Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.511
Борко што е дрво, дрво е.. Ама ми се чини дека и Кизиќ ќе остане вечити талент.. Изгледа преголеми ни се очекувањата и од него..
Јас долго време зборам дека не ми е јасно што луѓе се фатиле за него. Колку покажа он, покажа и оној Гогов лани. Томовски е потенцијал, и може да конкурира за прв голман на Вардар, иако и него му е рано уште.
Автоматски споено мислење:

Ova e sramna eliminacija i se osven nekolku otkazi (prv aljusot) kje bide amatersko vodenje na klubot .. Site ja znaevme razl u kvalitet, ama vakva nemotivacija , nemanje zar i zelba za igra nemam videno iskreno. Site do eden razocaraa i pokazaa deka ovoj Vardar e zrel za eden golem remont .
Koga vekje napravivme renome vo evropa ne smeeme da dozvolime vakvi sramotilaci na teren , pa makar i protivnikot bil x10 pokvaliteten .
Брат, не играат. Се откажуваат после 10 мин. Мора да се донесе некој тренер од кој ќе се плашат и нема да толерира вакво однесување.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
148
Поени од реакции
331
Брат, не играат. Се откажуваат после 10 мин. Мора да се донесе некој тренер од кој ќе се плашат и нема да толерира вакво однесување.
Toa i najmnogu me iziritira .. kje im napraat prednost posle 15min i samo stojat na teren i cekaat da gi pregazat u igra .
Eeej namesto da im udrat kjotek na kopilinjava od vezprem oni gi pustaa kao na manekenska pista .. Nekolku akcii mozese faul da praat ama racete u dzeb i po nekoj izvik na onoj seljakot od klupa shirokoooo ... Ova e sram , koj sto saka neka kaze ama vakva neodgovornost mora da se kazni od Miho .
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.214
Toa i najmnogu me iziritira .. kje im napraat prednost posle 15min i samo stojat na teren i cekaat da gi pregazat u igra .
Eeej namesto da im udrat kjotek na kopilinjava od vezprem oni gi pustaa kao na manekenska pista .. Nekolku akcii mozese faul da praat ama racete u dzeb i po nekoj izvik na onoj seljakot od klupa shirokoooo ... Ova e sram , koj sto saka neka kaze ama vakva neodgovornost mora da se kazni od Miho .
Easy uplati denes na -7.5 -8.5 imashe i si pushtaa.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.481
Поени од реакции
4.422
Требаше уште на полусезона и порано да летне Стево, ама џабе вртиме иста прича. Се надевам дека ќе летне на крај на сезона, не сакам ни да помислам дека би можел да ни биде тренер и наредната.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.319
Поени од реакции
2.566
Едно 70% од играчиве АУТ.

На нај професионалниот играч сезонава Кантагрел 0 минутажа, едноставно срамно однесување спрема него, дури и да замини после сезонава сепак мораше да добие МНОГУ поголема минутажа од тоа што доби, затоа што најмногу заслужи, кога и да играше имаше добри партии, незнам шо куровми толку Стевчо е заљубен во Борко.

За наредна сезона очекувам да останат, поточно заслужуваат да останат - Дибиров, Калараш, Стоилов, Валчак, Кизиќ, Георгиевски (убаво ќе беше да ги задржиме Чупиќ, Кантагрел и Диско али јбг) + надополнети со Кудуз, Гурбиндо, Томовски и среден бек ала Скубе/Карачиќ со ваков состав сигурно би биле за 1 левел поквалитетни, + нормално и нови играчи за во ротација, навистина буџетот е мал, но сепак тврдам дека можевме да ископаме ДОСТА поквалитетни играчи него ваква превара роба како Веќич, Севаљевич, Талески, Вујин.. (Нексе да не имаат поголем буџет од нас ? Сигурно една третина од нашиот, а сепак се на исто ниво со нас за жал) ни требаат играчи кој ќе гризат и знаат што значи да се игра за дресот на Вардар, од талентиве 0 пожртвуваност.
Па со факинг Владимир Петрич, Немања Прибак и Филип Лазаров го исфрливме ХСВ и четврфинале со Фленсбург изигравме 2 утакмици рамноправни.
Дајбоже да се средиме следна сезона и конечно да заличиме на нешто. :oeoeoe:
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.201
Поени од реакции
8.318
Морат од тренерот да почнат со чистката немојт до кловн на клупа резултати 100 пати имам кажано тајмаутине му се ко деца да тренират шо сега учет ракомет толку му е знаењето. Ако останат со Аљуш иста песна ке пеат без разлика на засилувањата.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.511
Абе и да се засилувања треба да се подобри играчи од тие што ги имаме сега.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.292
Поени од реакции
2.932
Едно 70% од играчиве АУТ.

На нај професионалниот играч сезонава Кантагрел 0 минутажа, едноставно срамно однесување спрема него, дури и да замини после сезонава сепак мораше да добие МНОГУ поголема минутажа од тоа што доби, затоа што најмногу заслужи, кога и да играше имаше добри партии, незнам шо куровми толку Стевчо е заљубен во Борко.

За наредна сезона очекувам да останат, поточно заслужуваат да останат - Дибиров, Калараш, Стоилов, Валчак, Кизиќ, Георгиевски (убаво ќе беше да ги задржиме Чупиќ, Кантагрел и Диско али јбг) + надополнети со Кудуз, Гурбиндо, Томовски и среден бек ала Скубе/Карачиќ со ваков состав сигурно би биле за 1 левел поквалитетни, + нормално и нови играчи за во ротација, навистина буџетот е мал, но сепак тврдам дека можевме да ископаме ДОСТА поквалитетни играчи него ваква превара роба како Веќич, Севаљевич, Талески, Вујин.. (Нексе да не имаат поголем буџет од нас ? Сигурно една третина од нашиот, а сепак се на исто ниво со нас за жал) ни требаат играчи кој ќе гризат и знаат што значи да се игра за дресот на Вардар, од талентиве 0 пожртвуваност.
Па со факинг Владимир Петрич, Немања Прибак и Филип Лазаров го исфрливме ХСВ и четврфинале со Фленсбург изигравме 2 утакмици рамноправни.
Дајбоже да се средиме следна сезона и конечно да заличиме на нешто. :oeoeoe:
Шеваљевиќ за Диско е као Андре Гомеш и Филип Талески да ги споредуваш. Диско е ужас цела сезона веќе. Не само што не покажува ништо (со исклучок на уткамицата против Еурофарм Пелистер), туку и константно делува како ич да не му е гајле за тоа дека се наоаѓа на утакмица во моментот. Ништо освен шут карта за него. Нека се проба во некој тим каде што ќе игра само на еден фронт, во не толку озбилна лига и нека проба да си ја врати кариерата на колосек.
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.511
Диско е ужас, цела сезона веќе. Не само што не покажува ништо (со исклучок на уткамицата против Еурофарм Пелистер), туку и константно делува како ич да не му е гајле за тоа дека се наоаѓа на утакмица во моментот. Ништо освен шут карта за него.
Апсолутно. Си потрчкува ко некое девојче. Нула страст, нула залагање.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.481
Поени од реакции
4.422
Абе и да се засилувања треба да се подобри играчи од тие што ги имаме сега.
Па подобри се друже:). Се надевам центар квалитетен ќе се донесе и голман плус. За тренер не сакам ни да зборам. Е тогаш веќе ќе можеме да имаме бар некакви надежи и борба во ЛШ.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.511
Па подобри се друже:).
Па не знам. Дарко Џукиќ е добар играч, ама не е на ниво на Чупиќ. Овој Кудуз не сум го гледал нешто многу, ама неверувам дека е подобар од Јотиќ кој може ќе не напушти, па и од Дисинер. Тоа крилото од Полска и да го донесат, прашање е дали воопшто ќе игра во ЛШ со оглед дека Дибиров игра 60 мин секој натпревар со години во Вардар. Гурбиндо е единствно класа играч, кој е докажан, иако и тој ќе биде 34 години штом ќе почне годината. Томовски е океј засилување, ама неверувам дека ќе покаже нешто многу повеќе од Кантегрел и Борко. Така што, сеа за сеа, мене не ми делува дека ќе бидеме значително појаки следната година. Поготово Јотиќ ако си отиде.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.201
Поени од реакции
8.318
Томовски е лош потег како и за клубот така и за самиот играч (единствено гледам логика заради број на домашни играчи) Џукиќ ок али па и кариерата не му е во некој успон,Кудуз е топ засилување можеби и најбитен играч на Динамо,Гурбиндо нема потреба од зборови најзвучно име,мене ми се допагат какви играчи ке потпишаа за разлика од годинава каде шо потфрлија страшно,морат да исфрлат канцер играчи ко Борко ликов е многу гаден и лош за духот на тимот.Ама тренер ако не донесат џабе секое заслување незнам дали се свесни ама то е рак рана на клубов. Незнам што толку Јотич ликов не е ништо посебно ограничен играч доста на Вардар му треба друг вид на среден бек мене поке Гаџа ми се допагат само шо тој ја имат несреката да играт со катастрофални десен/лев бек оваа сезона до него
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.223
Поени од реакции
2.636
Според мене се преценува и Томовски како засилување. Слично како и за Кизиќ, се фура приказната дека се млади, меѓутоа никогаш не ми оставиле впечаток за голмански квалитети, да имаат некој рефлекс или поставување на пример. Не за џабе е цело ова време втор голман во една од најслабите екипи во Бундес лига.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.511
Незнам што толку Јотич ликов не е ништо посебно ограничен играч доста на Вардар му треба друг вид на среден бек мене поке Гаџа ми се допагат само шо тој ја имат несреката да играт со катастрофални десен/лев бек оваа сезона до него.
Јотиќ не е добар за централен бек. Нема креативност. Ама знае да биде експлозивен и да пробие на сила и тоа против јаки противници. Битно е тоа. И пред да дојде во Вардар, ја за него реков добро е да се земе он 15-20 мин да игра од клупа. За вакво високо ниво, толку му е него плафонот. Ама барем он е проверен играч за ЛШ, знаеш што добиваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom