскиот првак е од времето на Михо. И тоа нешто говори...
Му еба матер Михо на клубот. Го осакати за век и векови. Тешко дека ќе излеземе на крај од ситуацијава што сме. Џабе е и Гурбиндо и Кудуз.
Како прво нема асални играчи, како второ, нема тренер асален (треба шпанец) и најбитното е што нема хемија во тимот.
Сето ова што сега ти го кажувам и сега го нема, го имаше кога беше Самсоненко, па вие плукајте пак по него.
Михо ја упропасти екипата.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
877
Поени од реакции
1.808
Му еба матер Михо на клубот. Го осакати за век и векови. Тешко дека ќе излеземе на крај од ситуацијава што сме. Џабе е и Гурбиндо и Кудуз.
Како прво нема асални играчи, како второ, нема тренер асален (треба шпанец) и најбитното е што нема хемија во тимот.
Сето ова што сега ти го кажувам и сега го нема, го имаше кога беше Самсоненко, па вие плукајте пак по него.
Михо ја упропасти екипата.
Автоматски споено мислење:Му еба матер Михо на клубот. Го осакати за век и векови. Тешко дека ќе излеземе на крај од ситуацијава што сме. Џабе е и Гурбиндо и Кудуз.
Како прво нема асални играчи, како второ, нема тренер асален (треба шпанец) и најбитното е што нема хемија во тимот.
Сето ова што сега ти го кажувам и сега го нема, го имаше кога беше Самсоненко, па вие плукајте пак по него.
Михо ја упропасти екипата.
Автоматски споено мислење:Му еба матер Михо на клубот. Го осакати за век и векови. Тешко дека ќе излеземе на крај од ситуацијава што сме. Џабе е и Гурбиндо и Кудуз.
Како прво нема асални играчи, како второ, нема тренер асален (треба шпанец) и најбитното е што нема хемија во тимот.
Сето ова што сега ти го кажувам и сега го нема, го имаше кога беше Самсоненко, па вие плукајте пак по него.
Михо ја упропасти екипата.
Каква легенда си бе ти пријателе. Кога почна да го следиш Вардар? Во јуни 2017та?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.904
Вие имате одлучено да ги игнорирате мислењата на овој член. Прикажи ја игнорираната содржина

Топло ви препорачувам. Штета што не можеме да ги тргнеме ваквите ликови од темите, ама и ова е доволно добра опција.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
877
Поени од реакции
1.808
Ок, ова е очекувано, ама чисто да го архивираме. Ќе се ослободи буџетот од голем ставка, бидејќи не верувам дека Диско играл за сиќе.

 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.573
Поени од реакции
1.218
Косоротов иде у Висла мислам дека можевме да го ангажираме него на лев бек

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.250
Поени од реакции
2.793
Автоматски споено мислење:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom