Фан клуб - РК Вардар

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На сите административци меѓу „црвено-црните“ им истекуваат актуелните договори пред крајот на мај, па според сегашните најави, можно е сите до еден да си заминат затоа што така им било соопштено. Од директори, до организатори и останати членови меѓу административците.

Даворче и Марче бек ту келнеришење :kuracc:
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Who the fuck are you

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
со Шола се запознав во Москва во 2012,он работеше во Звезда Звеногород,какп тренер на голманките...
Ни тргна муабетот,шалата и така ))))
Автоматски споено мислење:

На сите административци меѓу „црвено-црните“ им истекуваат актуелните договори пред крајот на мај, па според сегашните најави, можно е сите до еден да си заминат затоа што така им било соопштено. Од директори, до организатори и останати членови меѓу административците.

Даворче и Марче бек ту келнеришење :kuracc:
Се нафатирале јако они,кур им пука,ги заболе за Вардар!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се нафатирале јако они,кур им пука,ги заболе за Вардар!
Се нафатираа многу идиоти, нека се нафатираат и овие, само да не ги гледам веќе. Се надевам барем три реда школо ќе има новата управа.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.334
Поени од реакции
22.640
Тор 5 нај омразени играчи.
-Вугринец
-Мојсовски
-Станич
-Винчек
-Бомбач

Нееее, МОРА ама буквално МОРА да има место на таа листа за Миркуловски и руските рубљи...

Да не го заборавиме и Манасков мада ајде он и наш дрес облече па еве нека не биде у топ 5....
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
на таа листа за Миркуловски и руските рубљи
се мислев за жутиот,ама не го пишав,зашто има изгинато у репрезентација.Иначе и он е големо копиле!
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
754
Поени од реакции
1.304
Нееее, МОРА ама буквално МОРА да има место на таа листа за Миркуловски и руските рубљи...

Да не го заборавиме и Манасков мада ајде он и наш дрес облече па еве нека не биде у топ 5....
.......хммммм баш пред некој ден ја гледав мет Вардар(лига шам) и се потсетив на нивните провокации со чергар на клупа со дофлување со лигавење баш како прави женски полови органи
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
.......хммммм баш пред некој ден ја гледав мет Вардар(лига шам) и се потсетив на нивните провокации со чергар на клупа со дофлување со лигавење баш како прави женски полови органи
затоа Деки бој ќе биде последна дупка на шупелка кај и да игра,пример за промашена кариера. :kuracc:
Талески такоџе
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Да се потсетиме како беше пред скоро 1 година. Ги читам постовиве и солзи ми доаѓаат, ко вчера да беше кога урлавме низ Келн. Штета, се надевам ќе имаме прилика да сме сведоци на ваков успех и радост повторно.


Брееееехехехехеххехехеј! ВАРДАР Е ЕВРОПСКИ ПРВАК!

Ау човече, не ми се верува дека го доживеав ова, дека бев присутен на ваков спектакл, дека ги измочавме двата најдобри тимови оваа сезона ко од шала.

Не знам шо да кажам, гласот тек вчера вечер ми се пушти, ова шо се деси е неверојатно, нема екипа шо може да направи ваков успех со овие проблеми што се случуваа оваа сезона.
Нема подобри играчи, подобри другари и подобри луѓе од овие кои не донесоа до лудило овој викенд во Келн, неам коментар едноставно, БРАЌА!

Цел Балкан е обединет и слави за овој Вардар, стварно е штета и срце ме боли што неколку од играчите ќе си одат, а највеќе ми е криво за Игор, значи буквално се надевам дека ќе се врати за 1 година.

Иначе салата у КЕЛН е перверзија, сигурен сум дека нема бољи сала за ваков ф4, прав спектакл.

У кратки црти првиот меч не почна добро, ужас полувреме, нервен слом доживав, искочив на полувреме надвор да пијам пиво и му викам на братот @Mich0MKD да се преместиме од блокот на РК Вардар навивачите пошо имаше по 4 души на 1 седиште и немаше шанси да се вратиме пак кај шо бевме на почеток, отидовме малце погоре, гризавме нокти до 45-та али после почна правиот делириум, урлавме, славевме со скандинавци, Мичо се расправаше со Германец за фаулот кај шо Криштопанс го треснаа од земја, у тие моменти цела сала урлаше заедно со блокот на РК Вардар, сите ги свиреа Барса СЕМКА ИМ ЕБАМ!

Пута Барса, пута Барса!!!!!!!!!!!!

Не ми се верува дека ова се пееше у сред Келн, гледаа шпанците ко мулиња накај нас, абе како се вака, ама зашто сега ова им се деси хахаххахахха


Да ви кажам не ни памтам 70% од утакмицата, фештата продолжи надвор, оро играа со нас овие од Веспрем и Киелце хаххахаххах, да знаеа утре дента шо ги чека немаше здраво да ни кажат.

Сеа за вторава утакмица не спука еуфорија уше од рано сабајле, јадевме нешо и одма на пиво отидовме па потоа накај сала кај шо полека требаше да се пикаме у тоа блокот на РК Вардар пошо тоа е тоа, ние не сме луѓе шо ќе купат карти и нема воопшто да размислуваат дали може да искочи подобра опција, идеме и бараме подобра опција.
Гунгула беше на блокот, 100 луѓе без карта влегоа, со една карта поминуваа по 20 души на контрола пред сала, нема народ шо може вакви дубари да напраи у странство.

Све беше топ, се сместивме одма на исто место, мавај пивчуги, провоцирај го малце Манасков и нормално све мораше да отиде у вода кога брат му на Столе, Стефан Стоилов, реши да изиграва локален шериф и да се заканува по луѓе на трибина дека забите ќе им ги скршел на сите ако го пцуеле Манасков пошо играл за Македонија.
Ја у мој живот неам видено поголем копач на едно метро од мене, прав фраер од Батинци, апсолутна срамота од персона.

Цела утакмица имавме контрола, игравме искусно и скоро перфектно, свој удел имаа и двајцата голмани, Калараш беше врхунац, Карачич цела утакмица се обидуваше по секоја цена титулата да биде наша, Скубе гинеше, Криштопанс изеде ќутек колку едно дете од дом што јаде во својот цел тинејџерски живот, изгина и Шишкарев, Чупиќ ладен ко шприцер, Дибиров далеку подобар од првото поплувреме со Барса.

За крај премногу ми е криво шо пречекот не го фативме ама ова искуство од овој ф4 не би го мењал за ништо, а за вас сите шо пробувате да терате некаква политичка агенда на нешто волку убаво освен хк, пу па и баш неам шо друго да ви кажам.
А и вие експерти за бина, осветлување, диџејување, програми за прослави и све остало дај олабавете, 200% подобра организација од тоа во 2017, не се бламирајте цело време по нет, мал ни е плоштадот и нема шанси сите 100к да се задоволни од све набројано.

Ај зз и чекајте го постот на Коњаникот, таму ќе има све шо ја и другиве шо бевме од форумов сме пропуштиле да кажеме и не сме успеале да го доловиме ко шо знае и умее он.
Не постојат зборови што можат да ја доловат атмосферата од Келн. Толку измешани емоции во ист момент, сум немал. Солзи, смеење, неверување, радост...
Тоа што се дешаваше во сала на трибини, а и на терен е нешто незамисливо, надреално. За вакви приказни, не се прават филмови, ова е научна фантастика што не може ни да се замисли.
Каков спој, каква хемија има меѓу играчите и публиката не знам еве веројатно цел пост ќе го завршам со не знам, и не се ни замислува.

На полувреме со Барселона бевме толку разочарани што не ни се седеше во сала од мака, Вардар беше непрепознатлив. Со форумџии што бевме дискутиравме дека веројатно ќе ни се деси некој опасен дебакл, што ќе биде и срамота да се каже колку завршила утакмицата. Вардар не е Вардар, ако не не демантира. Хаосот што следуваше беше само најава за што ќе се случува во финале. Секоја секунда траеше цела вечност, како се топеше разликата од цела сала што ечеше, сите заќутеа, а нашиот блок грмеше до центар се слушавме :D
На крај на утакмицата, кога добија црвен, па Криштопанс им зема топка и голот на Столе, еве не знам дали некој што беше таму памти што се случуваше, тотален делириум, што би рекол Столе блага ерекција!

Истото и во финалето се случуваше со тоа што на полувреме некои се радуваа, а знам дека можеше истото од Барса да не снајде. На крај се заврши убаво, прославата траеше и после утакмица, и низ град па во хотел.

Не сум играч, ама толку гордо низ град со маица Вардар не сум шетал никогаш. Аплаузи и честитки од сите страни, а ние уште во неверување дека скопски ВАРДАР е ЕВРОПСКИ ШАМПИОН!!!!

На ова што сведочев викендов би продал и кола ако треба за карта да купам и да го гледам Вардар пак во финале. Капа доле момци, амбасадори, херои, јуначишта. Споменик е мала работа да им направиме.

А, до сите што пробувате да го политизирате настанот, дно од луѓе сте. Синчиња педери, ќерки курви и со хемороиди у гз да сте цел живот.

пс.@Клипче у Ајндховен толку се надува што се бркаше со патки, а едно куче му се пушти ко пичка цвикаше.
Автоматски споено мислење:

Се враќаме месец дена поназад. Одењето на Ф4 е голем залак со македонскиве плати. Но, овојпат решивме дека веќе нема назад, а можеби и нема да имаме ваква шанса. Неколку кајганџии се договориле да одат за Келн, ама не не известиле јавно :pijanco:
Со сплет на околности, дојде информацијата и до останатите Комити кои се членови на форумов, па во 5 за 12, пред да скокнат цените за превоз до небеста, букиравме превоз и смештај.
Само двајца отидовме без карти, потпрени на муабетот дека „лесно се наоѓаат карти пред сала бе брат“.
На летот за Ајндховен, пола авион беше Вардарци, од кои голем број членови на Комити. Екс водачи, меѓу кои и Јохан Тарчуловски, членови на возраст меѓу 20 и 35 години, како и фамилијарни ликови. Неколку пати се распеа песна и во авионот. Во Ајндховен патиштата ни се разделија. Мака измачивме да го стигнеме автобусот за Келн. Ако го утневме, ќе си пукавме во колено, бидејќи дополнително ќе требаше да плаќаме за возови и којзнае кога ќе стигнавме.
На нас двајца што немавме карти ни гореше под нозе. На ништо друго не можев да размислувам, освен тоа дали ќе имаме доволно време да најдеме карти, бидејќи пред сала ќе стигневме најрано во 13 часот во саботата.
Тотално се дезориентирав викендов. Необјасниво:toe:
Само што се симнавме од автобусот, истрипав дека сум заборавил ранец во тоалет.
Се направи колона сто луѓе, јас паничам дека ранецот ми е внатре, бидејќи излегов пред 5 минути. Типката што стоеше на наплатното место не разбираше англиски. Па ја викна една ко Вупи Голдберг за да се разбереме. Кренавме паники, ме примија преку ред. И ми вика, what bag, the one on your shoulder? :pijanco::pijanco::pijanco:
Во земја пропаднав, ми одеше да се удавам во веце шољата. Не можевме катедралата да ја најдеме од автобуската која се наоѓа до самата катедрала, која пак од месечината можеш да ја видиш. Во Ајндховен изодевме едно 50 километри, ама во радиус од 2 километри. Ти ебам мртвите еднолични улички.
Така изгубени со другаров, тргаме во непозната насока да ја најдеме салата, а другиве кајганџии со набавени карти одат да си ги подигнат картите на раат.
Викам ќе најдеме некои од фановиве на Веспрем и ќе одиме по нив. Се замуабетивме со еден од нив, се качивме во воз накај сала и БИНГО. Типот продава карта. Ама, ја продава за 300 евра, пошто толку ја купил. Курац, њама толку пари. Типов се сожалува дека сме поминале толкав пат и ни ја шитка за 100 евра. Рипаме до небо, уште нетргнати кон сала, а веќе сме нашле една карта. Барем едниот ќе гледа во краен случај.

