Фан клуб - РК Вардар

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.165
Кукуловски потпишал за Еурофарм.
тоа е добро за него потпишал за тим со шампионски амбиции! Nooot! :kuracc:
добро е,јер,јасно му е дека ќе грее клупа и наредна сезона!
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.165
хехехехе а Скубе во Мешков :tapp:
баш прееска праев муабет,вајлд карта добива или Мешков или Мотор,зависи кој повеќе ќе се засили.
Замисли мешков да не добие вајлд карта.
Иначе и Мешков и Мотор,газдите се Самсоненко ×20
 
Член од
28 јули 2018
Мислења
119
Поени од реакции
172
Како што се одвива ситуацијава нема да ме чуди со Вардар Јуниор наредна сезона да играме ЛШ. Моментално сме дефицит на сите позиции. Искрено не сум оптимист дека наредна сезона ќе имаме тим на лик приближно на овој од минатава сезона.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
770
Поени од реакции
1.336
баш прееска праев муабет,вајлд карта добива или Мешков или Мотор,зависи кој повеќе ќе се засили.
Замисли мешков да не добие вајлд карта.
Иначе и Мешков и Мотор,газдите се Самсоненко ×20
Neli motor imase problemi ... a meskov so ogled na toa sto redvno igraat ls bi trebalo tie da bidat dobitnicite na vajld kard ;)
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
332
Еве клип од цел натпревар Вардар - Металург, Прибак кога ќе даде гол по истечени 60 минути.:cool: Вујо кога ќе спасува навивач од полицијата.


п.с каналов вади скоро секојдневно стари натпревари од РК и ЖРК Вардар и од МК репрезентација.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Вујо кога ќе спасува навивач од полицијата.
на Вујо тогаш денот му беше, да не му беше (иако победи Вардар) полицаецов уште ќе беше на костозглобно :D
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.165
Доколку имам можност некој моменти у животов кој сакам да ги вратам на риплеј,се дефинитивно оваа утакмица,утакмицата кога ја прекинавме доминацијата на металург и изборивме ЛШ,и кога,Владо Шола ми кажа дека РК ќе биде превземен од СС. Четвртина живот би дал да ги доживеам тие моменти уште еднаш.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.761
Поени од реакции
12.896
Се сеќавам имаше еден од темната страна замараше пола година дека голот на прибак бил намештаљка. Многу ми е мило што исчезнаа во темната страна, најомразен ривал, повеќе и од пелистер и од слога и од шкендија.

За мене оваа со голот е прибак е на второ место после 2 јуни 2013 која е на врвот, крај на една и почеток на друга ера. Тоа што е раѓањето на исус за христијаните, преминот од мека во медина за муслиманите, за рк би бил 2 јуни 2013.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Ко сме на тема стари утакмици. Дали ја има целата утакмица од Кале за титула против металург пред да дојде СС?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
 

Kajgana Shop

На врв Bottom