Фан клуб - РК Вардар

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.998
Поени од реакции
7.792
Ako nekoj mu misli dobro na karierata treba da mu kaze deka od utre on e Jonovski i centar da ne pomine.

Ma da i za toa e diskutabilna rabotata posto e kastriran a za odbrana treba i muda da se ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.359
Поени од реакции
3.188
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.162
Поени од реакции
12.574
Тимур се договорил за нов договор.
Автоматски споено мислење:

Петок 29.01 во 19.15ч на инстаграм каналот rukometne ikone,имтервју на Анте Кадуз
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
1.359
Поени од реакции
3.188
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.413
Поени од реакции
3.126
Ако се оствари ова одлично ќе биде за нас,практично добиваме две работи,прво ќе се ослободиме од Талески и неговата плата,второ го добиваме Додиќ кој е еден од најголемите таленти на Балканот.
Незнам дали може нешто подобро да се извлече од ова,само да почекаме да се оствари трансферот.
 
Член од
5 април 2015
Мислења
330
Поени од реакции
3.536
Ако е ова точно, сполај ти Боже! На Вардар му се потребни храбри играчи со победнички менталитет.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.428
Поени од реакции
2.883
Ако е ова точно, сполај ти Боже! На Вардар му се потребни храбри играчи со победнички менталитет.
Топ ако се оствари, со него и Мишевски нека го пратат да се калеми во одбранбен играч.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.413
Поени од реакции
3.126
Kje treba i eden dobar desen bek da pazarime za narednite sezoni ..
a spored mene momakov bi ni bil top izbor :) Odlicno izigra ova SP , i kje bide ubavo da go lapneme pred vezprem i slicni na niv .
Не верувам дека можеме да си дозволиме ваков играч,мислам дека со моменталниот буџет максимум ни се играчи од Балканот или евентуално некој надвор од Европа.

Инаку овој Мате не случајно ги одбра Елверум покрај сите Унгарски клубови,последните години даваат доста солени плати,доволен доказ е тоа што Абало потпиша кај нив.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.162
Поени од реакции
12.574
Не верувам дека можеме да си дозволиме ваков играч,мислам дека со моменталниот буџет максимум ни се играчи од Балканот или евентуално некој надвор од Европа.

Инаку овој Мате не случајно ги одбра Елверум покрај сите Унгарски клубови,последните години даваат доста солени плати,доволен доказ е тоа што Абало потпиша кај нив.
Повеќе од 7000€ таму плата нема,а хрватов лај нас ќе има плата 10.000
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.413
Поени од реакции
3.126
Повеќе од 7000€ таму плата нема,а хрватов лај нас ќе има плата 10.000
Кој Хрват,овој Кудуз сега што потпиша?

Ако му дале толкава плата на него нека се убијат нашите,за тие пари сигурно ќе најдат подобар играч.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.162
Поени од реакции
12.574
Кој Хрват,овој Кудуз сега што потпиша?

Ако му дале толкава плата на него нека се убијат нашите,за тие пари сигурно ќе најдат подобар играч.
Да,Кадуз.пишуваш така затоа што не го знаеш цените.Ко за пример,Алекс има плата 35.000€, Скршениот Мандалиниќ 8000
 

Kajgana Shop

На врв Bottom