Пред сала кркљанац. Унгарциве ко мрави, милион луѓе дојдени, подготвени да фрлат цело богатство за карти. Препродавачите препродаваат за минимум 250-300 евра од карта. Со самото тоа што имаше еден куп Полјаци, Унгарци и Македонци, се зголеми побарувачката неколкукратно. Пред сала многу познати фаци од Комити дијаспора, млади дечки. До вчера сме делеле трибина. Се насетуваше дека навивањето ќе го држиме 30-тина помлади членови од Комити, засилени со неколку постари, фановите од дијаспората и сите останати.
Пред сала ечи песна, а ситуацијата се разгорува по почетокот на дуелот Веспрем-Киелце. Во еден локален паб грмиме и ние и Веспремци и Киелце.
Еден час пред натпревар, а ние уште немаме карти. Второ полувреме го гледаме на стрим на мобилен кај 5 навивачи на Киелце кои останале без карти. Ни дадоа пива, се потфативме убаво и кога заврши нивниот дуел се спремивме за офанзива за барање на карти од нив, како губитници од полуфиналето. Навалија едно 200 македонци без карти. Главата не знаеа каде им е кога излегуваа Полјациве. Ама, не се даваат, еден не сакаше да продаде карта.
Го забележав еден дека се двоуми и се пуштив по него. Којзнае колку сум го замарал, пошто не осеќав ради стоте пива што ме задрмаа и типов после 5 минути ми вика, ќе ти шитнав карта која чини 155 евра за 150. Море давај, ме заболе кур за каде е картата.
Ја купувам и се дерам по другаров, КУПИВ КУПИВ.
Влегуваме во сала, а при тоа да се напомене дека со финти и доброто расположение на домаќините, барем 10тина наши членови влегоа муфте. Сепак, голем дел од фановите останаа надвор за полуфиналето.
Сите навивачи на Вардар одиме во делот кој го откупил РК.
Ама, пацерите картите ги продаваа 300 евра и истите си ги купиле некои имотни луѓе.
И сега имаш судир на интереси, ние сакаме да навиваме од први редови, да не сме раштркани во сала, они си платиле да си гледаат.
Нас навивачите не пикнаа во првите два реда, а остатокот остана за нив. Спорен беше третиот ред и нормално баш јас се најдов таму. За малку не се степавме со обична публика. Толку сочни пцовки не сум упатил одамна, да не беа со жена и деца дојдени, сто посто паѓаше тепачка си мажите. За на полувреме да си подадеме рака, да навиваме заедно до крај, да се гушкаме цел турнир <3
Овој проблем РК Вардар мораше да го реши, така што ќе одвои 50-тина карти за членови на Комити кои со свој превоз ќе дојдат во Скопје. Јас гарантирам дека без поддршката од трибините, Вардар никогаш немаше да освои ЛШ.
Доаѓаат редари и замараат да се тргнат тие со карти од други сектори. Никој не ги ебе, во дел за 20 луѓе имаш 70 :D
Се накрца цел сектор, подготвени за грмење.
Сум бил на два Ф4 во женски ракомет, но ова не се споредува со тоа. Иако, организацијата во Будимпешта беше далеку подобра. Почнува најавата на играчите, химната на ЕХФ и почнуваш со скандирање. Ежење.
Прво полувреме не бетонираат. Ми се вртат триста филмови во глава.
На што ги дадовме парите, ол инклузив одмор во Турција ќе истеравме, ти ебам Полјакот што ни шитна карта. Седиме ко потиштени, а на метро од нас 20тина момци фанови на Барса скокаат до небо за време на паузата.
Почнува второ полувреме и викаме ајде барем малку да намалиме. Ајде до 5, ајде до 4.
И кога не напалија играчиве, кога загрмевме, кога ги привлековме и неутралните љубители...
Јас не знам ништо што се случуваше во второ полувреме. Си ја гледам фацата на едно видео со гол од последните минути и сфаќам дека сум во некаква екстаза и умствено не сум присутен таму. Не знам со колку луѓе не се изнагушкав. Дојдоа и Унгарци до нас да навиваат за Вардар. И на крај ја скршивме Барса.
Каков тим сме ние, се враќаме на Барса од -7 со една ебана бековска постава. Криштопанс животињо, што им направи човече. Милосављев се отвори кога највеќе требаше.
Штама во делот кај фановите на Барса, грми цела сала за Вардар. Пута Барса, пута Барса :popce:
Делириум на трибини, ама неспоредливо со она што се случуваше надвор пред сала. Мислам дека ни во финале немаше такво славје. Ора, скандирање, пеење, шутки, невидено нешто.
Какво ехо има во тој град човече. Пеевме 7 души, а грми како да се 700.
Вечерта мртви. Изгубени, без некое чувство. Наредниот ден сфаќаме дека играме финале. Мојот скор на Ф4 беше 3, па 2 место. Време беше за прво место и некако сите бевме убедени дека ќе ги згазиме пациентиве.
Преголем притисок имаат да освојат Веспрем, знаев дека ќе изгорат. Пред натпревар гледаме дека се појачале неколкукратно во градот. По слободна проценка беа меѓу 8000-10000 Унгарци. Пред катедралата грмат и они и Киелце. Нашиве беа пред сала, само ние се вртевме тука. Запеавме на крајот и ние, па ни се придружија и Полјаците.
Полјаците беа навивачки настроени, многу појако навиваа од Унгарциве. Овие беа класика пациентела. Штракалата во рака, пушти им музика и да тропаат, гулаш им ебам.
Во сала уште поголем хаос од првиот ден.
Почнува натпреварот, Вардар гази, на наша трибина лудило. Пулсов ми одеше до 300 мислам. Едно време морав да застанам дека страшна болка чувствував кај срцево. Се' што шутнавме влезе во гол. Каков само меч изиграа пикерите. Мораеш колку лобови мавна на турниров, невидено нешто. Дибиров им акна неколку атрактивни голови, а овие изгледа премногу се фокусураа на Кристопанс и заборавија дека не сме таму само поради тоа што зависиме од еден играч. Феноменално прво полувреме, многу наликуваше на она од последниот дуел во Скопје. Тука ме фати малку страв. Се враќа Штербик на гол, игра повреден откако му влегоа со клизач на првиот дуел. Штрлек го менува Декито кој беше прав пацер во прво полувреме. Ненадич воскреснува, почнуваат да ја топат разликата. Си викам само да нема некоја одлука која ќе им ги надрази фановите. И се случи, добија некое сомнително исклучување по кое се напалија сите. Почнаа да ни свират на нападите, да скандираат сите заедно, за прв пат онака не надвикаа јако. На трибини бевме 8000 против 500, ама не се дававме. Само ние навивавме цело време, но вистинско навивање.
Само гледам во часовникот, викам нека поминува времево, ќе умрам веќе. Се одлепуваме одново, полесно се дише, но пак се игра на 1-2-3 разлика. Решавачки момент беше кога Криштопанс им украде една топка во одбрана. Како си ја зграби, ме посети на сепјс џем филмот со Мајкл Џордан и тимот кој доаѓаше од друга планета и им ги исцица моќите на Баркли, Јуинг итн. Немаше назад веќе, не знаете како грмеше шампиони во последните минути.
Почнавме препрано да славиме и за малку ќе ни се удреше во глава, но дојде и последната свирка на сирената.
Скопски Вардар по втор пат е Европски шампион. Делириум, сите скокаат и одат што е можно понапред на трибината. Незаборавно чувство, иако пак ќе повторам дека во полуфиналето некако посебно се осеќав, плачев, се трескав, не знаев каде сум. Овие ептен лесно ги плеснавме некако :sekcza:
(прв дел)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Да се потсетиме како беше пред скоро 1 година. Ги читам постовиве и солзи ми доаѓаат, ко вчера да беше кога урлавме низ Келн. Штета, се надевам ќе имаме прилика да сме сведоци на ваков успех и радост повторно.




Автоматски споено мислење:
Пред еден месец ја читав читав темава од почеток.
Ако некогаш решат да напишат книга или филм да снимат за РК Вардар,темава ќе им послужи како одлична хроника.
Се е запишано,се е запечатено!
Посебен впечаток ми оставија твоите постови трансферите на некој играчи кој прераснаа во едни од накдобрите во Европа.
Кој би рекол!
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Џамбо манекен на утакмицата за титулa:)
Дебелината мора да се третира како психофизичка болест.
Да знае дека кариерата му виси на конец,и да не може да најде воља да се стаи на диета,е греота.
Ако некој заслужуваше тутула у ЛШ,тоа се он и Прибак.
Жал ми е за Џамбо!
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Чек малку па не освои он 2017г титула,нели беше во тимот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom