Фан клуб - РК Вардар

Член од
3 мај 2014
Мислења
741
Поени од реакции
1.879
Го слушна некој и виде моментот после серијата на Веспрем кога отидоа на +10, на тајм ајт Стевче му рече на Јотиќ, момче не играј за статистика, ало..
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.250
Поени од реакции
2.793
Го слушна некој и виде моментот после серијата на Веспрем кога отидоа на +10, на тајм ајт Стевче му рече на Јотиќ, момче не играј за статистика, ало..
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.190
Поени од реакции
8.301
Јотиќ не е добар за централен бек. Нема креативност. Ама знае да биде експлозивен и да пробие на сила и тоа против јаки противници. Битно е тоа. И пред да дојде во Вардар, ја за него реков добро е да се земе он 15-20 мин да игра од клупа. За вакво високо ниво, толку му е него плафонот. Ама барем он е проверен играч за ЛШ, знаеш што добиваш.
Ова ротационен играч кој би покривал 15-20мин на позиција лев бек и тоа е неговиот максимум
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.441
Поени од реакции
4.293
Mene Jotič ne mi e nešto. Iskreno ne ni mislam deka ke izgubime premnogu i da si ide. Mislam deka od vakvi Disinger i Jotič, Kuduz e bolji. Gurbindo ke bide top samo da imame normalen trener, Gjukič si e super krilo, Tomovski e ok, ama ne veruvam deka ke bide prv golman, se nadevam deka ke ima uše edno golmansko ime, i ni fali uše eden top sreden bek. Toa e vekje mnogu bolji tim od godinašniov. Samo najbitno ke bide Stevo da leta.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
147
Поени од реакции
329
Prvo i osnovno , nov proveren trener :)
Vtoro , nov kvaliteten sreden bek (Kara veruvam e zelba na site nas , a kolku e toa ostvarlivo .. ) :)
Treto , uste eden soliden desen bek koj kje go odmara iskusniot Gurbindo :)
Ako sme ambiciozni se ova treba da se ispolni
Автоматски споено мислење:

Tomovski e ok, ama ne veruvam deka ke bide prv golman
Deckoto ne ni potpisa za Vardar .. izleze info na poise portali koa objavija za Gurbindo , ama na oficijalnata Rk Vardar niti pa od Miho u javnost nikogas ne bese potvrden toj transfer.
Iskreno neam nisto protiv ama ne gleam ni sto plus u kvalitet kje ni koristi on :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.037
Поени од реакции
52.976

После 8 минута е интересното.
На што го потсеќа Венеција? :D Ех, Џамбо, Џамбо.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.123
Поени од реакции
12.428

После 8 минута е интересното.
На што го потсеќа Венеција? :D Ех, Џамбо, Џамбо.
легенда
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.571
Поени од реакции
2.442
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
147
Поени од реакции
329
Koa kje vidis deka drvono Vekic im dal 7 gola jasno ti e koj kvalitet se oni :)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.571
Поени од реакции
2.442
Член од
11 ноември 2012
Мислења
877
Поени од реакции
1.808
Ајде сега Борко во пензија. И да пазариме еден добар голман што ќе прави трио со Кантегрел и Томовски.
 
Последно уредено:
Член од
31 август 2020
Мислења
74
Поени од реакции
230
Томовски потпиша ???
Никој засега не објави ништо освен шпекулации .....
Ах Борко Борко , кај отиде кавги и проблеми направи
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
877
Поени од реакции
1.808
Се надевам дека ова значи дека Кантегрел останува.
И јас се надевам, стварно би било тапа да го испуштиме. Има потенцијал момакот.
Томовски потпиша ???
Никој засега не објави ништо освен шпекулации .....
Ах Борко Борко , кај отиде кавги и проблеми направи
Официјално не е промовиран, ама минатиот месец имаше изјава кај што самиот тој потврдува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom