Фан клуб - РК Вардар

Член од
17 август 2014
Мислења
2.319
Поени од реакции
2.566
Немало подобар момент од сега (сега = идната сезона) за Кире Лазаров во Вардар, на една сезона ... :coffee:
Ретко
Автоматски споено мислење:

Фала богу прв тајм аут на Стефчо да е дрзок.
Втор, претходната и со Јотич ја спука нешто..
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.319
Поени од реакции
2.566
Стефчо само на Јотиќ и Гаџа им се цепа..
А на чупко ко ќе се обраќа во тонот звучи ко јас класната во 3то за ВЦ ко ќе ја прашвев.
Ако се понашат така нека се понашат со сите. Во една ваква ситуација на двојни аршини, да бев Гаџа ќе му закачев една..
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
782
Поени од реакции
844
Taleski najefikasen so 6 gola :brlav:, nekoj drug igrac da ne igral koristejki go dresot na Taleski ?
:D
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.201
Поени од реакции
8.318
Стефчо Балканска класика се силит на тој шо мојт и тој шо невраќат знајт дек ак се раздерит по Чупич,Тимур,Борко ќе го јајт и чутит.Класичен пример како се растурвит атмосфера во еден тим
Сељо
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.715
Поени од реакции
4.844
Овој Тале даде 6 гола на една утакмица, против факинг Нексе и сега во сите медиуми дрви дека ова е тоа што му требало. Јас стварно не ги разбирам дечкиве, повеќе изјави даваат отколку што тренираат. Талески изјавил ова, Талески изјавил она. Олабај малце, нема потреба од изјави, што имаш да кажеш, покажи го на терен.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Талески колку што даде гола, пута два примија преку него, едноставно го поминуваа како да не е тука.

За играта што да се каже, не постои тактика, веројатно е се оставено на играчите што ќе смислат во моментот. Не сум видел полошо менаџирање замени никаде, секој напад друга постава. Уште еден десен бек и тимот е солиден, ама џабе, каков тренер имаа во Писонеро и го избркаа.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.292
Поени од реакции
2.932
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
148
Поени од реакции
331
EDEN OD NAS , IVAN CUPIC :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom