Фан клуб - РК Вардар

Член од
13 јули 2020
Мислења
148
Поени од реакции
331
Повеќе од 7000€ таму плата нема,а хрватов лај нас ќе има плата 10.000
Pa mislam deka vredi da mu ponudime takvi uslovi i ovde , ako saka kje bide vzaemna korist :)
A nezz kolku e vistina deka spanecov si odi na free transfer od kjelce na leto ..
Ako e vistina kje bide ubavo da go uparime so bratot Dibirov na lw pozicija :)
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
325
Поени од реакции
471
велком бек Парондо


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za zal nema sansi toa da se desi
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.402
Поени од реакции
3.973
Pa mislam deka vredi da mu ponudime takvi uslovi i ovde , ako saka kje bide vzaemna korist :)
A nezz kolku e vistina deka spanecov si odi na free transfer od kjelce na leto ..
Ako e vistina kje bide ubavo da go uparime so bratot Dibirov na lw pozicija :)
Дечкото беше топ крило. За жал во последно имаше доста здравствени проблеми (на почеток на сезона имаше некој проблем со срцето), така да можно е да ја заврши кариерата...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.612
Поени од реакции
4.879
Очајно ни фали засилување на десен бек за актуелнава сезона. Ќе биде одлично да се ангажира ракометар слично како Шеваљевиќ (кој нема настап во Европа) и ќе може да настапува во ЛШ. Доколку донесеме таков тип на ракометар, 99% лаганица освојуваме титула у МК,и ќе имаме шанси што подобар пласман во ЛШ.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.162
Поени од реакции
12.574
Орка најбољи стрелец.
Абе умри мајмуне еден
 

Kajgana Shop

На врв Bottom